MTZ Belarus

Meni je ta uška pukla a teret je bio dvobrazdni plug ravnjak. Izgleda da je loš odlivak bio.
 
Na mom malom traktoru sad je lezaj otišao na zamajcu, ali nije bilo nekih velikih problema. Kakvi bi bili simptomi?
Tipa ubacis u brzinu,pustis kvacilo-traktor stoji...to je bilo na 2000 sati.tada sam zamenio lezaj i preventivno lamele,a usecenu osovinu sam na licu mesta navario i obradio sa par metoda i provera...i islo je bez problema,ali uvek mislio o tome.traktor je svoj deo posla zavrsio za ovu godinu,i resio sam da zamenu odradim preko zime.inace jedva sam odvojio traktor na spoju menjaca i malog menjaca gde iznad stoji hidraulicni rezervoar,zalepljen bio nekim providnim lepkom na smrt.I zahvalio bi se Nebojsi na par saveta koje mi je dao u toku radova.
 
Poslednja izmena:
Ovde je znalo biti da ides i stisnes kvacilo a traktor ide.. ili stojis stisnes a krci ko da nisi stisnuo.. necerovatno koliko moze tako sitan lezaj da ponese.. verovatno da je u brazdi da nebi vukao, ali na ravnom je isao..
 
Meni je ta uška pukla a teret je bio dvobrazdni plug ravnjak. Izgleda da je loš odlivak bio.
Ocu je pukla donja osovina poluga,a nosio je jednobrazdni plug-vukao je strafte po posejanom zitu zbog eventualne vode u njivi.a sad nosi sa njim AM sa 1000 litara vode...tako da...
 
Poslednja izmena:
Meni je to jednom puklo.. u oranju sa leopardom 3 brazde. Rekli su mi neki da ne utezem previse oko poluga dole sa platnama nego da pustim malo da ima mesta i vise nije pucalo.
 
Da li neko ima na 1025 uzane tockove 13.6.38 i prednje 11.2.24? U AP mi rekli da su te zadnje gume slabe za sestorednu sejalicu i za vece terete? Navodno 8 platana gumu po njihovoj prici vrlo brzo unisti. Da li ima problema sa tim? Kazu 15.5.38 i 12.4.24 su bolja opcija za vece terete ali onda su dosta sire i vise gaze.
 
Da li neko ima na 1025 uzane tockove 13.6.38 i prednje 11.2.24? U AP mi rekli da su te zadnje gume slabe za sestorednu sejalicu i za vece terete? Navodno 8 platana gumu po njihovoj prici vrlo brzo unisti. Da li ima problema sa tim? Kazu 15.5.38 i 12.4.24 su bolja opcija za vece terete ali onda su dosta sire i vise gaze.
Ima kod nas dečko radi sa nodetkom ali i sa AM prskalicom 1000 l.
 
Pa i kod mene ce raditi prskalica 800 litara, rasipac 1500 litara mozda u kombinaciji sa rukom za vrece. Meni to izgleda kao laprdanje kada mi je danas rekao, bilo mi jako cudno nisu to toliko uzane gume. To sam i mislio da uzmem neke mozda kvalitetnije gume sa vise platana.
 
Pa i kod mene ce raditi prskalica 800 litara, rasipac 1500 litara mozda u kombinaciji sa rukom za vrece. Meni to izgleda kao laprdanje kada mi je danas rekao, bilo mi jako cudno nisu to toliko uzane gume. To sam i mislio da uzmem neke mozda kvalitetnije gume sa vise platana.
Nije laprdanje.iz iskustva-te uze ruske gume nisu za toliki teret.felne mozes uzeti u Ap,ali gume uzmi nesto kvalitetno,radijalno ako hoces da traje.naravno za zadnje pisem.
 
@sremskapolja felna 13.6.38 54000, guma 60.000 spoljna ne znam cija je sa 14 platna, sa 8 platana je 48.000, prednja felna 11.2.24 39600, a guma 20000. To je cena felni u Agropanonci, a gume kod galeta.
@Spajki mislim da mi je Gale nudio bas tu Mitas za 60.000 samo spoljna plus unutrasnja.
 
Ja znam u Lokvama bar 7-8 traktora koji imaju 12,4 i 13,6 koji nose sejalice 6 i jeadan 8 reda diskosne u prskalice od 1000 lit it,Samo je jedan slučaj bio sa kinezom bio ali nije stradala guma nego felna i nije izgleda bila fabrička nego je nešto čačkano.
 
Evo jedne ponude za Belarus 1025 ravni most

167838c424e20e16e280b2252d7d70bf.jpg

Nazalost ne vidi se koliko je guma a koliko felna ponaosob.

Ta širina guma je po meni za sve! I za repu i za prskanje, špartanje


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Kao sto se pise,platne su bitne,ne dimenzije guma.8 platana nema sta da trazi sa vecim teretima,ja sam belshina zadnje na rusa 15.5 sa 8 platana morao ove godine menjati jer su pocele pucati oko obruca felne,i to je pocelo otkad traktor nosi prskalicu koja je sa 700litara vode u njoj teska skoro 1.7 tona.
 
Nazad
Vrh