MTZ Belarus

Ovo mora da se pođe redom sa proverom ispravnosti elemenata sistema.
Prvo, testiranje pumpe i creva.
Ako je to u redu, onda testiranje cilindra.
I na kraju provera novog gerotora.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Morace se otvarati da se vidi sta je problem...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nema tu N od normalnog...proveri dovodno crevo od rezervora ulja,hoce da ga spljosti od vakuuma.mi smo u crevo ubacili oprugu na knap.i proveri da nije napuklo-vuce vazduh i mesa sa uljem.
Kod mene je metalna cev dovod i malo parce hidraulicnog creva(jako), nema sta da spljosti.
Klip glanc nov, kupljen prekljuce, orbitrol nov, pumpa nema 50rh.
Nema promene kad motam na leru ili pun gas.Isto se ponasa.


Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Morace se otvarati da se vidi sta je problem...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Skini poklopac sa menjača i ako gornji snop zadnja polovina ima lufta sve ti je jasno matica na konusnom odnosno matica sekundarnog vratila
Obično to tako od jednom bude!!!!! I požuri!!!!




Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Kod mene je metalna cev dovod i malo parce hidraulicnog creva(jako), nema sta da spljosti.
Klip glanc nov, kupljen prekljuce, orbitrol nov, pumpa nema 50rh.
Nema promene kad motam na leru ili pun gas.Isto se ponasa.


Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Pošto neće da ide na desnu stranu, probaj ovako da je odzračiš. Upali traktor, namotaj pun desni. Na orbitrolu, odvrni crevo koje tera ulje kada se mota na desno. Odvrnuti kraj creva stavi u otvor prazne kante od ulja. Poželjno bi bilo da odvrnuti kraj creva bude na višoj tački od klipa. Sada brzo namotaj volan levo do kraja. Odmah zavrni crevo na mesto gde je bilo. Sada probaj da li ide bolje na desnu stranu. Obrati pažnju da sve vreme ima ulja u posudi da ne bi pumpa povukla vazduh.
 
Poslednja izmena:
To što vi pričate o "ODZRAČIVANJU VOLANA" on kad je ispravan 3_4puta pun levi pun desni i sve bude ok!!
Nego Jel vi kontakte da je njemu klip sa leve strane i klip se uvlači kad mota levo i ide lakše nego u desno kad izlazi prva nelogičnost!!!!!!!!!
Druga ugašen bi trebao da ide dosta teško u obe strane!!
Znači ORBITROL!!!!!!!
LIFAM vidim da je u pitanju dal nov ili remontovan, ali nije dobar!!!
A lepo sam rekao da uzme kod Ukrajinaca onaj sa dva tri slova odlični su već sigurno 10_15 sam stavio!!!!!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Poredim sad pumpe fabricku i moju
Jedina razlika moja je vece zapremine i veci protok u minuti ima.
Radni pritisak je isti 160-210.

Poceo sam traziti iglu u plastu sena 🤣

4abbe01b6db5ce9aaa2b2eda87e27418.jpg
32dc3fed41d89fe77bdb29325e3e804f.jpg


Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
To što vi pričate o "ODZRAČIVANJU VOLANA" on kad je ispravan 3_4puta pun levi pun desni i sve bude ok!!
Nego Jel vi kontakte da je njemu klip sa leve strane i klip se uvlači kad mota levo i ide lakše nego u desno kad izlazi prva nelogičnost!!!!!!!!!
Druga ugašen bi trebao da ide dosta teško u obe strane!!
Znači ORBITROL!!!!!!!
LIFAM vidim da je u pitanju dal nov ili remontovan, ali nije dobar!!!
A lepo sam rekao da uzme kod Ukrajinaca onaj sa dva tri slova odlični su već sigurno 10_15 sam stavio!!!!!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Ali on može da mota na obe strane. Na desnoj se formirao vazdušni džep i on se ponaša kao amortizer. Neka zameni mesta crevima na orbitrolu za levo i desno da vidimo na koju stranu će slabije da ide.
 
Ja bih se slozio sa Lukom ,on taj vazdusni cep,ako ima, mora sam da protera bez problema nakon par puta motanja volana.
E sad,naravno ne kosta ga nista da proba da odzraci sistem,ali i ja sumnjam da je neki od novih delova koje je stavio su neispravni.Sramota sta prodaju od delova,tako je i meni na jedan traktor nova ac pumpa upustala gorivo u karter,ja nisam uopste sumnjao na nju jer je novo,posle reko daj da vratim staru da probam,kad gle cuda....jeb...malu privredu.
 
Kako mislis zapalila?
Meni ovo vec 50-60rh na traktoru radi normalno.

Ne znam dal veci kapacitet (protok)pumpe moze da skodi orbitrolu?

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Na primer kod Danfoss-ovih orbitrola maksimalni protok je 100l/min. Ti sa pumpom od 16 kubika ne dobacuješ ni 50l/min. Probaj da daš gas do pola i motaj što brže možeš od kraja do kraja 15 - 20 puta.
 
Na primer kod Danfoss-ovih orbitrola maksimalni protok je 100l/min. Ti sa pumpom od 16 kubika ne dobacuješ ni 50l/min. Probaj da daš gas do pola i motaj što brže možeš od kraja do kraja 15 - 20 puta.
Ta njegova pumpa ide na 1221 koji ima 2 cilindra , znaci nema mali kapacitet pumpe , ja u nedostatku 16 kubika stavio na 1221 od 14 kubika i na malom gasu pravi problem tesko se mota jer nema kapacitet pumpa.
 
Pumpu proveri tako sto ces ga upaliti hladnog, i staviti ruku na pumpu dok neko smota pun do granicnika i drzi pritisnuto, tako da odradi sigurnosni ventil. Ako je losa za 5 sekundi ce se usijati toliko da ces morati da sklonis ruku. A ako je ispravna zagrejace se malo, nista strasno.

Meni ovo definitivno smrdi na los orbitrol.
 
Можели ми неко рећи на 82-ки дали је хидраулична пумпа лијева или десна.Ставио бих јачу ради утоваривача
 
Nazad
Vrh