MTZ Belarus

Imam jednu poluosovinu od mtz82 koja mi stoji kao rezervna, ono za nedaj Bože ,ali je na mestu gde ide semering napravio se kanal pa pušta ulje. Zbog toga sam je i zamenio ali sad da li bi valjalo taj deo gde ide semering navariti pa obraditi na strugu bar da služi ako zatreba pa dok se ne nabavi dobra. Da li bi je oslabilo to varenje? Ili bolje da ne čačkam mečku nego da je imam takvu kakva je pa kako bude?
Da što kaže drale neka manje invazivna metoda varenja sa što manje grejanja. Plus ne verujem da je taj kanal bog zna kakve dubine. Kada se svemu tome doda da su polosovine na rusu napravljene kako treba (čak možda i jače nego što treba) nećeš imati problema sigurno.
Nemam neko iskustvo, ali ja nisam čuo da je nekom pukla poluosovina na 82 ili 92. Da li je Nebojša ili neko naišao na takav slučaj?
 
Meni je pukla pre 3 godine na levom točku u oranju ito bez ikakvog opterećenja dok sam izlazio iz brazde. Na licu mesta sve to zamenio sa ovom gore spomenutom da mogu da se vratim kući pa kad sam nabavio novu opet sam zamenio.
 
Ha :)),jace nego sto treba ,ne postoji tako nesto,ne samo na rusu,nego na bilo kojoj masini.Nisu mu mana poluosovine,ali hoce da puknu.
 
Додао би и кочнице на тим старим тракторима и гусеничарима, ножна кочница + велика полуга од ручне кочнице да би успорио и зауставио терет.Тамо ниси стигао да се угојиш.
 
Neverovatno svega mi, pa te poluosovine su postale urbana legenda.
Vec sam pisao u vezi toga, pa svaki dan ih radim,svasta se kvari na njima, slome ljudi sve i svasta al se osovina bas nisam namenjao.
Radim sa ocem od petneste godine a pre par dana sam napunio 34. i za svo to vreme sam video 2 polomljene osovine.
Jednu sto bi rekli iz cista mira drugu greskom vozaca.
 
Nebojša šta ti misliš o mojoj kombinaciji da povarim deo gde ide semering ako se desi nedaj bože nešto pa da imam ok poluosovinu da je mogu staviti. Inače tu poluosovinu sam dobio uz mtz52 kao rezervnu pre petnaestak godina kada sam ga kupio i stoji mi u podrumu ali neka je jer netraži neku negu da bi bila teret.
 
Tako sam nešto i ja mislio i kao što Drale reče dobar aparat sa što manje grejanja pa obraditi još samo da vidim kojeg varioca da nadjem. ne žurim se ali kad sam već oko toga počeo pa da završim tu priču .
 
Пуцају због преоптерећења мени за 20 год и два Руса никад није пукла расипач 900кг,плуг превртач,једносовинка приколица 8тона.
 
Пуцају због преоптерећења мени за 20 год и два Руса никад није пукла расипач 900кг,плуг превртач,једносовинка приколица 8тона.
Obično da ali kod mene se eto desilo baš bez opterećenja dok sam izlazio iz brazde, još levi točak koji nije u brazdi. Ja nemam čime da ga preopteretim jer su mi sve mašine možda i manje nego što bi za njega pasale. Kad se desilo to prvo sam u sebi pomislio kako sad to a sedam dana je vukao jednosovinku 4t sa kukuruzom i zmajevku za nju zakačenu i ništa nije bilo.
 
Neverovatno svega mi, pa te poluosovine su postale urbana legenda.
Vec sam pisao u vezi toga, pa svaki dan ih radim,svasta se kvari na njima, slome ljudi sve i svasta al se osovina bas nisam namenjao.
Radim sa ocem od petneste godine a pre par dana sam napunio 34. i za svo to vreme sam video 2 polomljene osovine.
Jednu sto bi rekli iz cista mira drugu greskom vozaca.
Naša je 3-a :ppozdrav:
 
Пуцају због преоптерећења мени за 20 год и два Руса никад није пукла расипач 900кг,плуг превртач,једносовинка приколица 8тона.
Ali je zato ocu pukla osovina sto prolazi kroz diferencijal...od poluga...i to je vukao mali jednobrazdni plug,po posejanom zitu plitko pravio odvodne kanalice za slucaj vecih padavina...smesna sila,ali eto.
 
Nema veze koja je sila ako je nepravilna ,taj plug mora da je pravio jaku bocnu silu ili nesto.Ja sam tu osovinu poluga lomio 4 puta za sad ,svaki put mojom greskom.
 
Ljudi to nisu strasni kvarovi.
Dodje do zamora materijala i jbg...
Odakle znas sta je predhodni vlasnik kacio za traktor, posto skoro svi kupujemo polovne....
Meni iz cista mira pukla radilica na 560, u selu i okolnim selima tih traktora ima mnogo i motori su prave zivotinje sto se tice izdrzljivosti, samo eto kod mene stade.
Jeste okretao mlin na punoj turazi pre toga ukupno nekih 15h, moji odmah u fazonu kao zbog toga je, ma kako da nije.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh