MTZ Belarus

@dukej A jel moze biti do anlasera mozda problem ?.Ja kontam da nema sta drugo sem tog kabla,jer kao sto sam pisao,kad se vergla na akumulatorima je iznad 10v ,a dole kod anlasera padne na 4 ,nema sta drugo do kabel da zeza ,ne ?.
Jel kod tebe novi kabel sa sitnim nitima ili krupni ?.
Uvek bolje provodi kabal i manje se greje sa sitnijim nitima.. Od 70 je jos bolje..
 
Danas bio majstor Vlada iz Bečeja,ugradili klimu na 1221.
url=https://postimg.cc/87wr2vY5][img]https://i.postimg.cc/87wr2vY5/20220210-112507-copy-1864x1398.jpg[/img][/url]

https://postimg.cc/06QJPQgC]

[/URL]
20220210-112521-copy-2166x1624-1.jpg
[/URL]

[/URL]
20220210-112530-copy-1790x1342.jpg
[/URL][/url]
I meni on odrzava klime.
Bio kod njega par puta u beceju, ovi iz titana i agrogloba sve preko njega rade remont.
 
Bio danas poslom u Novom Sadu i navratim do Agropanonke da reklamiram oprugu kočnice pukla a traktor 2003 god :) , i po izlasku iz prodavnice ugledam jedan prizor koji mije privukao pažnju. Na placu nekoliko traktora svi prodati i na njima rezervacije a na kraju reda 1021 i pored njega dete oko 14 god sa svojom mamom ulaze u traktor dete se onako zavuče pored sedišta a Mama seda za volan pali traktor i pokušava da ga pokrene a neuspeva. Prodavac na moju opasku što im ne pomogne tj pokaže brzine na traktoru nešto mi promrlja i ode u kancelariju računa jasam svoje uradio pare uzeo a vi se snađite sami. Otvorim vrata do menjača ubacim u brzi hod i dalje su znali sami. Nisam video iz kojeg su mesta, probne tablice su bile nalepljene preko rezervacije.
 
@mica967 jako losa ekipa radi sada. Nemaju tri blage veze zali boze sto rade tamo u prodaji. Bio sam juce po osovinicu za Lidu, nismo mogli preko telefona da se razumemo i ja odem u AP, na njoj ima dve osovinice na dva razlicita mesta,na kraju sam morao da mu kazem da odemo do sejalice jer covek ne zna ni sta je remenica a radi u prodaji prikljucne mehanizacije. Takodje prosle godine bio sa rodjakom da vidimo onu njihovu mehanicku sejalicu za psenicu, ni na jedno pitanje nije znao da nam kaze o sejalici o principu rada o funkcijama stalnih tragova o bilo cemu, samo je znao cenu nista vise...
 
@mica967 jako losa ekipa radi sada. Nemaju tri blage veze zali boze sto rade tamo u prodaji. Bio sam juce po osovinicu za Lidu, nismo mogli preko telefona da se razumemo i ja odem u AP, na njoj ima dve osovinice na dva razlicita mesta,na kraju sam morao da mu kazem da odemo do sejalice jer covek ne zna ni sta je remenica a radi u prodaji prikljucne mehanizacije. Takodje prosle godine bio sa rodjakom da vidimo onu njihovu mehanicku sejalicu za psenicu, ni na jedno pitanje nije znao da nam kaze o sejalici o principu rada o funkcijama stalnih tragova o bilo cemu, samo je znao cenu nista vise...
Sa kim si pričao? Meni nisu znali da kažu kad sam jesenas testirao HMS da kad isključiš struju mašina ostavlja stalne tragove, posejem drugaru celu njivu tako, kratko a usko...Sreća što sam posle svuda sejao sa stalnim tragovima...
 
Zamenio danas orbitrol ,stavio novi 80kubika , sad volan ide jos teze 🤣🤣🤣
Auuu odlepio sam.

