MTZ Belarus

Da li postoje manji modeli od 1523 a da imaju Bosch hidrauliku, mislim na 1221.3?
 
Poslednja izmena:
@deks
Jesu dobri ali su im cene i polovnih starih 30-tak godina prilicno visoke.

@putin
Ovo je vec malo bolje, dobijam traktor sa kabinom, ovde bi od ulaganja bilo i zamena guma.
Izmedju ostalog nasao sam coveka suzava fergusone na 1.1m menja felne i stavlja nove gume za oko 1500€

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
@deks
Jesu dobri ali su im cene i polovnih starih 30-tak godina prilicno visoke.

@putin
Ovo je vec malo bolje, dobijam traktor sa kabinom, ovde bi od ulaganja bilo i zamena guma.
Izmedju ostalog nasao sam coveka suzava fergusone na 1.1m menja felne i stavlja nove gume za oko 1500€

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Imaš neku sliku tih suzenih?
 
Jel su 13.6-38 gume iste visine kao 15.5-38 ?,one felne od starih rusa na kojima je 13.6 guma ,jel moze na njih 15.5 ?,pretpostavljam da moze,mala je razlika u sirini....Ovih dana gledam da kupim jos 2 tocka zadnja za rusa i adaptere za uduplavanje,uvek mi traktor mnogo tone sad u predsetvenoj pripremi i moram jos jedan put prelaziti da bih poravnao sve tj pokrio tragove ...
Takodje mislim da koristim 13.6 kao glavne tockove ,tako da u psenici nesto malo manje gazi kad se prska sve do zastite klasa,znam da nije neka razlika u sirini ali opet i to malo bi znacilo nesto.
 
Arkadije, ne znam da li bi mogle na istu felnu. Ja sam se menjao sa jednim u sezoni oranja, on meni njegove točkove 15.5 a ja njemu 13.6 da može da vadi repu. Stara 52 sa 15.5 gumama je sasvim drugi traktor i mnogo bolji orač nego sa 13.6.
 
A jel bi mogla 15.5 na tu felnu od starih belarusa gde su na njima 13.6 gume ?.
Felna za 13.6 gumu je uza od felne za gumu 15.5 mozes staviti 15.5 na tu uzu felnu samo ti guma nece imati pravilan oblik malo ce biti ustinuta,ne smeta to nista ali eto ima razlike,koliko znam nekada su i dolazili fabricki sa 15.5 gumama a felne od 13.6
Ja sam kupio komplet tockove sa novim gumama 15.5 ali na uzanim felnama i teram tako...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
I nosivost 15.5 je nesto veca nego 13.6.Meni sa prskalicom i rasipacem nova guma 13.6 mislim sa 10 ili 12 platni bi imala svega 100-150 kg rezerve ,tj do limita nosivosti.....nzm sad sta da radim :D,zapeo sam da uzmem 13.6 ,nekako me zao da gazim psenicu kad prskam ,opet svaki cm uze gume bi znacilo,a i u medjurednoj obradi ,nije na odmet,iako sam navikao,ali malo uze gume bi pomogle da se bude opusteniji na volanu,ovako je dosta blizu redova sa 15.5.
 
Nazad
Vrh