MTZ Belarus

To je original tako je došlo na novom traktoru
 
Po meni su teflonske bolje , ponasaju se kao O-ring , kompresija ga jos vise sabija jer nema gde i jos bolje brtvi.
A i recimo na brtvi glave ne treba skracivati teflone , treba samo dobri prsti i stane kompletan teflon u brtvu, a onda ni kod montaze nece ispasti sa brtve.
 
Pa nema to veze sa plastikom,i neće produvati zadihtuje odlično
Али се морају још бар два пута дотећи. Најбоље после пар сати рада проверити. Мени је на 4 дизни
продувао проверио остале све биле распуштене.
 
I prvi put kad pali vergla 6-7 sekundi polako pocinje da dimi pojaca i onda upali.

Posle toga pali na zub.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Takve sam simptome i ja imao (tj. moj rus :) ), prvo vergla bez dima, onda se pojavi dim i potom upali ali ne radi nikako, puno dima (belog) i kao da samo dva klipa prorade. Ako mu ne držim gas ugasi se, a onda posle 10-20 sekundi takvog rada (tj. nerada) prorade svi klipovi, i potom mu još treba 2-3 minuta da potpuno ustali rad. Kad ustali rad onda dima više nema i radi kako treba. Ima i snagu, potrošnja onako, nije velika ali nije ni minimalna. Posle tog prvog paljenja svako sledeće je na zub, osim ako traktor duže stoji (npr 4-5 sati) po hladnom vremenu. Po toplom vremenu traktor je palio dobro. Iako je problem bio samo kod prvog jutarnjeg paljenja, a posle u radu radi skroz ok, nisam hteo da ga tako ostavim već sam nosio pumpe i dizne na remont, trebalo bi u narednih 2-3 dana da dođe majstor da vrati pumpu nazad na traktor pa ću videti jel vredelo.

Stavljao sam klip, a evo još jedan koji sam snimio dak su bile 'ladnoće:

 
Auu,a ja mislio da moj rus nevalja. Izgleda moj ide u vitrinu ako dodje zamena. Tvoj bas dimi posteno,jesenas kad sam orao sa plugom upalio sam radna svetla pa se videlo dim pa sam mislio da mi je traktor na izdisaju ali preko dana se to ne vidi

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Bolje da ja ne snimam kako moj pali,da vam ne stajem na zulj

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Sta mislite dali bi aksijalni zglob sa 18mm navojem bio slab za tocak od rusa?

U klip ide 20mm a na sponu 18mm

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Nazad
Vrh