MTZ Belarus

N. A Mislim da na tamicevom nema mnogo budzeracije,dobar elektricar to resi na brzinu.
 
Nije do relea. Kod belarusa su relei kratkog i dugackog u tabli izdvojeni i nalaze se na unutrasnjem zidu table kod otvora za osovinu volana. Losi kontakti, losa plastika
 
Moze od nekog starog teretnog Mercedesa kao sto je Matic vec predlozio.
Imas sirenu, migavce, ablender, brisac, i sa tim si zavrsio za vek i vekova.
Tamicev je dobar zato sto moze biti aj da kazemo univerzalni, ima onu obujmicu pa moze da se zakaci na stub volana.
Mi smo nekad davno u problemu bili za Tam veliki, nismo mogli da nadjemo zamenski kvalitetan pa smo ubudzili meckin, radio je za sve pare.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Postoji li neki način da se kod menjanja ulja u Rusu 820 izbaci staro ulje iz hladnjaka ulja (onaj sa horizontalnim rešetkama ispred hladnjaka vode) a da se isti ne skida, tj. da se ne skidaju ona mala gumena creva koja povezuju dovodnu i odvodnu cev sa tog hladnjaka? Npr. nešto na fazon da se izduva vazduhom pod pritiskom kroz cevi koje idu ispod centrifuge. Jedna dizna mi je bila blokirala i napišala nafte pa se podigao nivo ulja, i sad bih kod zamene da isteram kompletno to ulje sa primesama nafte...
 
Postoji li neki način da se kod menjanja ulja u Rusu 820 izbaci staro ulje iz hladnjaka ulja (onaj sa horizontalnim rešetkama ispred hladnjaka vode) a da se isti ne skida, tj. da se ne skidaju ona mala gumena creva koja povezuju dovodnu i odvodnu cev sa tog hladnjaka? Npr. nešto na fazon da se izduva vazduhom pod pritiskom kroz cevi koje idu ispod centrifuge. Jedna dizna mi je bila blokirala i napišala nafte pa se podigao nivo ulja, i sad bih kod zamene da isteram kompletno to ulje sa primesama nafte...
Bez skidanja samo vazduhom.
Propratiti koja je cev gornja i na nju zakaciti vazduh i trebalo bi da izbaci ako ne sve ali vecinu.
Odviti i donju cev sa centrifuge da ne vraca u karter pa da opet cekate da curi iz kartera
 
Na 820 onaj hidropojacivac ispod sedista, jel se remontuje tu nesto ili se stavlja drugi, popusta mi poluge jako brzo, podigne neki tezi prikljucak normalno i kad pustim rucicu odmah krene da popusta
 
Na 820 onaj hidropojacivac ispod sedista, jel se remontuje tu nesto ili se stavlja drugi, popusta mi poluge jako brzo, podigne neki tezi prikljucak normalno i kad pustim rucicu odmah krene da popusta
Prvo treba utvrditi gde pusta, klip ili on.
Ako nije klip onda je on treba ga prvo probati prestelovati.
Ako stelovanje ne upali onda taj napolje i drugi iz ORIGINALA nazad.
 
To mi se desavalo jos proletos kad sam zavrsavao setvu, i tad se desavalo da popusta pa onda prestane da popusta i drzi normalno. Gde se snabdevati sa originalnim delovima?
 
To mi se desavalo jos proletos kad sam zavrsavao setvu, i tad se desavalo da popusta pa onda prestane da popusta i drzi normalno. Gde se snabdevati sa originalnim delovima?
Da ne bi bacali pare prvo treba ustanoviti gde pusta kao sto sam rekao pa tek onda menjati.
I kod kvara pozicionog regulatora i kod klipa simptomi su isti.
A delove kao sto sam vec pisao ako nemate nekog od poverenja samo AP.
 
Ja na mog rusa stavio ablender sa tamica,malo prepravio plastiku i radi za sad bez problema i isao sa traktorm na tahnicki pa nista mi nisu rekli

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Kolege potreba mi je mala pomoc, u pitanju je T40, ali je razvodnik u kabini kao i u mtz 82, pa ce mozda vise ljudi videti.
Zamenio sam hidraulicnu pumpu, ali se poluge jako slabo podizu pod teretom.Sumnjiv mi je bio ventil na razvodniku pa sam i njega montirao novog i opet isto.
Skinem ponovo ventil i uporedim sa starim i vidim da uopste nisu isti, ovaj novi ima onu malu rupu i plus kos jednu sa nekim klipcicem, a stari samo onu malu rupicu.
Interesuje me ako neko zna koji bi trebalo da ide na mtz-t40?
Ovako izgledaju slikani jedan do drugog.
https://postimg.cc/1n2kYV1V][/url]
 
Isto je i sa njim radio ovako, ali se na starom jasno vidi ris na pecurki(ne na ovoj slici), ovaj novi naravno da nema nista na pecurki, ali me buni taj klip sa oprugom i telo mu je krace nego na starom.
Da li se ima neke ralike izmedju njih?
 
Nazad
Vrh