MTZ Belarus

Moze da podize polako ako je pozicioni regulator los.
Onda treba izmeriti i pritisak na crevu od klipa jer mogu da se razlikuju.
 
Nemam ja pojma kako to izgleda,ni na netu kad sam trazio da vidi kako to izgleda i koje su cene,nema nista...sve sto izbaci su oni setovi za merenje pritiska goriva i ulja u motoru ,tj meri do nekih 20-30 bari maks ,beskorisno za hidrauliku.
A mozda sad kad razmislim bolje,moze se to napraviti ,samo kupiti manometar koji trpi preko 200 bari i kod hidraulicara posle da napravi par adaptera i creva ....
 
Pa upravo tako, nista drugo.
Manometar da bude bar 250 bara, hidraulicar napravi crevo da se jedan kraj zavije na manometar a drugi na brzu spojku za kipovanje i to je sva mudrost.
 
A za merenje pritiska pumpe volana i hidraulika samo se menja reducir na kraju creva ili treba posebna priprema???
 
Nebojša, koje crevo (tj koliki je unutrašnji prečnik) ide za povezivanje rezervoara i grubog filtera goriva? Bio sam danas na Najlonu u NS i hteo sam da kupim to crevo, al' nisam znao koje da uzmem?

Što se hidraulike tiče, ona ne diže sporo već neće dovoljno visoko da podigne kad oduzmem gas na okretanju na leniji. Znači sa punim gasom će katapultirati poluge gore, ali sa smanjenim (npr. 1100-1200) će podići samo do pola. Kad je hladno ulje i na leru podigne do kraja, ali kad se ugreje onda počinju problemi...

Naravno da ćemo prvo izmeriti pritisak, ali hteo sam unapred da znam koju pumpu da uzmem da ona bude spremna. Ne traži leba da stoji kod mene na polici, a trebaće kad tad... (Plus što od stare hoću da pravim pumpu za pretakanje... 🤪 )
 
Poslednja izmena:
adac17fd67777eedaeeed039860ee39a.jpg



Nedeljna zanimacija.
Spremanje dnevne sobe za setvu


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Za setvu nema potrebe.
Red jeste nekih 5cm od traga al nema probkema nikakvih.

Za prskanje i spartanje uzani idu na drugog rusa
 
Nazad
Vrh