MTZ Belarus

То што је тежи раван мост од грбавог или разлика у димензији гума мислим да нема везе са тежином волана.Ја сам на свог руса уградио хидро волан дијелови су купљени на вашеру у Руми и редовно користим утоваривач, волан ради без икаквих проблема.Једино што сам морао ставити пумпу 16 - тицу јер је волан био спор
 
Pozdrav drugari....
Imao bih par pitanja (ili kako sad mladi govore...pomoć prijatrelja). Na 892 smo danas preštelavali ventile i kad smo već "raskupusali" motor ajde da proverimo dizne.Sve četir su imale pritisak između 130 i 150 atmosfera.Jedna nije bacala pravu "magu" a ostale tri su mogle da prođu.E sad pitanje....kad smo izvadili uloške dizni na njma je bila oznaka 171 02 a po katalogu koji sam dobio uz traktor stoji da su dizne 171 01.Probao sam da nabavim te 171 02 ali nigde nema, imaju samo 171 01.Može li mi neko pojasniti..kakva je razlika između 171 01 i 171 02 i na koliko atmosfera se šteluju dizne? Neko mi kaze na 175 atmosfera a neko na 210.Čak su mi i neki bošisti davali oprečne odgovore.
Hvala unapred.
 
Pozdrav drugari....
Imao bih par pitanja (ili kako sad mladi govore...pomoć prijatrelja). Na 892 smo danas preštelavali ventile i kad smo već "raskupusali" motor ajde da proverimo dizne.Sve četir su imale pritisak između 130 i 150 atmosfera.Jedna nije bacala pravu "magu" a ostale tri su mogle da prođu.E sad pitanje....kad smo izvadili uloške dizni na njma je bila oznaka 171 02 a po katalogu koji sam dobio uz traktor stoji da su dizne 171 01.Probao sam da nabavim te 171 02 ali nigde nema, imaju samo 171 01.Može li mi neko pojasniti..kakva je razlika između 171 01 i 171 02 i na koliko atmosfera se šteluju dizne? Neko mi kaze na 175 atmosfera a neko na 210.Čak su mi i neki bošisti davali oprečne odgovore.
Hvala unapred.
Uloske 171.01.
Razlika je u precniku rupa ali je zanemarljiva, koliko sam ja razumeo majstore.
Dizne idu na 210 al ako pumpa nije radjena a ima dosta sati mozda bude malo slabije palio ako joj bude tesko da " probije" dizne.
I dizne naravno sto kvalitetnije to bolje.
 
Hvala na brzom odgovoru.
Pumpa je proveravana pre jedno 800 radnih sati i onda su i dizne nošene kod bošiste da proveri sve. E sad da me ubiješ ne mogu da se setim da li je on menjao dizne ili su ostale originalne.Sve mi je u glavi da je pumpi samo pojačano punjenje a da su dizne promenjene.
Traktor ima 3000 radnih sati.
 
Danas urađen servis na 50mč, promenjeno ulje u motorima mabanol 20-50 40lit , filter ulja, preštelovani ventili u oba, drugi remen pumpe-alternator na 892, otklonili curenje ulja iz hidraulika (nije bio jedan šraf dovoljno stegnut na vrhu kućišta filtera ali sa unutrašnje strane) i promenuta desna podizna poluga hidraulika (bila kriva) isto na 892 a na 820 sporije diže pa smo probali da podignemo pritisak na 200bari ali nismo dobili željeni efekat, serviser sumnja na pumpu pošto kad se ugreje još teže diže ali će vidimo.Inače servis koštao 23920din za oba.
 
AP u sve motore sipa 20w50.
Sipao sam ja i posle njih odma 15w40 pa nije bilo neke razlike ni u pritisku ni i potrosnji ulja.
 
Nije samo u tome stvar,koliko znam 20w50 nema antihabajuca svojstva kao nesto redja ulja,ovo je i odgovor na post clana Ratatatui.Steta sto nema Stalker-a,poprilicno sam siguran da bi bio protiv tog ulja u novim motorima,iako je belarus u pitanju.
AP ce sipati ono na sta imaju najvece popuste ili sta vec,bar se meni tako cini,sada sipaju 20w50 ,pre su sipali 15w40 drugog proizvodjaca,sledece godine ce sipati 10w40 od nekog treceg ....
 
Poslednja izmena:
Za neku strucnu analizu ulja nisam kompetentan, ne mogu da kazem tako neke specificne stvari.
Ono sto sam primetio je da svuda forsiraju to 20w50 a rabat i kolicinu imaju na sva ulja tako da nije to.
I isto sam primetio da kao sto sam napisao nema razlike neke kad se danas sutra predje na 15w40.
 
20w50 sam sipao u traktor koji je za generalnu, generalno gusce ulje.
Fora je popunuti sto pre uljne galerije u motoru zbog suvog starta, a sa tom gradacijom tesko izvodljivo
Jedino da zivite u sahari na 40+



Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Nazad
Vrh