MTZ Belarus

@ivanz iz milion razloga moze da dodje do pucanja radilice.
Los blok, losa radilica, lose klipnjace, lose punjenje, pogrešno paljenje, ma milion stvari.
Direktno na ovom motoru su na drugom cilindru gde je i pukla nadjene dve greske, klipnjaca pogrešne gramaze i bosista mi kaze da ni pvp nije radila kako treba na tom klipu, imao je neki problem sa elementom.
 
Jedan tu kod mene prije par godina je sastavljao deutz motor 4 cilindra, i one podloske sto idu ispod cilindara,kaze stavio je najbolje koje je imao,a nije znao da tu idu podloske odredene debljine,kako bi se kompresioni prostor dobio na svim cilindrima jednak....motor je jako cudno radio,usao je s tim kombajnom u njivu,napravio jedan krug i pukla je radilica......

E sad,kod tih belarus motora,jer ima odstupanja u mjerama klipova,klipnjaca,pa kako i sam kazes u gramazi klipnjace,gdje je doslo do debalansa i loma.....al nevjerujem da se to bas toliko cesto dogada....
 
Najveci broj problema izazivaju losi delovi, losi majstori i losi vozaci.
Opet u ovaj motor je neko stavio klipnjacu od 52 koja se fizicki razlikuje od 82 klipnjace.
Razliku u gramazi ne znam jer klipnjace su trenutno na obradi pa cu to tek da vidim kad budu gotove.
 
Imam jedno pitanje,na rusu 82.1 kad se gleda spreda prvi hladnjak za ulje sa gornje leve strane cevcica se spaja za drugom cevcicom sa crevom,pa valjda dotrajala to crevo pa mi siklja ulje. Jel to neko posebno crevo treba ili moze neko armirano samo da se stavi?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Obicno armirano,promeni sva ta creva kratka,ako je jedno puklo,nisu ni ostala daleko.Ja sam to preventivno menjao pre 3 godine mislim,nije sa tim igra,zbog smesne cene tog creva moze otici ceo motor u ocin.
https://ibb.co/0nfssJN][/url]
 


Jedna zanimljiva prepravka, i rjesenje problema oko belarus motora
Nista specijalno, voze se kod nas takve karabajle odavno.
Evo jedan sa mercedesom.
dc00e0e2dc74788934c6513dacdb004b.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Има у суседном селу 52-ка са с-46 мотором. Ако газда не претерује или смањује троши око 10 литара на јутро у орању.
А ових са 12-13, 13-17 мерцедесовим моторима има по јт.
 
Nebojsa....ovaj ima om352....a onaj gore je om366.....nemogu naci video,jedan ga je bas lijepo slozio na onu seriju id 90tih godina,izgleda tvornicki......ovaj 366

Evo ga


I u oranju

 
Ma nabudze ljudi sve i svasta u njih, skoro me je jedan zvao ima na 52 zastavicin motor.
Ovo mercedesi nemaju sta da traze u tim traktorima, prvo nemaju kila za njih, drugo cela konstrukcija nije za tu konjazu, da krenemo od kvacila pa na dalje.
 
Ranije sam gledao ovog ciku...
Za moj ukus perfektno uklopljeno sve ali sto Nebojsa rece koliko ce dugo transmisija trpeti ovog setaka?
Po meni sad je slican Torpedu 90, motor neprikosnoven ali imas da strepis svaki put kod ga dobro opteretis.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ovaj 352 bez turba bi bio ok.....vec sa turbom je 130ks sto je puno......a evo stari mtz82 sa om 352 izlazi iz njive sa 2 pune zmajevke repe.....i nije nista polomio......drugi vuce 4 brazde vuceni plug.....cudno da toliko izdrzi standardni mjenjac i diferencijal......a npr moj bivsi 5106,sve standard,mazen i pazen.....pod rotodrljacom od 3m rasuo se reduktor brze spore, i ostetio pola mjenjaca......pa kako sad
 
Da se i ja upišem u temu :osmeh:, posle tri godine traženja polovnjaka, uzeo sam novog Belarusa 82, za sada sam prezadovoljan kao auto da vozim ...
Ogromna razlika u odnosu na 558 sa kojim sam radio do sad.
Hvala kolegi Nebojši na savetima i pomoći oko ulja.

20221020-152401.jpg


Screenshot-20221020-204144-Gallery.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh