MTZ Belarus

Да, да савршена, узео сам друге па ћемо видети али мислим да ће дефинитивно ићи нови клип ако не нађем само клипњачу да ваља јер ова клипњача има неке рисеве по дужини. Нису оштрих ивица као да су уполирани али ми се то не свиђа.
 
Voltaire,belshina,kama i nortec u cemu je razlika i koje su najbolje?
Belshina najskuplja
Ja sam sad skoro uzeo Belshinu, i prednje i zadnje. Dok sam se raspitivao nisu bile najskuplje. Npr. Voltaire su bile skuplje, Kame nije ni bilo tamo gde sam se raspitivao, a Nortec je bio najjeftiniji. Pošto su mi stare na traktoru bile Belshina, i bio sam zadovoljan sa njima (u smislu da nisu bile ispucale), opet sam uzeo Belshinu. E sad kad su namontirane na traktor deluju mi nekako siromašno, ripne na zadnjim su svega 35mm a na prednjim 25mm, i sveukupno nemaju velik balon. A za trajnost ćemo videti...
 
Ja imam raznih fela na rusima, najviše voltyre, lane uzeo jednu nortec, ništa joj ne fali, a najjeftinija je, mada kod mene gume pre popucaju od starosti nego što se potroše, i ne mogu reći nešto loše o njima što ne znači da nema boljih, ja kao sremac uvek pre gledam cenu da je povoljno
 
Šta može da pukne na hidrauliku na 1221, pre neki dan nosio plug malo brže po atarskom putu i samo sam čuo da je nešto puklo, okrenuo se, plug zaboden u zemlju... mislio da je topling, sve pregledao sve stoji na mestu! Kad probam ručicu za dizanje, čini mi se da ide kontra (kad diže - spušta, kad spušta cime poluge na gore) deluje da idu poluge 1cm! Mislio sam da je ona bolcna što drži klip ispod sedišta... medjutim nije, juče skinuo sedište izduvao sve stoji na mestu! Gde tražiti kvar dok majstor ne dodje da pogleda, jel moguće da je razvodinik, klip je remontovan pre 2 godine, suv... Jel imao neko sličnu zajebanciju?
Evo šta je puklo! Kupljen nov klip 27000 u AP, ukrajinci nemaju, a ti što imaju traže 33000! Preterali su i oni sa cenom!
 
Jako pregrijane kocnice , organske obloge (nema azbesta) , jednostavno se raspale zakovice poispadale jer je materijal postao kao ugalj krt.
IMG-20220225-163014.jpg
 
A moglo je to jos malo da tera :ROFLMAO: kod mene je bivsi gazda toliko vozio pod rucnom da je cela dekla promenila boju ko ringla od sporeta
 
Pre probnog rada sa HMS Gunny liftom i HMS 1500 rasipačem morao sam da isprobam da li je hidraulika na Belorusu 892 u stanju da se izbori sa ovim izazovom. Kako sam to testirao, pogledajte u videu... Mehanizacija u videu: Traktor Mtz Belorus 892 HMS Gunny lift HMS 1500 Rasipač Hvala što ste pogledali video...
 
Realno gledano Ramač je bolji od Tome. Ali mora pumpa da se odnese u Đurđevo, a ne u NS. Verovatno je Ramač i skuplji za 20-30e a svi što voze stare ruse gledaju da prođu što jeftinije....
Svako ima pravo na svoje misljenje kao i uvek.
Toma mi je u zadnjih 3 meseca uradio bar 30 pumpi.
Trenutno imam 3 kod njega i jedna cekam da je odnesem.
U zadnju godinu bog sveti zna koliko komada je uradio samo meni a nismo imali ni jedan problem a traktori preporodjeni i vlasnici odusevljeni.
Sa pumpama od Ramaca sam se sretao x puta i nisam odusevljen, da neko ne razume pogresno ja pricam samo o pumpama za ruse, znam mnogo ozbiljnije pumpe koje je Ramac radio i rade kao lude al ruske mi nisu ostavile neki utisak.
Imam ja jos bosista sa kojima saradjujem i sve su to dobri majstori i urade oni pumpu dobro al kad dodje od Tome to bude nesto drugo.
 
Opet ja i volan, mogu zakljuciti da je na rusu volan da ne kazem krsh, iz kog razloga ne znam, dali je mali klip,pumpa ili sta je u pitanju ne znam.
Danas sam vozio armatrac , ide 2x lakse volan.
Vozio sam i pre neki dan novog rusa isto tesko ide kao moj mozda i teze.
Da se razumemo ne ide tesko kao mehanicki ali za hidro sistem za mene je to krsh!

Gledam na armi klipnjaca 35 mm na rusu 25, sad se tripujem da uzmem veci klip.

Samo ne znam gde da uzmem onaj sto se izvlaci na obe strane, ne vidim nigde po oglasima.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Nazad
Vrh