MTZ Belarus

Koja je razlika između 820 standard i 820 eurolux? Šire gume, tegovi... ?
Еуролукс има предње тегове од 45 кг, шире гуме и десне степенице а у односу на 82.1 и бочне поклопце мотора (то има и 820). То је што ја знам.
 
Zašto se ručica hidraulika u toku oranja sama vraca nazad? Stavim na 4 pa se ona polako vraća do 3, tako da moram sa vremena na vreme da je gurkam.
 
Jedno pitanje!

Već sam pisao da mi ruja greje više nego što bi trebalo. Pregrejan jednom ili više puta. Ne meša ulje i vodu, ali sam primetio da u rashladnoj tečnosti ima nekog kao braon mulja koji liči na rdju.

Čega je to znak?
 
Купи средство за испирање хладњака. Испери и видећеш стање. Да нису случајно наслаге на врху хладњака помало масне или плива нешто по антифризу?
 
Znak da je voda bila u sistemu.
Nemas razloga za brigu, isperi malo sistem, naspi antifriz i vatra!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jedno pitanje!

Već sam pisao da mi ruja greje više nego što bi trebalo. Pregrejan jednom ili više puta. Ne meša ulje i vodu, ali sam primetio da u rashladnoj tečnosti ima nekog kao braon mulja koji liči na rdju.

Čega je to znak?
То ти је знак да ти је хладњак унутра запушен и зато ти се прегрева трактор. Испирај хладњак док не крене чиста вода наспи 1кг каустичне соде и возај га тако један дан па опет испери.
 
Ma, sve je to slabo...ja sam promenio vodenu pumpu, očistio hladnjak kod majstora, radio motor, skidao glavu, sve cakum pakum I opet "rđa".... Ostalo je samo da naspem antifriza konačno pa ću videti da li ima razlike... Do sad sam koristio vodu jer po hladnom vremenu nisam mogao startovati traktor bez vruće vode...
Nekad se greje, nekad ne... Nekad fali vode na kraju dana, nekad ne... Stavio sam i ventilator sa više peraja, i opet on se ponaša kako on hoće...
Al ne čačkam više ništa, dobio sam traktor koji ne troši mnogo, malo teže pali ujutru hladan, al ide ko sveti ilija... Sad sam kupio 892 i ništa on ne beži mom dejki u radu kakva je on žižka od mašine...
 
Од старог мајстора сам чуо да ако зими троши расхладну течност негде постоје микро пукотине или цео систем хлађења није добро заптивен и полако испарава.
На ауту имам таквог гремлина, морам да досипам антифриз кад је јака зима. Експанзиони суд има наслага при врху.
 
Pa koja vam je temperatura ako morate da stajete svremena na vreme? Meni je u oranju 80 ako je toplo napolju zna da dodje i za debljinu strelice vise od 80

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Koliko stepeni, sta pokazuje sat?
Sat je zamenjen mehaničkim, a nisam baš siguran u pozdanost tog što sam stavio. Recimo da kad se približi 100 C° (95 da kažemo) tad stanem da ga hladim. Mada ću morati još jednom da proverim tačnost ugradjenog termometra.
То ти је знак да ти је хладњак унутра запушен и зато ти се прегрева трактор. Испирај хладњак док не крене чиста вода наспи 1кг каустичне соде и возај га тако један дан па опет испери.

Moguće, ispiran je skoro, ali samo ,mislim samo vodom. Ne mogu da se setim da li sam koristio neko sredstvo. Probaću to sa sodom.
 
Узми нешто овако.
367773f2d1b989cf6ca46a987e7d875d.jpg
 
Sat je zamenjen mehaničkim, a nisam baš siguran u pozdanost tog što sam stavio. Recimo da kad se približi 100 C° (95 da kažemo) tad stanem da ga hladim. Mada ću morati još jednom da proverim tačnost ugradjenog termometra.


Moguće, ispiran je skoro, ali samo ,mislim samo vodom. Ne mogu da se setim da li sam koristio neko sredstvo. Probaću to sa sodom.
Moj 1025 uvek radi na toj temperaturi oko 90 C° bilo napolju 40C° ili 10 C° takav je termostat. Hoce da podigne tempersturu kada zapusi hladnjak kada navuce prljavstine a napolju toplo jako tada moram da stanem izduvam i nastavim isto. 920 nema termostat, on je uvek na nekih 40-80C° zavisno sta radi i to je maksimum.
 
Nazad
Vrh