MTZ Belarus

Daner,ti hoćeš da praviš savršenstvo od nečega sto ne može biti savršeno. Malo ranije paljenje zna da zvuci ovako i da bude ovako oštar a na većim obrtajima to jako neprijatno zvuči. Regulator takodje zna jako da jebe rad pumpe i motora. Zapni ti za njega nešto da se on lepo zagreje i optereti pa ces videti onda kako se ponaša.
Ne pravim ja savrsenstvo nego ispravan traktor.
Kome je to normalan rad da cekica tako i trokira neka tera, meni to nije normalno.
Pre provere pumpe nije tako radio, primao je normalno gas( nine tako oscilirao), pumpu sam skidao jer su mi se dizne zacepljavale pa sam sumnjao da mozda iz pumpe ne izlazi nesto.
Stavim nove uloske 10-15 min i zaglavi neka.
Zamenio sva nova creva i nove cevi, pumpu nosio na proveru, dizne isto.
Sad ne zacepljava ni jedna al eto brlja kad radi.

Razumem ja da bude ranije palenje ali da samo na odredjenim obrtajima da se to desava , tesko .

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Imali smo problem kao ti Daner.neka opruga pukla u pumpi.bosista jedva je nasao oprugu kao deo.najgore je sto kada se npr prska,traktor oscilira(daje gas i oduzima) i cima grane,a bogami i vozaca u kabini.
Slican problem moze i regulator da pravi.
Proveri da li se poluga gasa na pumpi mrda kada das rucni gas na odredjeni broj obrtaja,a motor pocne da zalece,pa javi.
 
Ja bih tu ponovo pregledao regulator jer se dešava samo na određenim obrtajima.

Obrtaje motora određuje doziranje goriva od strane pumpe, pumpa dozira tako što zupčasta letvica zakreće elemente, a zupčastu letvicu pomera regulator. Nisam stručan, ali logično mi deluje da ako se neravnomeran rad dešava u određenom opsegu obrtaja, da problem nastaje kad zupčasta letvica dođe u određeni položaj (koji odgovara tim obrtajima). Da se tu javi neki otpor hodu letvice koji poremeti silu kojom regulator deluje na letvicu. Neravnomeran rad je dalje posledica povratne sprege motor-pumpa (pumpa određuje obrtaje motora a onda motor tim obrtajima pogoni pumpu, na boš stolu nema te povratne sprege jer električni motor pogoni pumpu pa se na stolu nekad i ne primeti neravnomeran rad - pa je zbog toga bošista i rekao da je sve u redu sa pumpom).

Uzgred, kad motor tako neravnomerno radi (grokće) na leru, rusi to nazivaju "gavkanje" (traktor zvuči "gav", "gav", "gav"). Pod tim terminom ima na YT dosta klipova sa mogućim problemima u pumpi...
 
Моја грешка, дукеј ено горе решења.
Ne vredi mi ta opruga, kod mene se polugica gasa na pumpi zalepi za šraf za ograničenje lera i u tom položaju ima različite obrtaje kako kad. Znači taj feder bi uradio ono što već imam da vrati polugicu gasa na pumpi u zadnji položaj...
 
Да ли ти имаш другачију пумпу него са слике? На том месту за ограничавање лер гаса стоји пломба, али нису овакве пумпе као на слици.
 
Koliko znam kod sigurno 90% 82.1-820 su takve pumpe gde posebno je poluga za gasenje.Mozda kod starijih tipova ima jednih i drugih,ali svi noviji imaju posebno gde se gasi na pumpi.
 
Овде не можеш више похватати да ли је оригинал или накнадно стављено. Виђао сам белорусе и око 2000-тог годишта на деловима сделано в ссср.
 
Odneo pumpu kod bosiste, postoji luft na centrifugi 2-3mm i ima luft isto toliko na polugici koja gura zupcastu letvu.I na odredjenim obrtajima igra u tom luftu.

Resice to pa cemo videti.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Pa što to onda nije rešio?
Jesi li ga malo priupitao jel tako radi remont svakome ili samo tebi? Stoka..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nije on radio remont, zaglavljivale mi dizne, sve ostalo je radilo savrseno.Proveravao je dali iz nje sta izlazi i Usput je poravnao sve izlaze da budu idealni jer je bilo razlika.Ispitao na stolu i to radi na stolu , e sad kad rade svi ispitivanja rade na odredjenim obrtajima a ne u svim rezimima.Kad smo poceli meriti milimetar po milimetar i dosli do tih obrtaja pocela letva stino cimati
E sad valjda dok je bilo razlika ona je nekako sinhronizovano radila pa nije trzala u tim obrtajima , sad kad su svi identicni pocelo cimati a poluga ima lufta i pojavila se oscilacija.

Jos sta je primetio centrifuga od mtz52 (glomaznija je nego od 82) i u centrifugi u onim stabilizatorskim gumama imalo lufta pa je i tu moglo da trza.

Ostavio sam da to sve zavrsi pa cemo videti.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Po preporuci kolega sa foruma odnio pumpu i dizne od MTZ-892 kod majstora Tome u NS. Svaka čast majstoru, odradio je posao odlično. Nakon naše provjere jel na radilici imaju tegovi podigao je okretaje sa tvorničkih 1800 na 2000-2050 o/min i kaže da bi sad trebao imati cca 100 ks. Traktor ide i vuče osjetno bolje, a na cesti ide 47 km/h (na 1950-20000 o/min, nisam probo terat do ibera) sa gumama 16,9R-38. Majstor je za preporučit, barem u mom slučaju.
 
Nazad
Vrh