MTZ Belarus

Овај који сам возио имао је код десне ноге укључивање предње вуче. Повлачио сам 3-4 цм и осети се једва да закачи.
 
Ја имам блокаду са леве стране на контролној табли је.бо је ко је смислио ту да је стави, када ми затреба треба се од мешине нагнути у лево и затећи је до краја да ради и држати је јер чим пустим она се ископча.
Naš MTZ 82 ima takvu blokadu.Jedne godine smo morali da oremo sa blokadom ,bila je paprika koju nismo stigli da istanjiramo ,stalno je bilo vlažno.Da se nebi "iskrivio" držeći blokadu koristili smo letvu ,koja je bila upreta u kvačilo.Nisam mogao da pritisnem kvačilo dok ne sklonim letvu .
 
Čisto navika, ali ja bez blokade nebih mogao.. Mada vidim da u mojim brdskim krajevima pojedinci je nikada nisu aktivirali..
Blokada je spas kad covek zna kad i kako da je koristi.
Traktor 4x4 manju potrebu ima za koriscenjem blokade ali ima nekad kad znaci i na njemu.
Meni recimo najvise znaci niz brdo sa traktorom bez prednje vuce u svojim parcelama gde znam da ce me "poterati" ako je ne aktiviram.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Na belarusu 820 kvacilo je odjednom izgubilo slobodan hod, zabice su uprle u druk lezaj i lamela proklizava, sta moze biti uzrok tome do pre neki dan je sve normalno funkcionisalo...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
U ovom videu moći ćete videti kako se radi mali servis i to na dva različita MTZ Belorus traktora, Belorusu 892 rm i 1221.3. Sve ovo sam ostvario zahvaljujući razumevanju Agropanonke i majstora Milana i Branka kojima se ovim putem još jednom zahvaljujem...Opširnije u videu... Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal!
 
Trebalo bi ovih dana da kupim auspuh za 1025. Čini mi se da sam pročitao na forumu da za traktore sa turbinom može onaj auspuh u obliku cevi,ne mora onaj klasičan. Imate li neki predlog gde takav kupiti?
 
Gledam danas Belaruse. 892 i 952. Koje su razlike izmedju ova dva traktora? Vidio sam da 952 ima sinhronizovan mjenjac. I skuplji je 500 eura.
 
Da li neko zna koliki je unutrašnji prečnik creva koji povezuje oba rezervoara preko T-člana, i dalje do grubog filtera goriva na MTZ 820? Pretpostavljam da je isto crevo i ono koje ide od grubog filtera goriva do AC pumpe.

Takođe me zanima koja hidraulična pumpa ide na isti traktor (ako postoji više vrsta ako kod pumpe volana) i kako im se kreće cena? Ima li tu nešto na šta treba obratiti pažnju pošto se ne razumem (npr. kopije i sl.)?

Creva hoću da kupim da imam u rezervi, a kod pumpe mi je problem što ne može na malom gasu, kad se ulje ugreje, da skroz podigne setvospremač (IMT 2.9m) već uvek na izlasku na leniju moram da stanem i malo turiram motor da pumpa potpuno podigne spremač. Moram da ga dižem do kraja jer su se rotori obesili zbog loše rešenog kačenja za šasiju spremača, pa onda na okretanju (ako okrećem bez stajanja i diranja kvačila) kad pustim gas spremač se ne podigne dovoljno visoko i onda rotori kližu po zemlji. To kačenje bih trebao da preuredim uskoro, ali isti problem je i kod drugih oruđa pa sam mislio da spremim na vreme drugu pumpu...
 
Dosta ljudi na forumu u eventualne popravke krece potpuno pogresno.
Na hidraulici uvek izmeriti pritisak, vruc, hladan, na leru, na gasu pa onda gledati sta dalje.
Dal moze eventualno da se podigne pritisak stelovanjem, dal nije ventil zaglavio pa onda opet dalje.
Uglavnom zamene delova dolaze negde na kraju kad se sve opcije istrose.
 
Jedno pitanje, a da li postoji mogucnost da recimo pritisak bude dobar a da kao kod Dukeja spremac podize polako? Ili ide jedno sa drugim slab pritisak sporo-slabo podizanje
 
Nazad
Vrh