MTZ Belarus


Na kraju sam skinuo klip sa prednjeg trapa, da ne kazem istom jacinom motam kao kad su povezani tockovi.
Ne znam gde vise da gledam.
Isto se orbitrol novi ponasa kao i stari.
I sad bez icega glavi volan.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Update, skinuh sa klipa creva , zacepim palcem jednu rupu gde ide crevo i guram klipnjacu , drzi pod pritiskom , i puff odjednom propade.I na pritidak i na vakum kad pravim, nekad bas kad idealno ravno drzim klipnjacu drzi vakum , zaokrenem je 1mm odmah propadne.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Nema šta onda ti je do klipa,ima u Šajkašu dobar majstor meni je radio onaj veliki za dizanje pojo mi se bio navoj,urezo malo drugi navoj i stavio neki lepak ,,naplatio dve i po hiljade ,,džabe.
 
Ja sam menjao klip,ali simptomi su bili da ne reaguje na volanu tacno,nego kasni i onda ga juris po putu. Taj klip je propustao a volan nikqd lakse nije isao
 
Klip u Lazaru 9800din , a duplo jeftinije na netu ima da se nadje, nemam zivaca da cekam 6-7 dana da mi stigne.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Klip je 101%, ja sam skoro imao isti problem, sve novo stavio, pumpa, orbitrol, stub, al stari klip, i to je bilo katastrofa, em je trebalo puno krugova, em se tesko motalo, stavio novi klip, skroz druga prica
 
To hidraulicari (bar ovde) remontuju za male pare, te manje cilindre za 20-30e
Moze da se zamene samo cilindarska cev ili klipnjaca posebno ako ima potrebe.
Pravili su mi iznova ceo cilindar po merama kako sam zahtevao.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Sad radi "normalno" volan, nema onoga da ga motam u mestu a tockovi ni kvrk, lakse i ide dosta, i ne blokira kad stoji u jednom mestu.

Ali nije kako bi trebalo, na imt-u, zmaju itd uhvatim maltene za maticu na sred volana i mogu okrenuti, ovo nema sanse.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Sad radi "normalno" volan, nema onoga da ga motam u mestu a tockovi ni kvrk, lakse i ide dosta, i ne blokira kad stoji u jednom mestu.

Ali nije kako bi trebalo, na imt-u, zmaju itd uhvatim maltene za maticu na sred volana i mogu okrenuti, ovo nema sanse.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Jel može prstom da se okreće kad zakačiš u uglu između kraka i obruča volana?
 
Jesi siguran da je ozracen sistem dobro?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nije to onda teško. Tako i kod mene ide lifamov na Rakovici.
U stvari, sad sam išao da probam, može i samo prstom po obruču, bez da kačim za krak.
Ja kad sam ugradio hidro, u početku je imao kašnjenje u odzivu ali se na kraju samo odzračilo.
 
Poslednja izmena:
I ja mislim da treba, mene zezao na Imt-u, nije htelo ulje lepo da prokruzi, ne znam zbog cega.
Krutio se volan, seckao, znam da sam otpustao creva na klipu i pustao ulje pa je nekako proradio.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kada se sistem prvi put pusta u rad, prednji trap treba da bude u vazduhu, i onda namotavas dosta levo desno dok ne povuce ulje i onda bude ok, dolijes ulje u lonce koliko treba i teras....
 
Nazad
Vrh