MTZ Belarus

Ajde ipak jos jednom da pitam i ovde mada sam dobio odgovor od dosta relevantne osobe.
24v paljenje, crkao pretvarac (onaj ispred hladnjaka)
1. Zameniti ispravnim originalnim pretvaracem
2. Ugraditi BAP sklopku
Sta je dugotrajnije i kvalitetnije?
 
@nebojsa100 Ma jok samo pitam onako informativno ,kakvih sve delova loseg kvaliteta ima za ruse ,kad dodje vreme remonta menjaca ili motora nekako ispadne mnogo sigurnija opcija zamene za novo uz doplatu koliko god kostalo.Citajuci ovde temu a i kroz iskustvo dosta njih koje znam licno ili preko prijatelja,veliki problem ispada kvalitet samih delova kod rusa.
 
@Arkadije da napisem i po hiljaditi put ako se uzmu original delovi i pravilno ugrade nema tu problema, problemi nastaju kad se kupuju "originalni" delovi od prodavaca koji vole da muljaju.
 
Kako se zove lik sto prodaje delove za rusa u Smederevskoj Palanci 15-tog i da li ima neko njegov broj.
 
Jedno bezvezno pitanje
Kako se na rusu steluje palenje?
Ima li neko fino podesavanje kao na imt-u npr zaokretanjem pumpe.Tj to na rusu ne moze znam.

Podigao sam dizne na 210 bara, i dalje dimi plavobelo.
Kontam da je kasno palenje pa zato dimi.
Vodu ne trosi, na iberlauf ne dimi.
Da je ventil neki dimilo bi i na iberlauf i taj takt gde je ventil bi samo bacio dim.
Al on dimi non stop.
Kad ga upalim u dvoristu kao magla da se spusti

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
@daner ima stelovanje paljenja naravno.
Ne zaokrece se pumpa kao na imt vec se pomera zupcanik pumpe u samom razvodu.
Postupak se razlikuje od modela tj tipa pumpe, zavisi dal je stari tip sa nutovima ili novi sa 3 srafa.
 
Kucaj u YT "зажигание МТЗ" i ima milion klipova...

Taj štift sa desne strane koji odvrnes i okrenes ka zamajcu i treba da nadješ zabušenu rupu u koju udje u zamajcu teoretski je oznaka za podešavanje paljenja a praktično sam ja imao slučaj da mesto gde je bio zabušen zamajac nije imalo nikakve veze sa paljenjem!
 
Zamajac okrene dva kruga za jedno paljenje određenog cilindra. Rupa u zamajcu je reper za prvi cilindar, ali može biti naspram rupe u ploči ili na kraju takta sabijanja (posle koga ide paljenje) ili na kraju takta izduvavanja. Možda ti se desilo da je bio ovaj drugi slučaj, u tom slučaju se gleda četvrti cilindar koji je onda na kraju takta sabijanja...
 
Јуче у спремању испадне ме казаљка температуре у сату нов тип🤣сва срећа имам Механички сат.Лупим руком испадне од горива и пр уља🤣,кад сам дошао кући скинем сат отворим га скроз и полако наместим казаљке темп по Механичком сату,пр уља на нулу,гориво такође,казаљка алтернатора није радила и њу сам ставио на нулу.Пробао док нисам затворио јбт све ради🤣тако да сам извршио рестарт компјутера код Руса🤣🤣🤣
 
Je l' zna neko da li na vašarima ili na Najlonu, ima kod rusa da se kupi statorski namotaj za ruski alternator? (Ako bi još i cenu znali...)
Da vidim da li vredi da se bakćem sa ovim alternatorom, ili da probam negde naći neki polovni zapadni (klasični) alternator...

IMG-20220419-195554.jpg
 
Nisam obraćao pažnju za te vrste delova kod Rusa na Najlonu,znam da kompletne imaju a za ovako pojedinačno najbolje nazvati,mislim da imam negde brojeve od nekih koji su iz NS-a.
 
Je l' zna neko da li na vašarima ili na Najlonu, ima kod rusa da se kupi statorski namotaj za ruski alternator? (Ako bi još i cenu znali...)
Da vidim da li vredi da se bakćem sa ovim alternatorom, ili da probam negde naći neki polovni zapadni (klasični) alternator...

IMG-20220419-195554.jpg
Dukej imam ja sto sam skinuo sa 105-ice alternator.Razjelo se na lezaju kuciste ostalo ispravno
 
Samo da potvrdom navode kolege Grunta u vezi sata novi tip.Isti slučaj i kod mene sve kazaljke pootpadale otvorim sat vratim kazaljke i sve radi.Svaka čast za majstor Grunta.
 
Nazad
Vrh