MTZ Belarus

Djubre od materijala.na 82 stoje od pre 20 godina i nista im ne fali...a ove nove...
Opet ja i volan, mogu zakljuciti da je na rusu volan da ne kazem krsh, iz kog razloga ne znam, dali je mali klip,pumpa ili sta je u pitanju ne znam.
Danas sam vozio armatrac , ide 2x lakse volan.
Vozio sam i pre neki dan novog rusa isto tesko ide kao moj mozda i teze.
Da se razumemo ne ide tesko kao mehanicki ali za hidro sistem za mene je to krsh!

Gledam na armi klipnjaca 35 mm na rusu 25, sad se tripujem da uzmem veci klip.

Samo ne znam gde da uzmem onaj sto se izvlaci na obe strane, ne vidim nigde po oglasima.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Malo smo se mi i razmazili...nekada po ceo dan sa rakovicom sa mehanickim volanom...i tako danima,nedeljama...dodjes svako vece kuci kao hulk.sada ne valja ni sa orbitrolom.to sto ide teze je fabricki nastelovan pritisak u orbitrolu(sigurnosni ventil) koji fabrika nasteluje na manji pritisak da bi sacuvali sebe,orbitrol i klip.kod pomenute arme je pritisak veci,malo snazniji cilindar,i eto lakseg motanja.
 
Nije to zbog razmaženosti već zbog navigacije. Na mom rusu je fabrički hidro volan i upoređujući ga sa starim IMT-om ide teže a ne znam koliko lako mora da ide volan za potrebe navigacije gde se ide preko volana. (Želja mi je da u budućnosti imam navigaciju.)
 
Nzm ja koliko tesko ide volan kod drugih na rusu,ja kod mene ga motam malim prstom na leru.U njivi na krajeve kad dodjem,cimnem ga u jednu stranu i on bar do pola okrene tockove,tj volan nastavi da se sam okrece....
 
Na mojem 820 rm volan je išao extra lako. Clan lala iz banata, koji je meni pomogao kod kupovine je rekao da se lakše moj traktor vozio od njegovog 820 sa eurolux mostom.
E sad ovo danerovo je neka kombinacija, mozda je tu problem.
 
Danas i juče sam radio sa ovom kombo mašinerijom sa zadnjeg snimka i meni je čudno radio volan, možda što je loš grip bio stalno jer me je izdizalo ovo čudo nazad. Imao sam jednu dugu blagu krivinu na putu i mislim da sam ceo krug u desno okrenuo volan da bih držao taj pravac a krivina je bila blago u levo???
 
Na mojem 820 rm volan je išao extra lako. Clan lala iz banata, koji je meni pomogao kod kupovine je rekao da se lakše moj traktor vozio od njegovog 820 sa eurolux mostom.
E sad ovo danerovo je neka kombinacija, mozda je tu problem.
Otac i ja smo pravili sistem volana na klip i orbitrol na 82 iz 1994...sve kupljeno od miše sa buvljaka.sistem nije radio kako treba dok nismo zamenili pumpu i stavili od 105...sada kada predjem iz 105 RM iznenadi me kako se lako mota 82.moze se i ovako gledati...82 je laksi napred,pa se lakse mota...ili 105RM ima jaci klip,pa se lakse mota.zavisi i od ulja u sistemu...jedan ima hd62,a drugi sae 40.ali oba traktora rade bez problema,to su samo finese.
 
Opet ja i volan, mogu zakljuciti da je na rusu volan da ne kazem krsh, iz kog razloga ne znam, dali je mali klip,pumpa ili sta je u pitanju ne znam.
Danas sam vozio armatrac , ide 2x lakse volan.
Vozio sam i pre neki dan novog rusa isto tesko ide kao moj mozda i teze.
Da se razumemo ne ide tesko kao mehanicki ali za hidro sistem za mene je to krsh!

Gledam na armi klipnjaca 35 mm na rusu 25, sad se tripujem da uzmem veci klip.

