MTZ Belarus

Приликом орања ми је пукло стакло фара а нигде га нисам ударио, само се распало. Да ли може само ново стакло да се стави или мора цели фар? У питању је 82.1, фарови у масци.
Ako menjaš samo staklo i ako ga lepiš silikonom, obavezno neki silikon za visoke temperature.Običan silikon se stvrdne od grejanja pa krene da uvlači vlagu i da kondenzuje far.
 
1523.3

79fc41a5132e45da583fbc69a4fb544e.jpg
 
Ako menjaš samo staklo i ako ga lepiš silikonom, obavezno neki silikon za visoke temperature.Običan silikon se stvrdne od grejanja pa krene da uvlači vlagu i da kondenzuje far.

Ja sam kod mene na oba fara stakla zalepio običnim sanitarnim silikonom (taj sam imao pri ruci). Jedan pre dve godine a drugi ove godine. Nisam primetio kondezovanje...
 
Ako menjaš samo staklo i ako ga lepiš silikonom, obavezno neki silikon za visoke temperature.Običan silikon se stvrdne od grejanja pa krene da uvlači vlagu i da kondenzuje far.
Мислим да имам црвени, да не идем да гледам шта пише на њему, да ли је тај за високе температуре?
 
Na kojoj poziciji vam stoji ona kao zavesica ispred hladnjaka? Cuo sam da treba da se pomera u zavisnosti od temp napolje....kod mene je negde na pola, nisam to nikada ni dirao :O
 
Pošto mi je dva puta izletelo ulje kroz ona gumena creva koja povezuju cevi ulja ispred hladnjaka ulja, i ventilator to ulje provukao nazad ka motoru pa i na tu zavesicu, ja sam je drugi put potpuno skinuo sa traktora jer nisam imao volje da je perem ponovo od ulja...
 
Vrlo malo podataka uspevam da nadjem po forumima, pa moram ovako pitati.

Koje su efektivne razlike u menjacima izmedju 892 i 952? Znam da 952 ima sinro menjac sa 4 brzine, ali pojma nemam koliko je to brzina u praksi i kakav je taj menjac spram devetobrzinca, kog eto poznajem dobro.

Hvala unapred na pomoci.
 
Pošto mi je dva puta izletelo ulje kroz ona gumena creva koja povezuju cevi ulja ispred hladnjaka ulja, i ventilator to ulje provukao nazad ka motoru pa i na tu zavesicu, ja sam je drugi put potpuno skinuo sa traktora jer nisam imao volje da je perem ponovo od ulja...
Šta, još uvek nisi skinuo hladnjak ulja? 😊😊
Šalu na stranu, i za sam tako nagrabusili, i treći put kad se to desilo ja lepo sve to razmontiram, i evo već 10 godina nikako da se nakanem da vratim to kako bog zapoveda..
A zavesa je skinuta još pre 30 godina..
 
ja bih na 1221 stavio,samo kad bi nasao ventilator sa vise peraja i ubedjen sam da bi mu mnogo znacilo. pre sam imao yto 1204 i cim je malo toplije on se greje,a opran hladnjak i termostat na 65c. i onda sam izbacio ventilator od 7 peraja i stavio od 10 peraja i od tad nikakav problem,cak sam morao da mu vretim termostat na 80c
Da li je još neko ubacivao propeler sa više peraja? 92 mi se greje pomalo. Drugar je ubacio kaže da mu rešilo problem. Gde može da se kupi i koliko košta? On ga platio 100 €, to mi deluje malo mnogo za komad plastike.

Ja razmišljam o tome da ubcim dodatni ventilator od auta sa prednje strane hladnjaka. Ubedjen sam da će hladjenje biti efikasnije nego ako dodam koje peraje na postojeći. Da li se ventilatori auta prave da mogu da rade 100 % vremene ili su napravljeni da radi kraće.
Takodje da li postoji neki drugi razlog zašto ovo ne bi moglo da se izvede?
 
Vrlo malo podataka uspevam da nadjem po forumima, pa moram ovako pitati.

Koje su efektivne razlike u menjacima izmedju 892 i 952? Znam da 952 ima sinro menjac sa 4 brzine, ali pojma nemam koliko je to brzina u praksi i kakav je taj menjac spram devetobrzinca, kog eto poznajem dobro.

Hvala unapred na pomoci.
Koliko ja znam 892 ima isti menjač kao i 820 i to je 18 brzina unapred i 4 rikverca. 952, ima menjač kao 920 odnosno ima 14 brzina unapred i 4 rikverc.
952 jeste sinhro menjač, laički, ne bi trebalo da krči kad se menjaju brzine.
Negde sam načuo/pročitao da je to "mekši" menjač i ja bih to i proverio prilikom odlučivanja koji bih uzeo, ali mora biti kolega na forumu koji imaju takav traktor pa da ti kažu iz prve ruke. Da ti ne punim uši netačnim detaljima
 
Da li je još neko ubacivao propeler sa više peraja? 92 mi se greje pomalo. Drugar je ubacio kaže da mu rešilo problem. Gde može da se kupi i koliko košta? On ga platio 100 €, to mi deluje malo mnogo za komad plastike.
I mene interesuje da li je ovo neko radio i kakva su iskustva. Mislim da ništa nije mnogo, samo da ne moram na svakih 3-4 kruga oranja da odmorim 5 minuta dok spusti temp.
 
Moj greje nakon nekog vremena (više od par kruga) i to samo kad je toplije vreme. verujem da bi ventilator rešio problem skroz.
Probaću ovo sa auto ventilatorm, ne košta me ništa ... možda 1000 din u vr glave. , pa javljam šta se dešava.
 
Nazad
Vrh