MTZ Belarus

@nebojsa100 kako najpravilnije zameniti ulje u menjacu u belarusu 82, i koje kupiti , po tvojoj preporuci?
Da li samo ispustiti ulje i kad se ocedi sipati drugo? Cuo sam i da neko sipa nafte , cak ga i malo provoza sa tom naftom, navodno bolje se ispere?
 
У упутству за одржавање мтз-52 пише насути 30-40 литара нафте у мењач и пустити да ради 5-10 минута. Мало провозати, испустити нафту и сипати уље.
 
@nebojsa100 kako najpravilnije zameniti ulje u menjacu u belarusu 82, i koje kupiti , po tvojoj preporuci?
Da li samo ispustiti ulje i kad se ocedi sipati drugo? Cuo sam i da neko sipa nafte , cak ga i malo provoza sa tom naftom, navodno bolje se ispere?
Ako je menjac pravilno servisiran tj u slucaju rusa ako mu je ikad zamenjeno ulje a nije sipano preradjeno i koje kkavo drugo djubre onda moze i da se samo ispusti, ocedi i sipa drugo a ako u menjacu ima nesto od gore navedenog moze i da se sipa nafte pa da se bukvalno provoza malo tamo vamo da se sto vise tog djubreta sapere iz njega.
Naravno naftu ne sipati u menjaca sa pumpom tj podmazivanjem.
 
Po preporuci kolega sa foruma odnio pumpu i dizne od MTZ-892 kod majstora Tome u NS. Svaka čast majstoru, odradio je posao odlično. Nakon naše provjere jel na radilici imaju tegovi podigao je okretaje sa tvorničkih 1800 na 2000-2050 o/min i kaže da bi sad trebao imati cca 100 ks. Traktor ide i vuče osjetno bolje, a na cesti ide 47 km/h (na 1950-20000 o/min, nisam probo terat do ibera) sa gumama 16,9R-38. Majstor je za preporučit, barem u mom slučaju.
Toma meni uradi bar 5,6 pumpi mesecno u proseku i samo smo na jednoj imali problem i to bas kod kolege sa foruma, problem je bio glupos ali je ipak bio problem.
Ima covek znanje sto se tice ruskih pumpi i kraj price.
Radio mi je i nekoliko rotacionih pumpi od IMT i mogu reci i da sam i tu bio vise nego zadovoljan.
 
Sve zavisi sta je sa pumpom, cena moze da bude dosta sarena.
Pre par dana sam imao 2 od 892,jedna izasla 90e a druga 250e.
Uglavnom bude skuplje nego kod drugih ali i pumpa bude pumpa.
 
A na mom rusu se misterija nastavlja
Vratio pumpu,na stolu radi normalno.
Na traktoru opet na odredjenim obrtajima jebe.

Ufff. Dosta mi ga je.Sto se vise trudim oko njega vise me nervira.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Meni se cini kad mi pukne film novu cu uzeti, a ovu cu stucati cekicem.
Jer ako odnesem jos negde i vratim a nastavi isto ... postoji opasnost da traktor izgori.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
А шта може друго да буде на трактору да би радио неуједначено? Ја би још једино ац пумпу другу ставио и ако је исто онда Бошкову пумпу код другог мајстора.
 
Vidi majstor neki da pozajmi-uradi.
Davao sam drugu centrifugu i lose prosao. Niko nije kriv,ali na traktoru sve slabiji pritisak ulja, kad na kraju namesten stari dihtung pocepan koji je pustao ulje imao unutrasnje krvarenje.
 
Nazad
Vrh