MTZ Belarus

Dizne pisaju solidno. Uradice njih pa cu da vidim. Svejedno dani topli u njivu ne moze. Pa sutra sastavljanje.
 
Ne znam da li sam ovde već pisao za problem koji sam imao sa Mtz 820 što sam prodao kolegi Gruntu, ako jesam, ponoviću, možda nekom pomogne iako nisam čuo da se još nekom desilo. Pre 7-8 godina, mart mesec, počela prihrana pšenice i ja sa tim traktorom krenem od kuće sa dve Emind pune veštaka a radnik sa 558 i rasipačem. Normalno išao, međutim kako su se praznile prikolice on sve teže vukao. Silazio ja da proverim da nisu blokirali točkovi, haos. Kad je ostalo oko 500 kg veštaka u prvoj a druga prazna nije mogao na ravnom da krene u drugom rangu, jedva sam se dovezao kući. Uz put sam se već pomirio da je crkao motor, oteram pravac kod mehaničara. Prekontroliše pumpu, dizne, sve u redu a traktor radi kao prekrupač. Na kraju skine deklu, počne da kontroliše ventile kad jedna matica na klackalici ventila se zategla sama od sebe toliko da nije mogao da otpusti. Uglavnom, kad je sve naštelovao, jedino što sam morao nov dihtung da menjam, preporodio se traktor...
 
Zato i kazem nije problem uraditi kvar koji je ocit, ali ove sitnice ubiju vreme i nekad se i neka velika stvar bespotrebno radi.

Meni je za pad pritiska bio kriv dihtung izmedju centrifuge i bloka pa je imao unutrasnje krvaranje.

I nikako da neko napise okrpi da izvuce, pa do iduceg proleca da kupis novi nego svi da ulazem kao da cu jos 150 godina ziveti i njega voziti. :D :ppozdrav:

P.S. Neki dan sam mu i drugu slavinu odlomio srecom bez problema sam skinuo ostatak i zamenio novom, nova brava, filter goriva nov, nema sta mu nisam kupio. :D :D
 
Koliko je Agropanonkom davala popust za kupovinu novog Belorus traktora na sajmu poljoprivrede u Novom Sadu?
 
Stigao u selo danas jedan nov 1221.2, vlasnik mi rece da su mu ovi iz AP rekli da od pocetak marta cena ide 5.000 evra gore sad nisam siguran da li za sve modele ili samo za te od 130-136ks. Jel ima neko slicnu informaciju nekako mi nerealno?
 
Traktore dovlače nenormalno jer su najjeftiniji i prodaju se bukvalno kao kokice. Sada bukvalno 820 kupuju i ljudi koji rade po 30-40kj... 136ks je prebacio 40k€ nije to više ni tako malo, ali opet tu snagu za te pare ne možeš naći nigde. I jedino je to što možeš da danas uplati, sutra teraš. Jesenas je prodato 30-40komada 1523. Sve su to kupili ljudi koji nisu mogli da kupe strane traktore koje su oni želeli, a nisu mogli da ih dobiju. (obećali im ali nisu isporučili)

Pitao sam pre mesec dana za nov strani traktor od 130-140ks (da ga ne imenujem) rečeno mi je sada ga isplatiš, a čekaš ga između 16-24 meseca, i to moraš da potpišeš da ne možeš da se žališ....
 
Ko je lud da uplati i ceka 24mes na isporuku, stvarno njihovo ponasanje nema smisla.
A i ne mogu zamisliti da neko tako kupuje traktor.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kada sam zvao panonku pre desetak dana rekli su mi da sa fabrikom nemaju problema da ona ne podiže cenu traktora, već da cena prevoza nenormalno skače ali 5000 je mnogo.
 
Nazad
Vrh