MTZ Belarus

Ne znam koliko to "tesko" ide volan al mislim da je sva fora u orbitrolu.
Pre nekoliko godina su dolazile 892 koje nisu imale bukvalno nikakav otpor na volanu pa su se ljudi zalili da im je tesko da upravljaju tako sa njima a to se resavalo orbitrolima tj njihovom zamenom.
Nije sve u orbitrolu.Ja sam cak napravio redukciju za manometar na klipovima.Nije u pitanju mtz
 
Ne ide direkt, ide preko one osovine sto je isla na stub , stim da je stub izbacen i stavljen nosac za orbitrol

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Aha dobro, samo proveravam jer na stubu ima regulator pritiska pa sam mislio da nije prigusen ili tako nesto.
 
Hhhhmmmm 🤔 mislim da na tom pritisku trika nema da radi.
Klip prečnika 50mm sa klipnjačom od 25mm na pritisku od 100 bari razvije silu kod izvlačenja od 19.6kN (1.96 tona) i silu kod uvlačenja od 14.7kN (1.47 tona). Misliš da treba više da bi se zakrenuli točkovi? IMT 539 ima masu oko 1.5 tona.
Cilindar.png
 
Klip prečnika 50mm sa klipnjačom od 25mm na pritisku od 100 bari razvije silu kod izvlačenja od 19.6kN (1.96 tona) i silu kod uvlačenja od 14.7kN (1.47 tona). Misliš da treba više da bi se zakrenuli točkovi? IMT 539 ima masu oko 1.5 tona.
Cilindar.png
Zavisi i kakvi tockovi, sigurno nije isto guma na staroj 82 i na ravnom mostu.
Stari volani bez 150 bara nisu nikako radili.
Kad budem natrcao na nakog da se bas lagano okrece premericu pritisak.
Al opet pitanje je sta je za kolegu tezak volan.
Ako je tezi nego na druga lupam dva tri rusa onda ima problem a ako ne ona je to to, nemoze da se uporedjije sa imt ili sta zna arminim volanom, treba ga uporediti sa rusom.
 
Nazad
Vrh