MTZ Belarus

Ma gde to moze biti normalno?
Nece mi sekunde tako biti tako na traktoru.

U jednu stranu da mota dva kruga u drugu 4 ?To normalno?
Mozda je normalno za ne ispravan orbitrol za ispravan nije.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Normalno je 3 kruga na jednu a 4 na drugu. Da li sada odmah reaguje kada okrećeš volan?
 
Ta hidraulika je velika nepoznanica bar za nas obicne smrtnike, mnogo zackoljica.
Na starim traktorima, ili ti nasim domacim fabricki na jednu stranu ima vise krugova okretanja upravljaca u odnosu na drugu.
Sto neko rece u ovoj temi valjda u deo gde je klipnjaca, u klip staje manje ulja pa zbog toga...
E mene zanima kako je to ispeglano na nekim zapadnim traktorima gde je sistem donekle isti, tj jedan cilindar kao na nasem Imt ili Imr itd....


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ta hidraulika je velika nepoznanica bar za nas obicne smrtnike, mnogo zackoljica.
Na starim traktorima, ili ti nasim domacim fabricki na jednu stranu ima vise krugova okretanja upravljaca u odnosu na drugu.
Sto neko rece u ovoj temi valjda u deo gde je klipnjaca, u klip staje manje ulja pa zbog toga...
E mene zanima kako je to ispeglano na nekim zapadnim traktorima gde je sistem donekle isti, tj jedan cilindar kao na nasem Imt ili Imr itd....


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ta hidraulika je velika nepoznanica bar za nas obicne smrtnike, mnogo zackoljica.
Na starim traktorima, ili ti nasim domacim fabricki na jednu stranu ima vise krugova okretanja upravljaca u odnosu na drugu.
Sto neko rece u ovoj temi valjda u deo gde je klipnjaca, u klip staje manje ulja pa zbog toga...
E mene zanima kako je to ispeglano na nekim zapadnim traktorima gde je sistem donekle isti, tj jedan cilindar kao na nasem Imt ili Imr itd....


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Nije to nigde ispeglano ako se koristi jedan klip. Ta razlika se smanjuje ako je tanja klipnjača. U praksi se ta razlika između 3 i 4 kruga ne primećuje.
 
Nije to nigde ispeglano ako se koristi jedan klip. Ta razlika se smanjuje ako je tanja klipnjača. U praksi se ta razlika između 3 i 4 kruga ne primećuje.
Pogledaj snimak , ne radi kako treba , taj traktor ne moze da predje na tehnickom , kad cimas volan lijevo desno to se mora vidjeti na upravljackim tockovima , ovdje toga nema.
 
Мора да реагује на мало цимање. Ово што је данер поставио у транспорту је смрт. Ово би се можда могло решити хидрауличним клипом који би спајао оба точка уместо спона и летве волана. Али такав клип уопште није јефтин.
 
Nije meni problem da se ima motati vise u jednu stranu za jedan krug, ali na cimanje on ne reaguje i on ta cimanja sabira u jednu stranu.

Traktor kad je ugasen u levu stranu ne mogu motati volan, u desnu lagano koliko hocete.

Sedio sam u novom rusu, ne moze ni levo ni desno volan kad je orbitrol ispravan.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Ako je orbitrol ispravan i traktor ugasen mozes motati u obadvije strane i traktor mota u obadvije strane , ali moras vuci volan kao da vuces tele iz neke junice simentalke sam (prvo telenje a tele veliko) :)
 
Ima negde vazduha. Tako je bilo i kod mene kada sam prvi put sve novo montirao. Kod mene je nestalo samo od sebe.
 
Nek ide samo ulevo,ja imao jesena sa plugom tako sranje a do kraja ispalo da sam pogresno stavio creva na kocki,dok sa jedne strane i to mi nije jasno posto sam na traktoru zamenio creva pa nije htelo da okrece plug

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Sta moze biti problem, prilikom voznje u velikoj brzini znaci na asfaltu deveta brzina cuje se brujanje rekao bih da je iz menjaca toliko je glasno da se ne cuje zvuk motora ali brujanje se cuje samo dok je traktor u brzini znaci dok vuce kad ga zaletim i izabacim iz brzine ne cuje se nista samo dok je u brzini to se cuje...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Neodgovarajuci konusni u odnosu na tanjirasti.tj rasparni.
 
Nazad
Vrh