MTZ Belarus

Ovi u AP kazu 13.6-38 zadnje i prednje 11.2.24? Jel to okej kombinacija zbog prenosa i prednje vuce? Ili zadnje 13.6-38 a prednje 12.4-24? Navodno za zadnje gume 15.5-38 mi je rekao da idi 12.4-24. I ja mislim da kada se stavi guma sa 14 platana ne bi tu trebalo biti nekih problema, onda one 9.5 ne bi trebale skoro nista da nose za sobom.
 
Ovi u AP kazu 13.6-38 zadnje i prednje 11.2.24? Jel to okej kombinacija zbog prenosa i prednje vuce? Ili zadnje 13.6-38 a prednje 12.4-24? Navodno za zadnje gume 15.5-38 mi je rekao da idi 12.4-24. I ja mislim da kada se stavi guma sa 14 platana ne bi tu trebalo biti nekih problema, onda one 9.5 ne bi trebale skoro nista da nose za sobom.
13.6-38 i 11.2-24 je komplet koji radi posao i sa prednjom vučom.Sticajem okolnosti sam nesto malo i orao i posle drljao sa ovim točkovima.👍
 
Te 9,5 gume sluze sa tim teretima samo kada su udvojene inace se guzvaju i stradaju brzo.
Arkadije,koju prskalicu imas kad joj je tolika neto masa? Deluje mi mnogo tereta za prskalicu od 800-1000 lit zapremine.
 
Ma ona Vicon iz doba jure,u to vreme su sklapali masine kao danas ove iz Turske,gomila gvozdjurije samo da je sto masivnije ...kao da je to dobra stvar.Prskalica je toliko teska valjda jer ide u opcijama sa buretom od 600 do 1400l ,a ram je isti.U moju od 1000 lit staje 1150lit do cepa,pa i u tu od 1400lit sigurno stane skoro 1600lit...
 
Evo nova uzana obuca za 1025. Zadnje 13.6-38, prednje 11.2-24. Felne uzete nove u Agropanonci, gume nove Cultor 8 platana pala, poslovno nema nesto u ponudi, a i da razmisljam hoce puci felna ili necija polovna guma ne pada mi na pamet. Razmisljao sam o radijalnim ali neisplati mi se jer nema on mnogo posla sa njima. Na 8 platana je pala odluka zato sto u selu ima 952 i 1221 sa tim gumama radi godinama nosi prskalicu 1000 litara i sejalicu bez problema, takodje drugar nosi sa 892 i 12.4-38 i nosi prskalicu od 1200 litara gume idu normalno. Za prskanje i bacanje druge prihrane psenice izdrzace sigurno, cim to uradi vracaju se siroke zbog transporta i drugih radova.
russian photo sharing
 
Kolege moze li mi neko reci koja je najuza sirina zadnjeg trapa (sa gumama) do koje se moze skupiti obican mtz 82, eurolux i ravan most?
 
I onda kaže Nebojša za mađu mrka kapa,jeftiniji su za 900e na taj komplet guma
Lepa je to razlika, samo treba izracunati koliko taj set iz madjarske dodje kad stigne ovde i za koliko se te gume tj felne mogu naci ovde.
I ja sam za sebe napisao da nije neka matematika, svako ko sebi tu nadje racunicu gas za madjarsku.
 
Trebalo bi toliko da izađe , tamo dobiješ povrat poreza od 27%nek toliko plati carinu i opet smo na istom.ta cijena od nekih 2100e za komplet točkovi važi za tvorničke felge i ruske ili indijske gume dok felge od nekog drugog proizvođača koštaju još manje za 30%
 
Nazad
Vrh