MTZ Belarus

За сад није; ја сам морао на посао а мајстор је остао да ради.
 
Posle dosta peripetija, Stefiju je konačno stigao novi MTZ BELORUS 820 standard. Direktor Sava i ja prekidamo sve radove i idemo da vidimo traktor. Sava će odmah izvršiti probnu vožnju i testiranje prednjeg utovarivača tako što ćemo utovariti nekoliko rolo bala sena...
Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal!
 
Jel resena masina, sta je bio kvar?
Није урађено још. Договорио сам се са мојим мајстором који ми је све до сад радио да преузме посао. Сутра ћемо га дошлепати до куће (неких 15 км).
 
Na 82.1 pre nekoliko godina ugradjen hidraulicni volan, bilo sve ok, a onda smo prosle godine zamenili i prednje gume i od onda traktor izuzetno nestabilan na volanu, ne mogu da drzim pravac na afvaltu , mislio sam da ce se biti bolje kad se malo potrose gume ali i dalje isto.
Da li je do guma, ili me potrefio i neki kvar u isto vreme, pumpa, orbitol?
 
Zanimljivo, bas bi trebalo da bude kontra.. Jel ugrađen ukrainski orbitrol? Ti orbitroli za 100e nisu baš nešto precizni, rade posao al nije to to.
 
И јел решен квар?
Заборавио сам да се јавим. Решено је. Проблем је био у штифту, доле на ручици мењача, значи могле је све споља да се одради а не да се растура онолико. Враћено је старо уље али ја бих ипак да сипам ново. Која је препорука?
Позиција 10 на слици: кренуо је да испада па се заглавио - тако сам разумео.
12976f3ddabfc43a7e07a4a27201a90a.jpg
 
Штифт када испадне остане ти девета и шеста брзина. Таман да се довучеш кући. Ово се код тебе баш загулило.
 
Не могу да пребацим из 6. у 8. Морам прво у 7. и онда иде нормално. Пре овог квара сам могао да шалтам из 6 у 8.
 
Nazad
Vrh