MTZ Belarus

@sremac84 nisi ni svestan sta su radnici u stanju da im urade za rekordno vreme al kad bolje razmislim znam i x vlasnika koji onako ne bi unistavali ni da su ga ukrali a ne platili, jako mnogo zavisi od coveka.
 
Nesto sam naucio a to je da nikad od babe devojka.
Da imam potreve za takvim traktorom za 20 000e to bi bio best by izbor, ali treba tu dosta svih resursa.
 
Ozbiljna uigrana ekipa i lepa finansiska inekcija za 15,20 dana od tog traktora napravi lepu masinu.
A opet i neko ko nije bas pri parama bi sebi mogao za neko vreme da sklopi sasvim solidan traktor,osposobiti ga da bude funkcionalan,uraditi hitne stvari na njemu, recimo estetiku ostaviti za neko drugo vreme, iz etapa ga raditi kako se prikupe sredstva, jedno po jedno pa za godinu, dve imati dobar traktor.
 
Ту су гуме највећа и најскупља ставка. Механику већина нас би скоро све сама одрадила тако да што Матић каже реално 6-7000е. И временски би потрајало пар месеци да се доведе у ред.
 
Ту су гуме највећа и најскупља ставка. Механику већина нас би скоро све сама одрадила тако да што Матић каже реално 6-7000е. И временски би потрајало пар месеци да се доведе у ред.
Ako su ga ovako sredili spolja može se samo zamisliti kakva mu je napaćena unutrašnjost.
 
Kolege koje su mere za prednji trap na 1025 grbavi most? Koliko otvoren ili zatvoren da bi najmanje trošio gume?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kod nas je ostalo fabrički, samo nas je vulkanizer savetovao da se duvaju gume na 2.2 ili 2.3 bara umesto fabrički preporučenih 1.3. i stvarno mnogo manje troši gume, ali mnogo skakuće
 
Ту су гуме највећа и најскупља ставка. Механику већина нас би скоро све сама одрадила тако да што Матић каже реално 6-7000е. И временски би потрајало пар месеци да се доведе у ред.
2000e za 4 nove gume. Pa na nekom stranom traktoru jedna guma košta više nego ovde sve četiri. Nije to nikakva stavka relano.
 
Mozda je nezgodno cim ga kupis pa mora i gume jos ali polako, otplatice ih!
Ne razumem ljude koji kukaju kad treba gume i akumulator da se menjaju, druze teraj na felnama, i ja kupujem gume, ne pravim ih.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Taj motor kosta malo vise od hiljadu eura da bi se sredio ,ako se radi u fulu,a ne ''samo da ide''.Menjac takodje,zajedno sa diferencijalom i prednjim mostom,ce sigurno odvuci preko 2k eura,minimum.
 
Nema tu pravila dok se traktor neproba.Ovako se samo nagadja.Mozada je menjac i hidrulika dobra, mozda i motor.Ako ima kvalitetnih delova, dobar majstor sve moze da napravi.
 
SvewCm.jpg

Gotovo, i radi 😀
 
Nazad
Vrh