MTZ Belarus

Imam Pionir sa USBom kupio ali mi je previse fensi. Imam i ova dva viska
https://ibb.co/qsbqvzH]
IMG-20221003-091343.jpg
[/URL][/url]
 
Bio je kod mene Sony u rusu i ništa nije bilo fensiju. Radio extra, sem malo prašine kada sam ga izvadio ništa se nije oštetilo. Sve sa pločicom i mp3 čitačem, euro džekom.
 
Pozdrav ljudi, potrebno mi je par informacija u vezi 1025, kakav je kao univerzalac, neki plan je da radi sa tanjiracom 36 diskova, spremac 3.2m, i naravno setva, prskanje, špartanjee,transport...nekih 300-400 sati godisnje
 
Pozdrav ljudi, potrebno mi je par informacija u vezi 1025, kakav je kao univerzalac, neki plan je da radi sa tanjiracom 36 diskova, spremac 3.2m, i naravno setva, prskanje, špartanjee,transport...nekih 300-400 sati godisnje
I ja mislim da je mnogo 36 diskova. 28 puna kapa za dobar posao. Grejaće ti se motor konstantno i ubijaće lamele sa 36 diskova tanjiračom dvaput godišnje. Spremač može i 3.6-3.8m komotno. Transport, u suštini štagod zakačiš ide, a zaustavlja lepo samo na vazduh, jer, ruske kočnice.. Mada, menjač mu je više za njivu nego transport. Izgubiš dosta zaleta jer stalno šaltaš izmedju dva ranga brzina. Troši 10l na sat pa gledaš da ga što bolje iskoristiš za sat rada. Verujem da bi sa uskim gumama solidno radio i sve lakše poslove sa adekvatnim priključcima (6 ili 8 redova sejalice itd). Da, ima dve brzine kardana, 540 i 1000o/min, pa tu može da se smanji potrošnja sa lakšim priključcima
 
Poslednja izmena:
Ja vec imam te priključke,tako da kupovina drugih prikljucaka za sada nije u planu,plan je neki traktor od 105 110 ks, 1025 je najpovoljni, gledam jos i basak 110 i case jx 110 oni su skuplji ali kupujem traktor na duge staze, mozda i sacekati neki konkurs 10 40 50 pa pokušati..
 
@Field 1025 nije los traktor, kao sto je kolega gore napisao malo nezgodan za transport u njivi nema problema, moze sve da radi, vidjeno na x mesta.
Tanjiraca od 36 diskova nema sta da trazi zakacena za ni jedan traktor od 105,110 konja ma koje marke on bio.
 
Polako sa tim tanjiračama... To što ima 36 diskova to ništa ne znači,već koliki su diskovi, na kom razmaku i koja je težina same tanjirače.... Lakše je vući lakšu tanjiraču da više diskova nego težu sa manje diskova...
A spremač taj traktor može da nosi 4.5m ko od šale...
 
Polako sa tim tanjiračama... To što ima 36 diskova to ništa ne znači,već koliki su diskovi, na kom razmaku i koja je težina same tanjirače.... Lakše je vući lakšu tanjiraču da više diskova nego težu sa manje diskova...
A spremač taj traktor može da nosi 4.5m ko od šale...
Jbg pa kolike diskice bi trebala da ima ta od 36 diskova da bi je rus od 105 ks vukao normalno?
 
Dugo godina smo sa MTZ-892 vukli Rumunjsku tanjuraču GDU 3,3 m 36 diskova oko 900-1000 kg. Rus ju vuko ko šerpu iza sebe. Tanjurača nikakva, mekana, lagana, plitki diskovi... užas. Nikad nije radila lijepo, čim ju poteraš skače, guzi se... To je jedan od strojeva koji mi je pojeo jako puno živaca. Sad 892 vuče OLT Kupa 32, disk 510, razmak 18,5 cm, 1330 kg (plus 120 kg utega). E to je tanjurača koja radi posao i sa njom rus ide jako fino, od 7,5 km/h do 11 km/h, ovisi jel ide na oranje, strnjak ili sojište.
 
Ljudi ja sam neko ko voli ruske masine i tvrdim da su jaki kao magarci ali kao i sve drugo imaju svoje granice.
1025 rus ovu tanjiraca moze lagano da vuce samo po dvoristu ako treba da je preparkira negde u njivi, zakosenu kako treba tj da radi posao on nema sta sa njom da trazi.
Kao sto sam rekao vec, traktor je sasvim solidan al ovakva tanjiraca od 28 diskova mislim da mu je mera, video sam na par mesta da vuku 32 al i to mi je vec pod znakom pitanja.
 
Pozdrav ljudi, potrebno mi je par informacija u vezi 1025, kakav je kao univerzalac, neki plan je da radi sa tanjiracom 36 diskova, spremac 3.2m, i naravno setva, prskanje, špartanjee,transport...nekih 300-400 sati godisnje
1025 sa ravnim mostom sam imao od 2008 kad je kupljen nov do prosle godine.Koristen je isto univerzalno za sve operacije.Nosio je plug imt 757 3 brazde i vogel m1020 3 brazde prevrtač.U drljanju je bio uparen sa poluteskom tupanjac 6.6 m,setvospremač sam nekad pozajmljivao od prijatelja imt 4.1m.Tanjiranje je radio sa dravom 4m sa 40 tanjira.Prskalicu je nosio agromehanika 1200l 15m hlx grane.Sve je to odrađivao bez problema.Sejalica,spartač i rasipac bez problema.Potrosnja ja bio zadovoljan 👌👍
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh