MTZ Belarus

Prijatelj radi sa Maksimom 140 i poluteškom drljačom od 6,1m i kaže da traktoru nije sve jedno.
 
I ja ponekad uparim kontra pameti :ROFLMAO:
https://postimages.org/]
IMG-2e98a9c74037c07e65b95d98f228a3a5-V.jpg
[/URL][/url]
 
Juče radio sa Ferokopom 28, sad skoro 2t teškom posle nadogradnje iz teme Tanjirače. 1025 grbavi most, pune ruke posla u Surdučkom pesku. Man'te me se priča ja jednom čuo, jedan mi je pričao. I ako ide sa 32 ili 36, ide na račun lamela koje neće dugo. Jedan kod mene je sa 3.6m spremao prvom, drugom transportnom pa svako malo kod majstor Kize razdvojen na pola. Al ide jbg
 
Poslednja izmena:
Pre neki dan smo ovom radili pomocnu hidrauliku, traktor je 820 prepravljen na 1025 tj 105 . Kaze gazda igra se sa njom u brazdi problem je bio podizanje.
Inace tanjiraca je 3m i 1500kg.
ef108d726face6a0041ed2dbd19923df.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Pre neki dan smo ovom radili pomocnu hidrauliku, traktor je 820 prepravljen na 1025 tj 105 . Kaze gazda igra se sa njom u brazdi problem je bio podizanje.
Inace tanjiraca je 3m i 1500kg.
ef108d726face6a0041ed2dbd19923df.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Jel može informacija o ceni ugradnje pomoćne sa delovima za 1025 (može i na pp) i šta bih dobio time, u smislu, jel bih mogao nositi 4brazdni obrtač? Naravno lakši, jer je peskovita zemlja, tipa vogela M
 
I mene interesuje cene ugradnje i da li se stave i jače poluge ?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Jel može informacija o ceni ugradnje pomoćne sa delovima za 1025 (može i na pp) i šta bih dobio time, u smislu, jel bih mogao nositi 4brazdni obrtač? Naravno lakši, jer je peskovita zemlja, tipa vogela M
Sto se para tice to zavisi od toga sta bi ugradjivali jer postoji vise varijanti.
Dobijete dosta ozbiljniju podiznu moc nego sa samo jednim cilindrom.
E sad dal bi mogao da nosi 4 brazde obrtac ne mogu da kazem, ova tanjiraca ima 1500kg i mislim da je 2,10 m dugacka pa sad procenite dal bi mogao ili ne da nosi plug.
Uzmite u obzir da nije samo problem podici, treba to i poluge i bolcnovi da izdrze.
 
Sto se para tice to zavisi od toga sta bi ugradjivali jer postoji vise varijanti.
Dobijete dosta ozbiljniju podiznu moc nego sa samo jednim cilindrom.
E sad dal bi mogao da nosi 4 brazde obrtac ne mogu da kazem, ova tanjiraca ima 1500kg i mislim da je 2,10 m dugacka pa sad procenite dal bi mogao ili ne da nosi plug.
Uzmite u obzir da nije samo problem podici, treba to i poluge i bolcnovi da izdrze.
Da, pitanje je šta bi rekao onaj nosač toplinga kad se naleti na vagaš na putu ili pri izoravanju😀 sumnjam da je plug ispod 3,5m i bar 1200kg.
 
Приликом орања ми је пукло стакло фара а нигде га нисам ударио, само се распало. Да ли може само ново стакло да се стави или мора цели фар? У питању је 82.1, фарови у масци.
 
Da, pitanje je šta bi rekao onaj nosač toplinga kad se naleti na vagaš na putu ili pri izoravanju😀 sumnjam da je plug ispod 3,5m i bar 1200kg.
Ne mogu da kazem nista jer nosač
zuJJF1.jpg

Jel imao/ima neko ovakav "džojstik" za hidraulične izlaze, i na koje ste mane naišli?
Nema ih mnogo, ja sam do sad naisao na jedno 5,6 komada 1025 i jednu 820, ovi iz AP kazi da ih ima desetak u celoj srbiji.
Mana je taj razvodnik tj sistem sajli, svi imaju isti problem, cupaju navoje na mestu gde se sajle kace za razvodnik.
 
Приликом орања ми је пукло стакло фара а нигде га нисам ударио, само се распало. Да ли може само ново стакло да се стави или мора цели фар? У питању је 82.1, фарови у масци.
Meni je prosle god u oranju ispalo samo staklo, nisam ni primetio dok nisam dosao kuci....kupio novo, silikon i drzao par min....eno ga stoji i dalje
 
Mana je taj razvodnik tj sistem sajli, svi imaju isti problem, cupaju navoje na mestu gde se sajle kace za razvodnik.
Upravo tako, zbog toga sam i pitao. Jel može to trajno da se reši ako se npr ubaci razvodnik kao na "regularnim" rusima, da ima tri ručice sa desne strane volana, i da se ručni vas prebaci onda pored ručice za dizanje poluga? Jel pokušao to neko?
 
Upravo tako, zbog toga sam i pitao. Jel može to trajno da se reši ako se npr ubaci razvodnik kao na "regularnim" rusima, da ima tri ručice sa desne strane volana, i da se ručni vas prebaci onda pored ručice za dizanje poluga? Jel pokušao to neko?
Jedino trajno resenje i jeste ubacivanje klasicnog razvodnika, jedino sto se prvo moraju izjuriti svi delovi, mislim na rucice i mehanizam gasa, jer to mora polovno da se nadje.
 
Nazad
Vrh