MTZ Belarus

Ili brzinu manje,nesto nestima ako moras da odmaras posle par krugova

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Od prvog dana je tako bilo i sa termostatom a i kasnije kad smo ga izvadili. Do 10,11h se ore lepo, a čim se približi 30ak stepeni napolju, počne da diže temperaturu. Ore se prva radna 1025 sa prednjom vučom uključenom, nema sporije. Ili ja precenjujem njegove mogućnosti ili ne valja nešto od početka
 
Da li je još neko ubacivao propeler sa više peraja? 92 mi se greje pomalo. Drugar je ubacio kaže da mu rešilo problem. Gde može da se kupi i koliko košta? On ga platio 100 €, to mi deluje malo mnogo za komad plastike.

Ja razmišljam o tome da ubcim dodatni ventilator od auta sa prednje strane hladnjaka. Ubedjen sam da će hladjenje biti efikasnije nego ako dodam koje peraje na postojeći. Da li se ventilatori auta prave da mogu da rade 100 % vremene ili su napravljeni da radi kraće.
Takodje da li postoji neki drugi razlog zašto ovo ne bi moglo da se izvede?
Gde ti stoji tablica-prednja.
 
Moj greje nakon nekog vremena (više od par kruga) i to samo kad je toplije vreme. verujem da bi ventilator rešio problem skroz.
Probaću ovo sa auto ventilatorm, ne košta me ništa ... možda 1000 din u vr glave. , pa javljam šta se dešava.
Proveri filter vazduha da bude uredan kao kad je bio nov, isto tako hladnjak.
Ne verujem da je fabricka greska ili nesto slicno.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Malo vecernjih aktivnosti
9fa2d5c04440f141c29c244097feace5.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Glupo reseno definitvno,ako vec tamo nazad je prazno mesto za akumulatore,em je gore filter vazduha,dole akumulatori i neki rezervor,pa tu je skoro upola smanjen protok vazduha kroz hladnjak od svega toga sto su nabili tu napred...Jos ako taj interkuler ne mozes podici da se izduva hladnjak valjano,ja bih poludeo od izduvavanja,tj ovaj traktor bi verovatno redovno pregrevao,ne bih imao zivaca 2 sata izduvavati hladnjak.
 
Glupo reseno definitvno,ako vec tamo nazad je prazno mesto za akumulatore,em je gore filter vazduha,dole akumulatori i neki rezervor,pa tu je skoro upola smanjen protok vazduha kroz hladnjak od svega toga sto su nabili tu napred...Jos ako taj interkuler ne mozes podici da se izduva hladnjak valjano,ja bih poludeo od izduvavanja,tj ovaj traktor bi verovatno redovno pregrevao,ne bih imao zivaca 2 sata izduvavati hladnjak.
Ovaj traktor tj ovi modeli nemaju problem sa grejanjem tj pregrevanjem zato to izduvavanje nije toliko kriticno.
 
Onda ih vlasnici ne opterete dobro,nema sanse da se ne pregreva ako se hladnjak ne moze valjano ocistiti.Kao kod clana Milosa sto radi sa do pola podignutom zavesicom ispred hladnjaka,pa meni bi prokuvao na 200m od kuce a ne da radim tako celo vreme u njivi.
 
Evo ovaj traktor sa slike vuce neku zlo tesku tanjiracu, prica malopre vlasnik da je mekano i da tone do osovina i da traktor zapeva ali ne posustaje.
.3 modeli trpe dosta vise "maltretiranja".
Hladnjak mora biti normalno cist kao i na svakoj masini a koliko sam ja video izduvavaju se relativno normalno.
 
Аркадије, тако је и на џондирима решено. На некима је хладњак климе и интеркулер мало изнад акумулатора. Па буде на кнап.
 
Koliko ja znam 892 ima isti menjač kao i 820 i to je 18 brzina unapred i 4 rikverca. 952, ima menjač kao 920 odnosno ima 14 brzina unapred i 4 rikverc.
952 jeste sinhro menjač, laički, ne bi trebalo da krči kad se menjaju brzine.
Negde sam načuo/pročitao da je to "mekši" menjač i ja bih to i proverio prilikom odlučivanja koji bih uzeo, ali mora biti kolega na forumu koji imaju takav traktor pa da ti kažu iz prve ruke. Da ti ne punim uši netačnim detaljima

Da, tako sam i ja negde skontao da ima 3 brzine u brzom i sporom opsegu + kornjaca/zec i cetvrta direktna kao deveta ovamo, koja ima samo kornjacu zec.

To fakticki znaci da ima manji broj radnih brzina, tacnije 2. i 3. u oba opsega + zec/kornjaca, ako sam dobro razumeo. Slobodan sam da budem demantovan :).
 
Poslednja izmena:
Na pola hladnjaka zavesica podignuta ???.Koliko si ga puta pregrejao sad tokom leta na 40+c?.

Evo ovaj traktor sa slike vuce neku zlo tesku tanjiracu, prica malopre vlasnik da je mekano i da tone do osovina i da traktor zapeva ali ne posustaje.
.3 modeli trpe dosta vise "maltretiranja".
Hladnjak mora biti normalno cist kao i na svakoj masini a koliko sam ja video izduvavaju se relativno normalno.
Nebojsa da li su klipovi isti na .3 kao na obicnom motoru od 105 ks?
 
Nazad
Vrh