Samo ne znam gde da uzmem onaj sto se izvlaci na obe strane, ne vidim nigde po oglasima.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Ima kod Rusa u NS

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Opet ja i volan, mogu zakljuciti da je na rusu volan da ne kazem krsh, iz kog razloga ne znam, dali je mali klip,pumpa ili sta je u pitanju ne znam.
Danas sam vozio armatrac , ide 2x lakse volan.
Vozio sam i pre neki dan novog rusa isto tesko ide kao moj mozda i teze.
Da se razumemo ne ide tesko kao mehanicki ali za hidro sistem za mene je to krsh!

Gledam na armi klipnjaca 35 mm na rusu 25, sad se tripujem da uzmem veci klip.

Samo ne znam gde da uzmem onaj sto se izvlaci na obe strane, ne vidim nigde po oglasima.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Imas problem sa autopilotom , ne moze motor da upravlja orbitrolom. Probaj da nadjes klip sa vecim hodom i povecaj polugu na upravljackom mehanizmu koji zakrece kotacima, dovoljno 2-3cm da bi dobio veci moment ali trebas vise okreta volana.
 
Opet ja i volan, mogu zakljuciti da je na rusu volan da ne kazem krsh, iz kog razloga ne znam, dali je mali klip,pumpa ili sta je u pitanju ne znam.
Danas sam vozio armatrac , ide 2x lakse volan.
Vozio sam i pre neki dan novog rusa isto tesko ide kao moj mozda i teze.
Da se razumemo ne ide tesko kao mehanicki ali za hidro sistem za mene je to krsh!

Gledam na armi klipnjaca 35 mm na rusu 25, sad se tripujem da uzmem veci klip.

Samo ne znam gde da uzmem onaj sto se izvlaci na obe strane, ne vidim nigde po oglasima.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Nema veze do klipnjace, ja na ursusu imam isto 25cm i uljnu pumpu od micubisija preko remenice.
Volan ide lako kao na prazno,ako ga pustim sam skrene.
Mozda bolje da se raspitas kod nekog strucnjaka kako da ti volan lakse ide nego da isprobavas na slepo.
 
Nije problem u tome, meni se isto mota bio nakacen klip ili raskacen sa trapa(visio u vazduhu)
Nista ne osetim razliku.

Ne znam dali bi sta dobio lakse motanje kad bih stavio klip bar sa 35 mm klipnjacom koja jde u obe strane (na rusu je 25)

Motanja bih imao maltene isto.Samo simetricno

Kontam da je do protoka pumpe seckalo bi , meni na leru motam brzo ne secne.
Samo nekako tesko.

Ne verujem da sigurnosni otvara rano jer ga tek cujem kad uteram tockove do kraja, onda opadnu obrtaji motora i cuje se zujanje.


Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Što je manji prečnik klipnjače to će ti biti ujednačenije upravljanje levo-desno.
Ako bi povećao prečnik klipnjače imao bi još veću razliku.
Ako kod tebe teško ide i sa raskačenim cilindrom onda ti nije usklađen orbitrol sa pumpom. E sad postoje i orbitroli koji fabrički teže idu radi unutrašnje konstrukcije.
Ja bih se malo raspitao i kod hidrauličara o orbitrolima, i koji ide lakše a koji teže. Sama njegova konstrukcija je takva da on unutrašnjim muškim rotorom trlja o spoljni ženski roror i ako tu nebi imao dovoljan kontakt, bio bi neispravan i propuštao bi.
Takođe, ženski deo se vrti i u kućištu, a pritisnut je i sa bočnih strana onim 'rešetkama mašine za mlevenje mesa' što neko napisa. I sve to treba pokretati rukom (malim prstom)..
Moguće da će se to vremenom malo razraditi, ali činjenica je da treba malo znanja da se taj sklop uskladi.
Ja sam pre nekog vremena pravio presu 10t sa gerotorom i znam da nije išlo malim prstom, ali za tu namenu ta mala krutost je bila čak i poželjna. Normalno je ostvarivao pritisak na cilindru na naštelovanih 160 bara.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nije problem u tome, meni se isto mota bio nakacen klip ili raskacen sa trapa(visio u vazduhu)
Nista ne osetim razliku.