Sad sumnjam na klip , nema na sta drugo.
Nova pumpa , nov orbitrol.

Iz desna u levo kad motam tacno 4 kruga treba da ga okrene iz krajnje tacke u krajnju.

Iz leva u desno kad motam treba mu 5.5 krugova.

Kad je skroz levo namotano, polako okrecem volan u desno nista se ne desava sa tockovima.Tek kad brze krenem onda se pokrenu.

U mesto kad stoje i pravi npr i sad trebam levo ili deano namotati, ko da je zaglavljen taj start i onda krene.

Kontam da upusta gumica u klipu, ne znam sta drugo moze biti.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Zamenio danas orbitrol ,stavio novi 80kubika , sad volan ide jos teze
Auuu odlepio sam.

Sad sumnjam na klip , nema na sta drugo.
Nova pumpa , nov orbitrol.

Iz desna u levo kad motam tacno 4 kruga treba da ga okrene iz krajnje tacke u krajnju.

Iz leva u desno kad motam treba mu 5.5 krugova.

Kad je skroz levo namotano, polako okrecem volan u desno nista se ne desava sa tockovima.Tek kad brze krenem onda se pokrenu.

U mesto kad stoje i pravi npr i sad trebam levo ili deano namotati, ko da je zaglavljen taj start i onda krene.

Kontam da upusta gumica u klipu, ne znam sta drugo moze biti.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Koji Rus je u pitanju?
 
Zamenio danas orbitrol ,stavio novi 80kubika , sad volan ide jos teze 🤣🤣🤣
Auuu odlepio sam.

Sad sumnjam na klip , nema na sta drugo.
Nova pumpa , nov orbitrol.

Iz desna u levo kad motam tacno 4 kruga treba da ga okrene iz krajnje tacke u krajnju.

Iz leva u desno kad motam treba mu 5.5 krugova.

Kad je skroz levo namotano, polako okrecem volan u desno nista se ne desava sa tockovima.Tek kad brze krenem onda se pokrenu.

U mesto kad stoje i pravi npr i sad trebam levo ili deano namotati, ko da je zaglavljen taj start i onda krene.

Kontam da upusta gumica u klipu, ne znam sta drugo moze biti.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Uzmi pumpu od 1025.isti problem smo imali.ili su ti cizme zapekle.skini klip pa to prvo proveri.
 
Tesko volan, mislim motam ga jednom rukom ali to je pretesko za servo.
Lakse je isao dok je bio veci orbitrol, ali isti simptomi, kad stoji u mestu kao da zakoci ide bas tesko i onda kad krene ide lakse.

Ali me buni skroz levo kad je (opruzen klip skroz) i krenem polako motati u desno tockovi ne mrdaju, a kad brze krenem motayi odmah prime komandu.

I kako u jednu stranu kad motam imam vise krugova motati nego u drugu?
Pumpa nema 50rh i to je veceg kapaciteta ubacena, nema razlike ler a pun gas , istom tezinom se mota, orbitrol glac nov.

Ne znam kako se klip ponasa kad procuri unutra.
Ja sve nesto tipujem na njega.


Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Ovo je stvarno čudno. To što ima više krugova u jednu stranu je uobičajeno. Više ulja stane u izvučen klip nego u uvučen zbog klipnjače. Ako klip procuri unutra to se ne bi osećalo na volanu, jedino ako je nešto zgužvao unutra pa glavi. Raskači creva i skini klip i probaj ručno da ga sabiješ i razvučeš. Ne ide baš lako ali treba da može ručno da se pomeri klip.
 
Подигну предњи крај на дизалицу да су точкови у ваздуху па пробај ако иде лако онда су ти чизме запекле !?
 
Tu nešto glavi. Kad mota polako onda sigurnosnu ventil propusti ulje i točkovi stoje u mestu. Kad okrene brže onda više ulja treba da prođe kroz sigurnosni ventil tako da malo poraste pritisak i točkovi krenu.
 
Nazad
Vrh