MTZ Belarus

Jel zna neko koja je visina gume na rusa Belshina 15.5 r38 ?,ja kod mene ne vidim nikakav broj na njima u vezi tog podatka.Vidim na netu ima dosta njih bez tog broja visine,a opet ima i tipa 15.5/80 r38 i 15.5/95 r38 ....trebam da porucim od ponedeljka 2 gume ali sad se plasim da ne porucim neke sa nizim profilom a treba ove stare sa njega da ostanu za uduplavanje na drugim felnama.....
Ukoliko nije naznaceno onda je 85. Tacnije 15.5-38 je 15.5/85-38

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nije mozda 80 ?,ja sam merio metrom tu visinu na traktoru ,nzm nekako mu dodje mnogo ako je 85.Tj razlika je u par cm ,31 vs 33 cm ,tako nesto.Mislim na visinu.Jer na netu sam nasao neku formulu,ta visina guma je neki % od obima tocka,zaboravio sam tacno koliko,uglavnom formula kaze npr 15.5 guma je sirine 390mm,prevedeno sa incha u mm ,znaci 390x0.85 > 331 mm visina gume.Sto kao sto rekoh je malo puno,jer ranije danas sam bas gledao na traktoru,ok potroseni kramponi malo vise od pola,ali opet ,jedva nekih 300-310 mm mogu zamisliti da su kao nove imale visinu,sto se uklapa sa visinom 80,tj 15.5/80r38.Ali 330mm vec tesko,a znam da bas nemaju visoke krampone Belshina gume.Ali ok ako si ti siguran,onda sam ja nesto pogresno merio,racunao.
 
Пробај да мериш хоризонтално ту је најмање савијена гума. И да ли ти је једнако потрошена гума или више спољна и унутрашња страна.
 
Isto su potrosene naravno,zadnje su gume.2 cm i nije mnogo,verovatno sam pogresio u merenju.Znaci onda Voltyre kojih ima dosta po Belarusima,su nesto nize od Belshina koje su bile fabricki na njima ?.Jer ,bar po oglasima,ja njih sam nasao ili bez broja visine,ili samo sa brojem 80.
Evo npr:
https://www.polovniautomobili.com/gume/17600125/voltyre-15580-r38-sve-sezone?
ili ova bas visoka,sem ako prodavac nije nesto pogresio oko brojeva ?,95 visina.
https://www.polovniautomobili.com/gume/14394072/nordex-15595-r38-sve-sezone?
 
Ne bih belshina uzeo ponovo,nesto mi se ne svidjaju,prednje mi ispucale bile ,ok nisu ni imale bas neke krampone ali opet ne bi smela tako ispucati,zadnja desna takodje do obruca felne neke pukotine kao ....
 
Auuu,koliko dobar taj forum toliko i ne,jedni proklinju voltare a drugi preklinju belshina i sta onda uzeti?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Sve su sada 99% novi tip, davno su stare već otišle sa lagera. Imaju kao neku šaru na sebi sa strane ide u špic ako se dobro sećam. (pitanje je samo da li mogu sada gume da stižu zbog sukoba)
Slobodno zovite AP za gume. Imaju uglavnom više proizvođača od istih dimenzija.

Mi smo kupili gume kod njih 13.6 38 bez naziva bukvalno. Ne poznaje se da su radile a prešle su kilometara i kilometara asvalta za 5 godina. Ima naziv gume samo na prednjim. Sutra ću pogledati.
 
Ja sam se pre nove godine raspitivao za cene i iznenadio se kad sam čuo da su Voltyre gume skuplje od Belshine. To mi sad nije jasno, je l' moguće da su možda taj stari tip Belshine? Ranije je uvek važilo da su Belshina kvalitetnije od Voltyre, a sad po ceni izgleda kontra. Povrh toga sad čitam vaša iskustva da odbacujete Belshinu, a ja gotovo rešio da uzmem Belshinu (15.5-38 radijalne) . Uglavnom rusa do proleća moram obuti u sve 4 nove cipele...
 
Jesenas sam uzeo belshina od coveka u adi,jeftinije 3-4000 po komadu od ap,strah me bilo prvo ali nosim lemkena 80 sa tri glave i za sada se mi dobro pokazale, raspitivai sam se ovde na forumu i vako privatno pa odlucio za belshina e sad videcemo za par godina jel sam pogresio ili ne

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
I ja sam mog "obuo" prošle godine. Za polovne više nisam imao ni živaca ni snage. Zadnje Mitas (18,4 - 34), prednje Ozka (360/70 -24 ). Nadam se da će dobro služiti.
 
Voltyre su skuplje od tih jeftinijih,nzm koliko platni imaju ,49-50 000 din je jedna 15.5 38,sa unutrasnjom.Seha u istoj dimenziji mi deluje kao najbolja kupovina ako sam dobro gledao po oglasima,14 platni,4 godine garancija ,sa unutrasnjom izadje par desetina eura jeftinija od Voltyre.
 
Poručio sam danas iz Ade Belshinine gume, sve 4. Izguglam njihov sajt da vidim broj telefona, a na sajtu akcija, Belshina zadnje 34000 a prednje 16000. Ja se obradujem ko mali majmun, nazovem, pozovem se na akciju, a oni - to je stara akcija, nema to više... Uglavnom 15.5 R 38 radijalna je 47.200 din a 11.2-20 dijagonalna je 20.400 din i poručim ih.

Možda je bolja opcija bila da uzmem BKT gume u Petrovom Selu za 1600 e (sve 4), al' malo trokiram sa finansijama pa sam se onda odlučio za ove jeftinije.
 
Nazad
Vrh