Ulja i maziva!

Mislim da je stalker rekao kako za naftu, tako i za ulje da je najbolje da se od otvaranja ambalaže potroši u roku od 6 meseci. E sad, ne znam zašto baš u tom roku, i koja je razlika dal ono stojalo negde u skladištu zatvoreno, ili kod mene otvoreno. Inače potroši se za oko godinu i po dana, i nisam primetio da se nešto ulje promeni zbog toga što stoji.
 
Meni na zadnjoj kanti modrica nije bilo te folije
А мора да је има и то поприлично дебеле и жилаве. Ја сам јуче мењао уље у ауту и кантица од 4 л. модричког "ХЦ Ситија" је имала ту фолију коју без помоћи нечег оштрог да је начнеш, рукама тешко можеш да склониш. А амбалажа код модричких уља је већ неко време црна, са крупним словима на етикети одштампаним укосо.
 
Ma sumnjivo mi bilo skroz jos bilo jeftinije nego kad sam uzo u delmaxu sa folijom.Ovako deluje isto ulje.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Koje hidrulicno ulje da uzmem za w124 specifikacije sa posude za servo kaze 000 989 91 03 to vodi na https://www.autodoc.co.uk/car-parts/oem/mb3430 ZH-M i na specifikaciju MB 343.0

Ili da trazim po MB 343.0 tako cu najlakse naci?

Koje pozadi u difrencijal i koliko API specifikacija i viskozitet koji?

Koje ide u menjac i gde se menja, da li su sa donje strane cepovi?

Koje motorno da sipam na maziva org vidim da moze API CF-4, API CF(nivo sumpora u gorivu 0.5%) ili API CG-4(zahtevaju gorivo sa 0.05% sumpora).Motor OM605.911

Meni nekako najsigurnije API CF e samo nisam siguran ni koji viskozitet 5w 40 ili 10w 40 ?

ACEA B3

Trebalo bi MB 229.1 nisam siguran.
 
Poslednja izmena:
Mozda u menjac ali za difrencijal sumnjam da moze i za servo ovaj.Salje prtisak i za zakljucavanje difrencijala pa zato ide hidrulicno.
 
U dif ide neko specijalno valjda zbog ASD moracu jos malo da istrazim po stranim forumima ili da nadjem negde manual.

Za volan nisam siguran da ide atf pogledaj na boci od ulja onaj broj pa ga ukucaj u pretrazivac.
 
Atf je za sve to ok.
Lamelice u ASD su iste kao i u automatskom menjaču. U upravljač je ATF oduvek i išao..
Tako da ja ti rekoh, a ti možeš i istraživati i sam. Samo znaj da ti diferencijalu neće biti drago ako mu uspeš hidrol..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav kolege mala pomoc koje ulje ide u menjac i hidrauliku u pitanju je fend oko 70-og godista
traktor je snage oko 35 konja.Hvala
 
Ovako 250D 1994

Motor OM605.911 ulje MB 229.1 6.5 L
_________________________________________

Servo pumpa sa zakljucavanjem diff MB 343.0 1 l Nisam siguran za litrazu dopunicu ako treba kada naspem novo ulje.
_____________________________________________________

difrencijal MB 235.0 to jest API GL-5 85W-90 LS api gl-5 Oko 0.7 - 1.2 L
_____________________________________________________________________

Manuleni menjac 5 brzina ATF MB 236.6 1.5 L
_______________________________________________________________

Kocnice DOT4 oko 0.5 L



 
Da nije možda ovo ulje i kanta
mogul-diesel-dtt-15w40-10-L.jpg
Ja sam godinama koristio ovo ulje, imam sigurno 20 kanti 😎 kažu da je rafinerija prodata (ili zatvorena) šteta 😐
 
Nazad
Vrh