MTZ Belarus

Sa kim si pričao? Meni nisu znali da kažu kad sam jesenas testirao HMS da kad isključiš struju mašina ostavlja stalne tragove, posejem drugaru celu njivu tako, kratko a usko...Sreća što sam posle svuda sejao sa stalnim tragovima...
Kako ostavlja stalne tragove kada iskljucis struju i nije uključen komp?
 
Šta može da pukne na hidrauliku na 1221, pre neki dan nosio plug malo brže po atarskom putu i samo sam čuo da je nešto puklo, okrenuo se, plug zaboden u zemlju... mislio da je topling, sve pregledao sve stoji na mestu! Kad probam ručicu za dizanje, čini mi se da ide kontra (kad diže - spušta, kad spušta cime poluge na gore) deluje da idu poluge 1cm! Mislio sam da je ona bolcna što drži klip ispod sedišta... medjutim nije, juče skinuo sedište izduvao sve stoji na mestu! Gde tražiti kvar dok majstor ne dodje da pogleda, jel moguće da je razvodinik, klip je remontovan pre 2 godine, suv... Jel imao neko sličnu zajebanciju?
 
Hm... znači nema nikakve veze razvodinik, ručica... Da primetio sam da taj klip ispod sedišta previše izvučen nazad...
 
Ne znam, valjda nema otpora bez struje i elektro motor ne može da drži uzubljene zupčanike. Prvih 7-8 metara je normalno sejala, kad sam ugasio kontrolu, odmah je razmaklo zupčanike i posejalo stalne tragove kroz celu njivu, jedno 15 mašina...
Meni se to desilo sa ukljucenim kompom, sejao sam njivu koja ima nagib a ja moram poprecno da sejem, i tu nece da uzubi ko svet, pa sam tako posejao 3 kj, al nista nije falilo bilo dobro zito, samo se ja nervirao
 
Jel zna neko koja je visina gume na rusa Belshina 15.5 r38 ?,ja kod mene ne vidim nikakav broj na njima u vezi tog podatka.Vidim na netu ima dosta njih bez tog broja visine,a opet ima i tipa 15.5/80 r38 i 15.5/95 r38 ....trebam da porucim od ponedeljka 2 gume ali sad se plasim da ne porucim neke sa nizim profilom a treba ove stare sa njega da ostanu za uduplavanje na drugim felnama.....
 
Dole na onoj padini, samo sam ti pokazao kako su se i ovi zatvorili, imao sam dosta srece tada. Ne znam kako fali 30 % sklopa? Jel 2 lule zatvara ili 3? Ja sam namestio na 2, a 3 je vec puno.
 
Dole na onoj padini, samo sam ti pokazao kako su se i ovi zatvorili, imao sam dosta srece tada. Ne znam kako fali 30 % sklopa? Jel 2 lule zatvara ili 3? Ja sam namestio na 2, a 3 je vec puno.
Gume su mi 46 cm, dve je malo , samo bacam seme kad ću sve izgaziti kod zadnjeg prskanja. Nije mi jasno kako su ti se zatvorili redovi a ovde gde ti je pravi stalni trag nisu. Očigledno nije isto posejano.
 
Kada sam dosao na tu kosinu, nisam obratio paznju, i posle otvorenog traga, nije zatvorila i sejala tako, imao sam negde slike ali se zaturile, tu imam u parceli
10 kj, 3 kj sam posejao tako, trag do traga, bilo 4 t po kj,imao vise srece nego pameti
 
Kada sam dosao na tu kosinu, nisam obratio paznju, i posle otvorenog traga, nije zatvorila i sejala tako, imao sam negde slike ali se zaturile, tu imam u parceli
10 kj, 3 kj sam posejao tako, trag do traga, bilo 4 t po kj,imao vise srece nego pameti
Ovde u ovom snimku fali oko 25% redova pšenice i tu je bilo 4200 kg/kj i ja sam bio zadovoljan. Međutim kad sam kosio uslužno drugima sa normalnim sklopom i prinosima od 51-60 meteri onda sam shvatio da moje nije bilo dobro i da sam propustio odličnu godinu za pšenicu. Inače je sejano sa 82.1 koji je tonuo previše jer je meka priprema bila i sejalica nije mogla da poseje u te tragove...
 
Nazad
Vrh