MTZ Belarus

Питање за мајстор Небојшу где ово цури јел мембрана од блокаде ии шта већ стално флисује
279032504-411390413719258-6600455704067570006-n.jpg
279027678-533323588236003-6698855144842244620-n.jpg

278992701-730641501443850-5228517515510043668-n.jpg
278977244-1365858660594319-5473594071017542192-n.jpg
 
Operes traktor detaljno,poskidas tockove,rezervoare ,i ceo dan pranja pod visokim pritiskom sa nekim jakim aparatom za pranje.Posle toga kad je traktor kao iz fabrike skoro,sklopis ga i na njivu ,tek onda mozes videti gde tacno curi,ovako ,meni licno barem,na slici je sve masno,tu nema cm2 cistog metala druze.
 
@ratatatui ovako sa slike deluje da curi na blokadi, moze da curi na dva mesta.
1. Prvo je sama membrana blokade.
2. Gumice koje dihtuju taj spoj spoljnjeg kucista sa samom blokadom.
I jedno i drugo nije komplikovano zameniti a i nije skupo tako da nema potrebe gadjati dal je ovo ili ono.
Al opet ali, ako se blokada ne koristi a tu masti onda treba proveriti dal je ventil blokade ispravan, dal pusta ulje i zaustavlja ulje jer kad crkne hoce stalno da propusta po malo ulja i onda stalno slinavi.
 
Operes traktor detaljno,poskidas tockove,rezervoare ,i ceo dan pranja pod visokim pritiskom sa nekim jakim aparatom za pranje.Posle toga kad je traktor kao iz fabrike skoro,sklopis ga i na njivu ,tek onda mozes videti gde tacno curi,ovako ,meni licno barem,na slici je sve masno,tu nema cm2 cistog metala druze.
Брате лицкати га и прати цео дан сигурно нећу.Онај ко оће да види и ко познаје материју тај види и на овако мусавом. :ROFLMAO:
 
@ratatatui ovako sa slike deluje da curi na blokadi, moze da curi na dva mesta.
1. Prvo je sama membrana blokade.
2. Gumice koje dihtuju taj spoj spoljnjeg kucista sa samom blokadom.
I jedno i drugo nije komplikovano zameniti a i nije skupo tako da nema potrebe gadjati dal je ovo ili ono.
Al opet ali, ako se blokada ne koristi a tu masti onda treba proveriti dal je ventil blokade ispravan, dal pusta ulje i zaustavlja ulje jer kad crkne hoce stalno da propusta po malo ulja i onda stalno slinavi.
Мајсторе Небојша блокаду скоро никад не користим.Значи да скинем деклу и видим мембрану ,гумице и вентил
 
Posto mi i sa novim diznama traktor dimi kao lud, a i trosi kao lud.
Prosle godine u setvi 1.5L ove god 5-6
Ulje ne trosi, antifriz ne trosi.
Pumpa gura previse nafte 100%
Jel ima gde na pumpi da se smanji punjenje da probam ili mora kod bosiste?


Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Posto mi i sa novim diznama traktor dimi kao lud, a i trosi kao lud.
Prosle godine u setvi 1.5L ove god 5-6
Ulje ne trosi, antifriz ne trosi.
Pumpa gura previse nafte 100%
Jel ima gde na pumpi da se smanji punjenje da probam ili mora kod bosiste?


Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Od ona dva mala šrafa sa zadnje strane regulatora, koji bi trebalo da su plombirani, sa donjim možaš smanjiti punjenje. Taj šrafić sa zadnje strane ima na kraju četvrtasti deo koji je probušen za plombu, do tela pumpe je kontra matica ključ 10. Četvrtku od nazad uhvatiš kombinirkama i popustiš kontra maticu. Onda kombinirkama polako izvrćeš šrafić i to bi trebalo jako malo, po četvrtinu kruga (neka ti orijentir bude rupica za plombu). Izvrtanjem smanjuješ punjenje, a zavrtanjem povećavaš. Kad kontriraš maticom nemoj jako da stežeš, samo malo da se šraf ne odvrće sam od sebe. E sad, tim šrafom se u stvari fiksira da zupčasta letva bude na sredini delovanja i ne bi trebao da se dira (zato je bošisti plombiraju), ali ako baš hoćeš i pumpa svakako ide bošisti onda možeš tu probati.
 
Све је ово у реду што је Дукеј написао ако је паљење добро касније-раније....Ако нешто од ова два не штима можеш одврћати заврћати до сутра...
 

nebojsa100 kakvo je tvoje mišljenje o prepravci na mehaničku blokadu kao što rade Rusi sa you tub a

Cale i ja smo x blokada prepravili na mehanicke, na starijim traktorima na kojima je to bilo moguce zbog poluosovina i radi to odlicno.
A nisam gledao sta rade rusi, na koju foru prepravljaju, jel sistem od 52 ili nesto drugo.
 
Ma treba da izgura jos 10-15h na leru jer na leru sejem pa ce kod majstora.
Ne valja mu ni da presipa gorivo.

Tacno nekad ide na leru pa zacekica i zadimi plavo.
Cisto da ga zavrnem da prestane dimiti.
Ne treba mi ni snaga i nista samo da ne dimi.


Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Nazad
Vrh