MTZ Belarus

Malo se igrao


98a7eb72d5b1798e2c3d90f69d457e77.jpg
787fd97bfb46387f5e9555636c77c62c.jpg


Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Ne moze fabricki da ostane mora se ta kosina izbacivati, meso predebelo sigurno 15mm , orbitrol se ne moze ubaciti ,i da moze na tu kosinu zapinjao bi zglob sa strane za bolcne sto drze stub.

Svasta sam probao, samo ova varijanta pije vode.

Ja sam hteo direktno na stub da zavarim nosac i orbitrol.Bez ikakvih zglobova ali ne izvodljivo.
Smeta razvodnik hidraulika, creva ne bi stala , limovi se ne mogu vratiti na mesto itd.

E jos za creva da premerim i narucim.
Kad pocasti drzava subvencijama pocasticu rusa klipom koji ide u obe strane, aksijalne zglobove i spone.
Da se napravi kao na zapadnim da bude

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Ako mialis na volan , Volan je Nardi , stigao uz motor od navigacije.

I meni je orbitrol bio napred, ali jedan zglob, drugi zglob, pa nutevi sve po malo kad se sabere dobije se luft fin u volanu.

Najvise bih voleo osovina da ide direktno u orbitrol,kao na imt ali na rusu ne izvodljivo.

Ovako je montiran orbitrol na novijim belorusima.

Sad smisljam kako bih uglavio onaj klip sto ide u oba smera.
dole mu smeta kardan, verovatno ce ici vislje, na mesto spone sto spaja levi i desni tocak.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
ja sam bas pre neki dan gledao kod mene nema bas neke razlike u krugovima kad motam levo i desno .uvek bude razlika od 5-10cm na volanu ,ne bitno na koju stranu motam .
 
Dane ajde daj koju sliku gde se lepo vidi kako si šta povezao,dali je sad spojen sa rezervarem hidraulike kako je povezana blokaada diferencijala itd.
hvala unapred.
 
Nisam jos zavrsio, trebam creva nova uzeti, nisam povezivao sa rezervarom hidraulije jer vec imam napred rezervoar za volan.

Kad zavrsim slikacu.

Bokada mi nije ni bila ni pre povezana ,nema potrebe za njom.Prednja vuca odradjuje posao.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Blokada nije ni kod mene povezana ali stičem utisak gledajući brojne klipove da 82ke sa bolkadom mnoo manje zaostaju za 892.
 
Čisto navika, ali ja bez blokade nebih mogao.. Mada vidim da u mojim brdskim krajevima pojedinci je nikada nisu aktivirali..
 
Poslednja izmena:
Ако је предња вуча код белоруса исправна само оставиш на аутоматско укључивање. У блату није проблем али зна добро да стресе цео трактор ако мало проклизају задњи точкови на асфалту или тврдом путу. Или моташ пун леви или десни хоће да поскочи и укључи је.
 
Meni ne radi na automacki, blokadu nemam. Prednju koristim samo u oranju gde joj skidam kapu, znaci pola traktora.
A inace nikad mi nije trebala blokada i prenja u drugim poslovima. Cak mi prednja i smeta cesto zbog malog zaokreta.
 
Ако је предња вуча код белоруса исправна само оставиш на аутоматско укључивање. У блату није проблем али зна добро да стресе цео трактор ако мало проклизају задњи точкови на асфалту или тврдом путу. Или моташ пун леви или десни хоће да поскочи и укључи је.
А на који се степен пали та аутоматска предња? Ја је затегнем до краја односно до врха јер моја је на извлачење.
 
Ја имам блокаду са леве стране на контролној табли је.бо је ко је смислио ту да је стави, када ми затреба треба се од мешине нагнути у лево и затећи је до краја да ради и држати је јер чим пустим она се ископча.
 
Nazad
Vrh