MTZ Belarus

Evo šta je pisao Stalker o 20-50 uljima nije me mrzelo da tražim....
Po preporuci servisera 20W-50?! U novu mašinu?? (jadne šljive međ' takvim stručnjacima)
20W-50 se u principu sipa samo u motore koji su pred remontom, troše ulje (ili "troškare" bar), za Afričku klimu, motore preko 5000rh i slično.
No, ajd' nije to ni najgore što se može desiti.
Mabanol nisu loša ulja ali nisu ni nešto posebno. Možda je prejako reći da je Lukoil MNOGO bolji ... bliže je istini da je (samo ... malo) bolji.
Ponavaljam ali nije loše naglasiti da je Avangard serija zajedniči (razvojni) projekat Lukoil-a i Lubrizol-a, i da je Lukoil članica ATIEL organizacije ... dovoljno je.
 
Evo šta je pisao Stalker o 20-50 uljima nije me mrzelo da tražim....
Po preporuci servisera 20W-50?! U novu mašinu?? (jadne šljive međ' takvim stručnjacima)
20W-50 se u principu sipa samo u motore koji su pred remontom, troše ulje (ili "troškare" bar), za Afričku klimu, motore preko 5000rh i slično.
No, ajd' nije to ni najgore što se može desiti.
Mabanol nisu loša ulja ali nisu ni nešto posebno. Možda je prejako reći da je Lukoil MNOGO bolji ... bliže je istini da je (samo ... malo) bolji.
Ponavaljam ali nije loše naglasiti da je Avangard serija zajedniči (razvojni) projekat Lukoil-a i Lubrizol-a, i da je Lukoil članica ATIEL organizacije ... dovoljno je.
Vidim da se razumete u materiju, kakva su vam iskustva sa motul uljima?
 
Koliko dugo sipamo u traktore 20-50 po necijoj teoriji trebali bi biti bez motora odavno
Nek sipa svak sta mu volja i sta misli da je bolje.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nije samo u tome stvar,koliko znam 20w50 nema antihabajuca svojstva kao nesto redja ulja,ovo je i odgovor na post clana Ratatatui.Steta sto nema Stalker-a,poprilicno sam siguran da bi bio protiv tog ulja u novim motorima,iako je belarus u pitanju.
AP ce sipati ono na sta imaju najvece popuste ili sta vec,bar se meni tako cini,sada sipaju 20w50 ,pre su sipali 15w40 drugog proizvodjaca,sledece godine ce sipati 10w40 od nekog treceg ....
Vidi traktori su u garanciji i ne mogu ja sad da im naredim da sipaju lukoil avangard 15-40 (koje ja koristim) pošto sutra nedaj bože da cikne radilica (ili nešto drugo) ko što ume i oni mi odbiju reklamaciju, znam ja da su mabanol ulja lošija ali oni ih koriste već 12-13g unazad, proće i to pa će mo po našem.
 
Било и сегер клешта на вашару и то разних облика и величина. Чак видео неке униорове са равним врховима.
 
Nazad
Vrh