MTZ Belarus

Ja sam hteo takvu kombinaciju na 1221, samo me strah kako ću da se vozam po njivi sa tom džambo rukom ,čekam klip iz probe.
Za nas koji sami radimo je idealna kombinacija.
 
Poslednja izmena:
Mi smo 2009 uzeli 1025 rm...nepunih 25k bio...skoro je kum kupio 820 grbavi-skoro ista cena...za te pare hvala lepo,i na ove cene proizvoda...teracemo i dalje sta se ima kuci.i ovako je prosek godina traktora u dvoristu ravno 29 godina...ekonomski smo tigar nema sta.
Kad gledas kroz robu i kurs ti si dao 220 tona kukuruza a sad je 140 tona.. Skupo je bilo i onda i sad.. Svako "lane" bolje..
 
Sta mislite dali bi restrikcijom creva na klipu mogao dobiti da se volan mota u obe strane isto.Znaci da bude manji otvor na nipli na delu klipa gde je klipnjaca.Manje bi ulja ulazilo i mozda bih ga mogao "metodom slucajnog izbora" dovesti da bude isto pomeranje.

Mada nesto sam skeptican, mislim da ce sigurnosni da zvizdi puno kad se mota u tu stranu.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Sta mislite dali bi restrikcijom creva na klipu mogao dobiti da se volan mota u obe strane isto.Znaci da bude manji otvor na nipli na delu klipa gde je klipnjaca.Manje bi ulja ulazilo i mozda bih ga mogao "metodom slucajnog izbora" dovesti da bude isto pomeranje.

Mada nesto sam skeptican, mislim da ce sigurnosni da zvizdi puno kad se mota u tu stranu.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Nema šanse jer se protok menja u zavisnosti od brzine okretanja volana i obrtaja motora. Sigurno bi i volan bio tvrđi kada se sigurnosni ventil aktivira. Svaki traktor sa jednim klipom sa jednostranom klipnjačom se tako ponaša. Stvarno mi nije jasno zašto te to kopka kada se to u vožnji ne primećuje?
 
Ма изгорео сам те гумице сам једва нашао неке широке и дебеле, а чини ми се да је на клипњачи отишао, онај, семеринг јер тз, избаца напоље и ону бришућу гумицу, је избацило на доњој страни. Цилиндар је добар и клипњача нигде оштећена, сутра када раставим ћу, видети шта ћу, имам у комшилуку хидрауличара каже он то преправи и препакује неке камионске гумице и семеринге и заборавиш на хидраулични клип.
Ako ti nije problem raspitaj se kod komšije koliko to zadovoljstvo košta pa ako je isplativo da odnesem stari da uradi pa da stoji u rezervi.
 
Sta mislite dali bi restrikcijom creva na klipu mogao dobiti da se volan mota u obe strane isto.Znaci da bude manji otvor na nipli na delu klipa gde je klipnjaca.Manje bi ulja ulazilo i mozda bih ga mogao "metodom slucajnog izbora" dovesti da bude isto pomeranje.

Mada nesto sam skeptican, mislim da ce sigurnosni da zvizdi puno kad se mota u tu stranu.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Ta opcija ti otpada sigurno.
Moglo bi se razmišljati da se napravi/nabavi klip sa klipnjačama sa obe strane, odnosno da zapremina bude ista.
Meni lično bi smetalo da mi bude različit broj krugova na jednu i drugu stranu iako se navodno ne primećuje u vožnji.
Ono što je @Kremator napravio je ok rešenje..
 
Kad sam kod mene ugradjivao klip ja sam pravio sam taj nosač jer na mostu nemaju rupe za montažu original nosača ali znam da taj nosač na koji se učvršćuje klip ima tri rupe ja mislim za postavljanje klipa. Bar sam ja takav video kada sam kupovao klip i ruke
 
Kod prvog paljenja posle dva dana rus mi teško upali. Nakon što prvi put upali posle je svako paljenje na zub, ali to prvo je problem. Generalna je rađena pre 80rh pa kompresija ne bi smela biti problem, dizne su stavljene nove, proverene i naštelovane, pumpa nije dirana. Takođe, ako ručni gas ostavim od prethodnog rada traktora na npr. 1000 obrtaja, posle ovog prvog paljenja ne drži te obrtaje već moram da podignem dodatno gas da bih dobio ler obrtaje, ako tako ostavim i ništa ne diram, posle minut dva kad se rad ustali obrtaji porastu pa onda moram da oduzmem ručni gas da bih opet došao u ler obrtaje (ja držim ler na 900- 950 obrtaja). Kad se traktor zagreje posle radi sve ok. Da li je pumpa problem? Pumpa je rađena pre 700rh.

