MTZ Belarus

U vezi te međuredne obrade, na kolikom rastojanju su ti zadnji točkovi (od sredine do sredine gume)? Da li bi traktor bio nestabilan ako bi se zadnji trap uvukao da ne smeta u međurednoj obradi, to je bar kod rusa lako? Ovo sve pitam jer i mene zanima ta tema, za sad svu međurednu obradu radim Rakovicom i sa njom nemam problema. Ali ako jednog dana rešim da se upustim u sklapanje navigacije, onda bi taj posao morao da radi Rus jer Rakovica ima mehanički volan. Moj Rus ima 15.5 zadnje gume.
 
Mogu da se skupe malo,jer problem je ionako spoljna sirina ,tu je blizi redovima.Po jedno 3-4 cm da se skupe tockovi na poluosovinama,a traktoru sigurno ne bi znacilo za stabilnost nista,moje misljenje...
Pa ja sam do prosle godine sa Imt 560 16.9 gumama razbacivao vestak medjuredno,kod njega je jos sire,malo mrdnes volanom odma gazis ...
 
Može 15,5 guma na 13,6 felnu
Nije neka razlika u širini i prečniku ali ima je!!
Imam dve uzane felne viška


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
U vezi te međuredne obrade, na kolikom rastojanju su ti zadnji točkovi (od sredine do sredine gume)? Da li bi traktor bio nestabilan ako bi se zadnji trap uvukao da ne smeta u međurednoj obradi, to je bar kod rusa lako? Ovo sve pitam jer i mene zanima ta tema, za sad svu međurednu obradu radim Rakovicom i sa njom nemam problema. Ali ako jednog dana rešim da se upustim u sklapanje navigacije, onda bi taj posao morao da radi Rus jer Rakovica ima mehanički volan. Moj Rus ima 15.5 zadnje gume.
Jedino posle za oranje da ga širiš ponovo.
 
Sale, a što da ga širi za oranje? Mislim šta mu smeta ako je malo uži, lakše plug pomeriti na kolenastoj osovini, i miran godinama, nego svaki čas akati rastojanje točkova.. Meni je jedan rus uži, jedan širi i svaki ima, svoj plug i gas...
 
Kolege jedno mozda glupo pitanje, interesuje me da li neko moje visine (193 cm) moze normalno voziti mtz 82 sa malom kabinom, a da pri tom ne udaram glavom o plafon?
Kod mene u okolini nema niko takvog, pa ne znam ni da li da ga uzmem u razmatranje ako ga ne mogu normalno voziti.
 
Ne može.. Imam 192...iz iskustva, onako...prvom prilikom sam mu turio noviju kabinu veliku..
Bolje dati 1000 ili 2 više i uzeti odma sa velikom kabinom
 
Poslednja izmena:
Ako ti traktor odgovara.....i cenovno i kvalitetno...kabinu mozes rešiti.Ja imam 82-jku,pre par godina sam kupio kabinu od novijeg modela sa sve instrument tablom, polugama,pedalama.volanom.....Platio sam je 1500 evropljana..Može sa naći za 1000-2000 evra solidna kabina.
 
Uzmi odmah sa velikom kabinom pa mozes i dzak od 50 kg o rame da stavis kad ulazis u traktor

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Nešto si pogrešio kolega, sem u Pumu kad ulazim obavezno zakačim za nešto i u 892 i Armatrac, sa džakom na ramenu bih mogao jedino na 558 jer nema kabinu...
 
Nazad
Vrh