Ne znam dali bi sta dobio lakse motanje kad bih stavio klip bar sa 35 mm klipnjacom koja jde u obe strane (na rusu je 25)

Motanja bih imao maltene isto.Samo simetricno

Kontam da je do protoka pumpe seckalo bi , meni na leru motam brzo ne secne.
Samo nekako tesko.

Ne verujem da sigurnosni otvara rano jer ga tek cujem kad uteram tockove do kraja, onda opadnu obrtaji motora i cuje se zujanje.


Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Gde su kupljeni delovi za taj volan, jel uzet negde onaj set sto prodaju ili ste sami sklapali komponente?
Ja sam u zadnje dve tri godine poredjao sigurno 15 tih volana i samo sa jednim je bio problem a to je da je sam motao volan, na kraju se ispostavilo da je povukao neku prljavštinu iz sistema, covek ocictio orbitrol i nikom nista.
Svi ostali su u startu radili lepo i bez ikakvih problema, motali su se da kazemo normalno, sa malo otpora,nista teze nego na prosečnom autu.
 
И ја би орбитрол однео код хидрауличара да га отвори и провери све.Нпр мтз са равним мостом колико је тежи напред исто се лако мота као Грбави мост кад је све у реду имао сам један и други тј имам.
 
Probao dva orbitrola lifam nova, klip stari je motao ali sam kontao da je do njega, uzmem nov u lazaru i obe pumpe u lazaru, jedna 16 kubika druga 10 kubika.

Isto se ponasa

@mirosti

Ako bi povecao klipnjacu(klip) ali stavio klip sto sa obe strane ide klipnjaca, razlike ne bi bilo.
To je ok sto pricas za ovaj klasican zbog razlike u zapremini.
Na tom duplom zapremina ista.

Verujem da zapremina tog sa 35 mm klipnjacom nista nije veca nego zapremina mog dela klipa gde nije klipnjaca.


Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Ne znam koliko to "tesko" ide volan al mislim da je sva fora u orbitrolu.
Pre nekoliko godina su dolazile 892 koje nisu imale bukvalno nikakav otpor na volanu pa su se ljudi zalili da im je tesko da upravljaju tako sa njima a to se resavalo orbitrolima tj njihovom zamenom.
 
Probao dva orbitrola lifam nova, klip stari je motao ali sam kontao da je do njega, uzmem nov u lazaru i obe pumpe u lazaru, jedna 16 kubika druga 10 kubika.

Isto se ponasa

@mirosti

Ako bi povecao klipnjacu(klip) ali stavio klip sto sa obe strane ide klipnjaca, razlike ne bi bilo.
To je ok sto pricas za ovaj klasican zbog razlike u zapremini.
Na tom duplom zapremina ista.

Verujem da zapremina tog sa 35 mm klipnjacom nista nije veca nego zapremina mog dela klipa gde nije klipnjaca.


Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Ne mesaj klip i klipnjacu. Efektivna povrsina sa jedne strane je klip, sa druge strane je klip minus klipnjaca. Sto je veci klip manji je potreban pritisak i samim tim sila na volanu. Prolazna klipnjaca izjednacava tako da je sa obe strane efektivna povrsina klip minus klipnjaca.
Ako stavis veliki klip i veliku prolaznu klipnjacu ne dobijas nista. Klipnjaca da bude minimalne potrebne debljine plus malo rezerve da se ne krivi i to je to. Ako stavis veci klip a klipnjaca ostane ista onda se razlika smanjuje.
 
Moje iskustvo sa ruskim pumpama je da sam je ugradjivao na imt i na manjim obrtajima je teze isao volan. Probao svasta i sve dok jednom nisam razvrtacem prosirio usis i stavio deblje usisno crevo, nisam resio problem. Posle toga druga prica skroz. Na malim obrtajima se jednim prstom okrece volan
 
Nazad
Vrh