MTZ Belarus

Da, uključena je prednja vuča dok orem, i to onaj režim prinudno ili kako se već zove, ručica skroz gore. Orem i kad izađem na leniju, ja uvek malo vratim u rikverc da zemlja ne pada na put i da lakše okrenem da ne bih gazio njivu preko puta. I u tom vraćanju sam primetio taj zvuk, ali ne javlja se non stop već sporadično. U stvari ne znam, možda bi se javljao stalno al' sam prekinuo posao.
 
Mi smo pre jedno 10-tak godina kupili tu pomoćnu hidruliku BOHR. Radi kao sat nikakvih zamerki nema. ( sada otprilike sa tim cilindrima može da podigne oko 23-2400kg i preko toga mu diže prednje točkove sa 450kg tegova - trapezni most )

Klipovi volana su duži od klipova za pomoćnu hidruliku pa znaju da naprave karambol. Tako je drugar prošao izlomili mu ramena.. Kada je kupovao nije obraćao pažnju...
 
Poslednja izmena:
Znaju ali ih bole uvo. Važno im da prodaju, uglavnom taj što kupi ne zna i kada namontira, ne napravi on odmah havariju.. A posle par meseci ako se šta desi.... Cao zdravo... Bude što nisi gledao kada si kupovao... Dobiješ ustvari 2 cilindra volana kineska i ramena kao ojačana i zavareni klinovi gde se kači cilindar.. , 2 donja kačenja za cilindre i 2 creva. Do pre par meseci moglo da se nađe na najlonu za 25-280e otprilike... Sada su digli cenu i toga.
 
Mi smo pre jedno 10-tak godina kupili tu pomoćnu hidruliku BOHR. Radi kao sat nikakvih zamerki nema. ( sada otprilike sa tim cilindrima može da podigne oko 23-2400kg i preko toga mu diže prednje točkove sa 450kg tegova - trapezni most )

Klipovi volana su duži od klipova za pomoćnu hidruliku pa znaju da naprave karambol. Tako je drugar prošao izlomili mu ramena.. Kada je kupovao nije obraćao pažnju...
Ko zna te klipove da pametno koristi-ok...ali ko ne zna-tada je bomba na tockovima.konstrukcijski traktor nije namenjen za te kile nazad.
 
Zar ovi što to prodaju ne znaju ili ih jednostavno boli tuki šta prodaju ljudima?!
Vrlo dobro znaju sta prodaju i vrlo ih zabole.
Maticu zato ja ovde stalno trabunjam da se pazi sta se kupuje i kod koga se kupuje i ko ugradjuje.
Verovao ti meni ili ne kada bi se zaobisli ti " jeftini" delovi i stavljali koliko toliko dobri delovi sasvim druga prica bi bila.
 
To mi nema smisla ali poznavajući naš mentalitet, svi bi se je.ali ali da im ne uđe pa me i ne čudi ništa.
Kazem ti da je to strasno.
Za rusa su i original delovi znatno jeftiniji do bilo koje druge marke traktora a sasvim su korektnog kvaliteta i opet ogroman broj ljudi ce kupiti kinesko smece samo zbog cene.
Evo sad u radionici imam jedan motor koji je polomio radilicu i objasnim coveku da prava radilica za taj traktor kosta oko 650e tj ja mogu da je nabavim za te pare a u regularnoj prodaji je nesto skuplja. Zove me posle sat vremena da mi kaze da je on nasao originalnu radilicu za 240e sa sve lezajevima, probam da mu objasnim da to nema veze sa vezom al dzabe, njemu su rekli i njemu su rekli i lepo odustanem i stavio sam tu kinesku i kad za koji dan kad opet pukne bice rusko smece i sve po redu.
Jednostavno velikom broju ljudi je jednostavno nemoguce objasniti i zato dolazi do ogromnog broja kvarova i sto je najgore onih ponovljenih kvarova.
 
Jedno pitanje momci.
Uzeo bi rusa na prolece al ne znam jos kojeg ko dete u poslasticarnici se neckam.
Izbor mi se suzio ma 1021 i 1025
Imaju i one novije modrle 1021.3 i 1025.3.
Imal ko iskustva sa skrivenim mamama od ova 4modela jednostavno koji je bolji.
Bio bih vam zahvalam.
 
@nebojsa100 kakav je Lazaro sa delovima? Prosle godine kada sam kupovao cilindar hidraulike bio je jeftiniji 30% od Agropanonke? Cekam da mu stignu felne da cujem koja je cena nema ih na stanju.
Delovi sareni jako a gazda blago receno laze.
Ja sam tako cekao da mu stigne deo 3 meseca sa carine jer mi je obecao da ce mi nabaviti nesto sto nije bilo kod nas i posle tri meseca mrtav ladan kaze pa toga nema.
 
Koliko delova covek treba da kupi da bi mu se put i sva ostala zajebancija isplatila,aj neko gore blizu granice al svi koji su dalje nema smisla.
Ako nemate nikog pouzdanog za kupovinu onda lepo kod Steve u AP I resen problem.
 
Nazad
Vrh