MTZ Belarus

Da li neko zna dimenzije krsta kardana prednje vuče na MTZ 820, hteo sam sutra da pitam u Mikronu iz Siriga da li imaju neki kvalitetniji krst, ali pretpostavljam da će me pitati za dimenzije a ja ih ne znam?
Problem kod krsta za rusov kardan je osigurac tj mesto osiguraca, 99% ima kvalitetne krstove tih dimenzija al se osiguravaju sa spoljne strane a ne sa unutranje kao kod rusa.
 
Каже ми другар да штелује дизне на 220 бара новији трактори?У чему је разлика на старије моделе трактора где се штелују чини ми се на 175бара?820 је у питању.
 
I kod mene u uputstvu piše 215-225 bara za dizne 171-01 .to su počeli raditi od kad su ugradili pumpu sa polugicom za gašenje
 
.
9acbb783644d4d98a4387c4f36a14bca.jpg


Poslano sa mog 2109119DG koristeći Tapatalk
 
Spojnicka,fabricka 6000 sati.inace menjana zbog ostecenja u prednjem delu koje je napravio lezaj u zamajcu.lezaj zablokirao i okretao se na spojnickoj.ovo je primeceno tek nakon demontaze.
 
Spojnicka,fabricka 6000 sati.inace menjana zbog ostecenja u prednjem delu koje je napravio lezaj u zamajcu.lezaj zablokirao i okretao se na spojnickoj.ovo je primeceno tek nakon demontaze.
Тај друк лежај требало би да има мазалицу предвиђено је да се маже
 
Poslednja izmena:
Pored svih nedaća sa rusom (zbog kojih dočekah da orem sad), noćas mi pukne uška na vertikalnoj podiznoj poluzi. Bolcna ostala čitava ali uška otpala... I onda čekaj da odjutri da zovem nekog da me spasava... Svaka čast svima koji brane ruse, ali on i kvalitet ne idu u istu rečenicu. Možda je nekad bio kvalitet ali sad no no. Gledam tu ušku na rakovici, pa možda je i duplo jača od ove sa rusa...
 
Ma rus je dobar bio jer je bio jak za motor od 52 pa i 82 donekle… sa napretkom prikojucaka porasla su opterecenja, a nisu bas mnogo uradili na zadnjem kraju od 52 do danas… ne kazem za velike ruse to neznam. Kacimo sve teze i teze a nekad su ljudi prodavali 560 i kupe rusa pa opet nose dve brazde i kazu dobar jak izdrzljiv traktor.. naravno da dobro podnosi torturu, al i mi malo preterujemo.
 
Nazad
Vrh