 
Sta mislite dali bi restrikcijom creva na klipu mogao dobiti da se volan mota u obe strane isto.Znaci da bude manji otvor na nipli na delu klipa gde je klipnjaca.Manje bi ulja ulazilo i mozda bih ga mogao "metodom slucajnog izbora" dovesti da bude isto pomeranje.

Mada nesto sam skeptican, mislim da ce sigurnosni da zvizdi puno kad se mota u tu stranu.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
samo bi mu duze vremena trebalo da namota al broj krugova se ne bi promenio.
Par puta sam ugradjivao servo i nikad mi nije ni palo na pamet nit sam Ikad skontao za 15godina voznje da nije jednak broj krugova kad se mota levo-desno.
 
Kod prvog paljenja posle dva dana rus mi teško upali. Nakon što prvi put upali posle je svako paljenje na zub, ali to prvo je problem. Generalna je rađena pre 80rh pa kompresija ne bi smela biti problem, dizne su stavljene nove, proverene i naštelovane, pumpa nije dirana. Takođe, ako ručni gas ostavim od prethodnog rada traktora na npr. 1000 obrtaja, posle ovog prvog paljenja ne drži te obrtaje već moram da podignem dodatno gas da bih dobio ler obrtaje, ako tako ostavim i ništa ne diram, posle minut dva kad se rad ustali obrtaji porastu pa onda moram da oduzmem ručni gas da bih opet došao u ler obrtaje (ja držim ler na 900- 950 obrtaja). Kad se traktor zagreje posle radi sve ok. Da li je pumpa problem? Pumpa je rađena pre 700rh.

nisam majstor al rekao bi da jedna dizna pisa ,pa kad se zagreje onda dodje sebi .vidis kako kad dodas gas odma se dim promeni i kao da dodje do zivota .Ja bi krenuo od dizni za pocetak ,naj bezbolnije je proveriti .
 
Kod prvog paljenja posle dva dana rus mi teško upali. Nakon što prvi put upali posle je svako paljenje na zub, ali to prvo je problem. Generalna je rađena pre 80rh pa kompresija ne bi smela biti problem, dizne su stavljene nove, proverene i naštelovane, pumpa nije dirana. Takođe, ako ručni gas ostavim od prethodnog rada traktora na npr. 1000 obrtaja, posle ovog prvog paljenja ne drži te obrtaje već moram da podignem dodatno gas da bih dobio ler obrtaje, ako tako ostavim i ništa ne diram, posle minut dva kad se rad ustali obrtaji porastu pa onda moram da oduzmem ručni gas da bih opet došao u ler obrtaje (ja držim ler na 900- 950 obrtaja). Kad se traktor zagreje posle radi sve ok. Da li je pumpa problem? Pumpa je rađena pre 700rh.

Da li je kod rusa rezervoar ispod nivoa PVP ? Ovo mi liči da povlači vazduh. Ili je početak ubrizgavanja pogrešno podešen (kasno ili rano paljenje) mada onda bi lošije radio i kad se zagreje. Probaj pre paljenja da ručno nadrukas pritisak goriva malo, pa vidi kako se onda ponaša
 
Probao sam da drukam na ac pumpi pre paljenja pa skoro isto bude, možda za nijansu ranije počne da baca dim. Ali isto neće da sastavi odmah, deluje mi da dva cilindra odmah sastave a dva kasnije (ili tri odmah a četvrti kasnije). Čini mi se da je tako palio i pre generalne (samo puno lošije jer nije imao dobru kompresiju) a sa generalnom su zamenjene sve dizne, (naravno da su prvo proverene i naštelovane) tako da mi je problem sa diznom manje verovatan. Meni se čini da je u pumpi problem.
 
Pumpu kod Tome na sto I Ima da bude azdaja.Nego kod skidanja pumpe i uzubljivanja jel Ima tu obelezeno Ili treba obelezii da se vrati isto kako je i bila
 
Nazad
Vrh