MTZ Belarus

Nece u garazi.....iako 533 sam parkirao,i cijelu zimu nista,stoji......doslo proljece,stisnem kvacilo da ubacim u brzinu i izsdem iz garaze i ode kvacilo, pracna ispala......eto,a taman sam ga trebao nakon 3mj.....
 
https://ibb.co/SKcwKmw Danas bio malo vredan, po savetu Nikole skinuo ventil i oprao u benzinu, izduvao ga kompresorom, pa u starcovom butiku nadjem ovaj hladnjak, odem kupim nova creva, napravio nosace, ubacio, povezao i gassss💪💪💪💪💪 Orao sam do sada, ne greje vise ulje, ni ventil, lepo dize i spusta, sutra nastavak, i samo vatraaaaa, e da kolega sa foruma mi dao ideju za ovaj hladnjak, hvala i njemu i Nikoli
 
Да ли си обратио пажњу на то да ли ти тај 'ладњак за уље једнако врућ и на врху и на дну? Питам те то јер сам се ја својевремено зезао са 'ладњацима за уље (моторно) за моје моторче, тј. орјентацијом улаза/излаза за уље. На свезнајућем Интернету сам прочитао да у случају да су ти улаз/излази на доњој страни, може да се догоди да се створи ваздушни џеп у самом 'ладњаку, па своју функцију он има само у свом доњем делу, тј. не хлади уље пуним капацитетом. Можда та орјентација улаза/излаза за уље због капацитета пумпе на трактору и нема неке важности и при првом стартовању све се то напуни уљем и остане тако, али провери за сваки случај, јер ако имаш хладњак, онда да будеш сигуран да ради са 100% капацитета.
 
Ako neko ima sličan problem kao kolega a nema volje da se sam zeza ima nasto slicno sa se kupi gotovo.
1fc5847dee5edff14cd6ac7e05ede86f.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Mnogo vas ovde misli da ja lupam gluposti kad branim ruse i njihove mane i greske.
Evo jedan primer traktora kojem je generalna radjena pre jedno stotinak sati.
Zao mi je sto ga nisam slikao da vidite koja je to kolicina ulja i koje kakvog polepljenog djubreta po njemu.
Da covek ne veruje, vlasnik se zalio majstoru koji je radio motor dobio je odgovor da je to rus i da on mora da curi uvek, da je to normalno.
Otvorimo motor i ima sta i da se vidi, na poklopcu ventila dihtung za sasvim drugi traktor, veze sa vezom nema.
Verujte mi ja na ovakve gluposti nailazim malo malo.
d43d5f4c8b29e8e3caf6e73868f6bf6f.jpg
a7e660de8ce83fcdd3f3ed5f5d65a8e7.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
https://ibb.co/SKcwKmw Danas bio malo vredan, po savetu Nikole skinuo ventil i oprao u benzinu, izduvao ga kompresorom, pa u starcovom butiku nadjem ovaj hladnjak, odem kupim nova creva, napravio nosace, ubacio, povezao i gassss💪💪💪💪💪 Orao sam do sada, ne greje vise ulje, ni ventil, lepo dize i spusta, sutra nastavak, i samo vatraaaaa, e da kolega sa foruma mi dao ideju za ovaj hladnjak, hvala i njemu i Nikoli
Kontrola otpora je povezana na kopcanje toplinga , jer ti nije bilo lakse raskopcati onu malu polugicu sa ventila od montaze hladnjaka.
 
Da li je neko imao problem sa meracem ulja za zadnji kraj Belarusa, onaj iza stepenica sto je....non stop mi kaplje tj izbija ulje tu sta vec, muzga se...prethodni vlasnik je ili stavio neke manje gumice ili su to fabricke, neke tanke, ja stavio malo deblje dve, drzalo jedan dan u oranju i ponovo muzga li muzga fino, izludjuje me....sta raditi? U prodavnicama nemaju takve gumice, jedva sam i ove nasao....u cemu je tu fazon?
 
Да ти није зачепљен неки одушак на... за шта ти је тај мерач, мењач и диференцијал?
 
Nazad
Vrh