MTZ Belarus

Termostat nema?
Ne, izvadjen po savetu majstora iz Agropanonke.
Moj 1025 uvek radi na toj temperaturi oko 90 C° bilo napolju 40C° ili 10 C° takav je termostat. Hoce da podigne tempersturu kada zapusi hladnjak kada navuce prljavstine a napolju toplo jako tada moram da stanem izduvam i nastavim isto. 920 nema termostat, on je uvek na nekih 40-80C° zavisno sta radi i to je maksimum.
I moj je dok se nije desio problem i dok nije pregrejan jednom dvaput ili možda više puta. :). (Nisam ja koji ga je pregrejao ;)). ali očigledno neki problem postoji.

E sad da se greje da ne može da radi pa bih rešio da se popravlja što mora... (opet ne znam šta je to). Nego tu je negde na granici, pregreva se samo po toplijem vremenu i to ne mnogo. Znam da ni to ne bi smeolo , znam da nije tako radio prvih 5+ god. Probaću da isperem hladnjak ubacim dodtni venilator pa ako to ne reši problem ... onda radim što mora.
 
Poslednja izmena:
Ne, izvadjen po savetu majstora iz Agropanonke.
Zbog cega je to bio savet?
Kod mene je prvi vlasnik izvadio original od 892 koji je bio valjda na 90 ili 95, javice se ko zna bolje i stavio manji tj na 80....kaze mi serviser iz Agropanonke da je ovaj manji bolji za motor, da drzi bolji pritisak ulja itd itd...e sad, ko ce ga znati
 
Kad citam kakve muke imaju pojedini clanovi sve me podseti na ono 'sta cu kod doktora jos da mi i nadje nesto'. Moj 820 sledeci mesec puni 20 godina aktivne sluzbe i osim jednog stelovanja ventila (na 250 sati), provere kvacila i zamena semeringa na prednjem mostu nista nije radjeno. Ima 4000 radnih sati . Da li bi mogla pumpa da se odradi-verovatno bi, i ko zna sta jos ali nema potrebe...
 
Kad citam kakve muke imaju pojedini clanovi sve me podseti na ono 'sta cu kod doktora jos da mi i nadje nesto'. Moj 820 sledeci mesec puni 20 godina aktivne sluzbe i osim jednog stelovanja ventila (na 250 sati), provere kvacila i zamena semeringa na prednjem mostu nista nije radjeno. Ima 4000 radnih sati . Da li bi mogla pumpa da se odradi-verovatno bi, i ko zna sta jos ali nema potrebe...

За 20 година томи нису неки сати...
Мој 82.1, купљен је нов у ептембру 2016 и до данас има 3200 сати....
Једном мењана водена пумпа на 2800 сати, јел је процурела, и на 3000 сати промењена корпа, квачило и лалела, јел су лимићи на опругама добили луфта и све очло како нетреба...
Трактор је радио све до ове јесен,ал од сад неће орати и сптемати....
Тренутно је упарен са приколицом за стајњак.

Што би ја рекао, то нам је (брату и мени), вероватно била најбоља куповина у животу...
 
Shale a pre toga generalisan 577 koliko se secam?
Јесте 2015 негде око јесени , и на пролеће 2016 му оде дихтунг на глави, на 400 сати од генералне, и онда смо купили ту 82.1, а 577 је очао шверцеру...
 
Zbog cega je to bio savet?
Kod mene je prvi vlasnik izvadio original od 892 koji je bio valjda na 90 ili 95, javice se ko zna bolje i stavio manji tj na 80....kaze mi serviser iz Agropanonke da je ovaj manji bolji za motor, da drzi bolji pritisak ulja itd itd...e sad, ko ce ga znati
Bolji protok vode u sistemu. A zimi ne koristim traktor tako da mi nije nephodan.
Kakve veze ima termostat sa pritiskom ulja?
 
Pa ide logikom manja temperatura gušće ulje veći pritisak
Da, ali kako termostat ima ulgu u tome? Jedina funkcija termostata je da zatvori put rashladne tečnosti do hladnjaka kako bi traktor što pre nagurao radnu temperaturu (što je obično ne više od 5 min rada u mesto). Kado dudje do 80 C° (ili tu negde) on otvori put do hladnjaka i to je to. Ako je otvor na termostatu manji samo može da smanji protok tj. da hladjenje bude lošije.
 
Bolji protok vode u sistemu. A zimi ne koristim traktor tako da mi nije nephodan.
Kakve veze ima termostat sa pritiskom ulja?
nemam pojma, ver je mislio da se ne greje toliko motor pa ne pada pritisak, ne znam, u glavnom sam zapamtio da je rekao da je bolji taj na 80 kao
p.s. tek sad vidim da je kolega napisao isto za pritisak
 
Јесте 2015 негде око јесени , и на пролеће 2016 му оде дихтунг на глави, на 400 сати од генералне, и онда смо купили ту 82.1, а 577 је очао шверцеру...
Koliko se secam da je bila fala da je uradjena generalna na 577, a da je ubrzo došao rus a otišao 577.
 
Koliko se secam da je bila fala da je uradjena generalna na 577, a da je ubrzo došao rus a otišao 577.
Јес била, и ишао је као несвест док се то није десило, шта се десило....

Јбга, тад смо гледали да прођемо јефтиније, а на крају, отишао трактор скоро џабе....
 
koja je razlika izmedju 552 i 82 ima u oglasima 552 92 god 6000e sa strane menjac. dali je 552 sposobniji od 577 bez prednje vuce u normalnim uslovima rada
 
Sunce ti poljubim kakve bre vi muke imate sa ovim rusvajima.
Pod hitno kolege da menjate nesto, dal vozacke navike, delove ili majstore ali nesto menjajte.
Glave se skidaju posle generalne jer ne valjaju, pa kako je prosla masinsku obrati tj remont ako je nosena, ili ako nije nosena zasto nije nosena.
Problemi sa paljenjem kad malo zahladni, pa kad je pumpa dobra,dizne dobre, ako lepo vrti alnaser, motor i malo da je dobar pa mora da pali za malo pa ko benzinac.
Od nekih osnovnih stvari, banalnih, prostih napravi se problem i muka, meni to nije jasno nikako.
 
Nazad
Vrh