MTZ Belarus

Na pola hladnjaka zavesica podignuta ???.Koliko si ga puta pregrejao sad tokom leta na 40+c?.
Hahah kako neki ljudu docekaju odma da podbadaju umesto lepo da napisu kao drugi, pa to ti je👏😃 svaki dan je radio u crveno ako ti je lakse 😃
Nisam dobro procenio, manje od pola je bila, ali sad sam je skroz spustio kako ste i pisali, hvala😃
 
Hahah kako neki ljudu docekaju odma da podbadaju umesto lepo da napisu kao drugi, pa to ti je👏😃 svaki dan je radio u crveno ako ti je lakse 😃
Nisam dobro procenio, manje od pola je bila, ali sad sam je skroz spustio kako ste i pisali, hvala😃
To ti je ako radiš zimi da ti se voda brže ugreje i onda je spustiš skroz.Ovako preko cele godine nemaš potrebe za njom.
 
@Milos88_ Ja sam samo pomislio na ocigledno ,raditi u sred leta sa do pola podignutom zavesicom ispred hladnjaka ,nema teorije da se ne pregreje masina makar i vukao prikolice samo.Jos ako nemas mehanicki sat i uzdas se u elektronski,sta reci ...
 
Ma sat je onaj njegov standardan, gde mu je i gorivo i punjenje....ne koristi se leti traktor skoro, imam jos jedan, ovaj je za teske radove samo....nije presao 80stepeni prosle godine u oranju, pre mene mu je izgleda gazda vadio original termostat koji je valjda na 90 kako mi rece majstor i stavio ovaj do 80....klima isto radila u oranju preko dana...da ponovim, zeznuo sam se u proceni, manje od pola je bila podignuta, skinuo sam limove pa proverio tacno
 
Ima li neko da mi slika MTZ 1025,
2003 god, tamo kod alternatora, kako su povezane žice, kod mene ima viška žica 😄, prethodni vlasnik je to nešto zbrljao, vidim da od onog regulatora napona iznad hladnjaka vode, žice koje idu prema alternatoru nisu spojene nigde. Pa mi sija stalno ona lampica na satu i pada mi napon kad se uključe potrošači.
 
Izvolte.
IMG_20221015_140120558.jpg
 
E to je moja muka bila.sveze uradjena generalna,a klipovi najbolji koje sam mogao naci(plava kutija) pukao klip od male pesnice preko karike gde je najslabiji.
 
Na ovom traktoru nesto nije kako treba, koliko sam ja razumeo vlasnika ovo je vec drugi put da odlomi klip, prosli put je samo bilo bez posledica, zamenjen taj jedan klip al sad je izbio i parce bloka.
E sad zasto se to desava mora da se vidi, mozda mu je i pomoglo i to sto je neki pametni bosista digao pumpu na 2200 obrtaja.
 
Na ovom traktoru nesto nije kako treba, koliko sam ja razumeo vlasnika ovo je vec drugi put da odlomi klip, prosli put je samo bilo bez posledica, zamenjen taj jedan klip al sad je izbio i parce bloka.
E sad zasto se to desava mora da se vidi, mozda mu je i pomoglo i to sto je neki pametni bosista digao pumpu na 2200 obrtaja.
Možda zamena klipa nije uradjena kako treba? Ostalo nešto unutra? Šta se radi sa tim blokom? Se krpi ili?
 
Imamo i ja jednu takvu taman da uparimo komplet. AP bila zatvorena kada se to desilo. Kupili kod "rusa" sa najlona za 20 ili 30e ne sećam se više. Izdržala cela 2 sata i savila se. Onda kupili u AP za 60e i od tada mir.
 
Nebojsa100.....kako i zbog cega tako pukne radilica? I klip?



Prije 10tak godina covjek mi nudi mtz82 bez dv za 1000e....stavio novi motor,kupljen u madarskoj,i nakon 800 sati pukne radilica,nabavio je novu,obradio na specijalu,i novi lezajevi,samo trebalo montirati,on nije htio,pa sve prodavao.....nisam kupio.....al eto,skoro novi motor
 
Nazad
Vrh