MTZ Belarus

Ovo, ili je obično gvožđe, ili čelik koji nije termički obrađen. Ovo je sramota za jednu "fabriku".
 
Mislim da se ovo nije desilo bez razloga, mora imati neki uzrok, ja ovo nisam nikad video da je uradio na uljnoj pumpi.
 
Mislim da se ovo nije desilo bez razloga, mora imati neki uzrok, ja ovo nisam nikad video da je uradio na uljnoj pumpi.
Ne znam ni ja, sad sam u toku otvaranja razvoda da vidim ostale zubcanike a i svakako moram otvoriti da promjenim i pogonski na radilici.

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
cbf613bc4ef567b020074822b92873fc.jpg

I za danas dosta.
 
Da je obicno gvozdje kao sto je neko napisao ne bi izdrzao tu satnicu, treba lepo sve pregledati.
Da se ne pravim pametan al je nije bilo lakse izvuci ceo trap napolje i raditi kao covek.
 
Vrti se lako potpuno normalno, a ovaj spaner me hebo ko konja, kad novi devalt xr nije mogao da ga pokrene dok nisam ugrejao.
a73525c2c37de5b100f4b5f4e75e60bc.jpg


Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
 
Ja sam evo samo u zadnjih mesec i kusur zamenio 9 pumpi, ako se operu lepo na zubima nemoze da se vidi nikakvo al apsolutno nikakvo ostecenje, a nisam nikad ni naisao na nesto slicno.
Prosto sam se iznenadio, sve je moguce al mislim opet da je nesto moralo da uradi ovo, da nije samo los materijal.
 
Znacu sutra kad otvorim razvod, a danas sam skidao polutke klipnjaca radi provjere i nema ostecenja. Covek je orao i cim se upalila lampica odmah je ugasio traktor pa smo otkacinjali plug i slepali traktor.
 
Mislis zupcanici... ovo kao da je pukao jedan zub pa najasili zubi jedni na druge, nesto na tu foru....sklapali motor na zetoru 7045, zupcanik radilice, mek bas bas, a nije se nista potrosio, nesto je drugo tu po sredi, pretpotstavljam...
 
Mislis zupcanici... ovo kao da je pukao jedan zub pa najasili zubi jedni na druge, nesto na tu foru....sklapali motor na zetoru 7045, zupcanik radilice, mek bas bas, a nije se nista potrosio, nesto je drugo tu po sredi, pretpotstavljam...
To ako pukne jedan zub i podleti onda mora još nešto pući ili iskriviti osovinu pumpe. Mada mi je malo čudno da oba zupčanika budu loša.
 
Dilema resena, na srecu nema ostecenja u razvodu vise osim ovih. Pre godinu dana je mjenjat kompresor jer je pukao zupcanik i taj majstor je samo zamenio kompresor i sada sam nasao u deklu nekoliko polomljenih zuba koji odgovaraju samo zupcaniku u kompresoru. Moj zakljucak je da su se ti otkinuti zubici sve ovo vreme vozali negde u deklu i sad poispadali dole na pogon pumpe.
1e6319e8a932de9d1a261b595b0292f9.jpg
798d93c4562393eabfbb60d314225169.jpg
42ff15f1941f333fa280258871a0df2c.jpg


Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
 
Nisam znao ni ja, a kada sam nasao te zube oni samo odgovaraju ovom iz kompresora a kompresor nov na njemu.onda sam pitao da nije slucajno tu menjat kompresor i on kaze jeste i sve onda jasno.

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
 
Ovo je uljna pumpa iz mog 552 kad smo radili generalnu stavio sam novu,pritisak ulja je bio 3 bara na punom gasu pre generalne a 1.5 je drzao na leru ali je motor trosio ulje pa smo ga radili,nisam ni obracao paznju na staru pumpu do skoro kada sam je slucajno uzeo u ruke i zavrteo kad ono zvoni nesto ja je otvorim i ima sta i da vidim,kako je ona uopste radila ja ne znam
fd3d881d83beb0fce994339f7b0c9900.jpg


Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh