MTZ Belarus

Ajde malo da vidimo ko je kriv, ko vam je skidao pumpu, zasto ste skidali pumpu, ko vam je vracamo pumpu?
Тај лик њему сам обадва трактора отерао и оставио у дворишту кад је урадио ја дошао трактори упаљени, угашени толико и толико плати и довиђења. Велики 5106 је ишао одма у бразду, а 52 супер је паркиран и тек на пролеће био упрегнут. Када смо открили да неће да упали без 2км шлепања опет му је отеран он је као нешто радио штеловао га и то је то. Наводно је требало по њему да се мења плоча на коју се качи бош пумпа па су они просецали канале за штеловање. Ма лик је тотални дунстер нешто можда и зна да оправи али мене више неће видети у својој радионици. На 5106 је наводно мењао главу на пумпи, елементе и ко зна шта још гаранција је била 6 месеци и један дан је прошло после гаранције и она опет цркне све исто, ја однесем на друго место пумпу кад бошиста каже ова пумпа је очајна ово је скарабуџено да држи воду док мајстори оду.
 
Ja sve sto sam nosio to je od 539 i to na ciscenje. Sad bi mozda otvorio pumpu na 1221.3. pa nekako nemam poverenja u ove nase, a ne znam ni da li neko to radi ovde kod nas.
 
Тај лик њему сам обадва трактора отерао и оставио у дворишту кад је урадио ја дошао трактори упаљени, угашени толико и толико плати и довиђења. Велики 5106 је ишао одма у бразду, а 52 супер је паркиран и тек на пролеће био упрегнут. Када смо открили да неће да упали без 2км шлепања опет му је отеран он је као нешто радио штеловао га и то је то. Наводно је требало по њему да се мења плоча на коју се качи бош пумпа па су они просецали канале за штеловање. Ма лик је тотални дунстер нешто можда и зна да оправи али мене више неће видети у својој радионици. На 5106 је наводно мењао главу на пумпи, елементе и ко зна шта још гаранција је била 6 месеци и један дан је прошло после гаранције и она опет цркне све исто, ја однесем на друго место пумпу кад бошиста каже ова пумпа је очајна ово је скарабуџено да држи воду док мајстори оду.
Eeee zato sam i pitao, jer ako jedan skida, drugi radi itd onda kad dodje do problema teze je iskopati ko je sta zajebao a ovako nema ko drugi nego taj jedan sto je radio.
Sto se pvp za ruse tice svaka cast smakome ali majstor Toma je garantujem najbolji, sigurno nije najjeftiniji al ja nisam imao problema samo sa njegovim pumpama.
Za zadnja dva meseca uradio mi je bar 15 pumpi koje kakvih i ni sa jednom nije bilo problema.
U stavri bilo je problema sa jednom njegovom pumpom i to bas od kolege sa foruma, tu nije ispao korektan.
 
јел ради Тома и друге пумпе нпр.Торпедову ИПМ, или од неког ИМТ, Раковице или само од руса
 
јел ради Тома и друге пумпе нпр.Торпедову ИПМ, или од неког ИМТ, Раковице или само од руса
Ради питао сам га јер планирам и од 542 да му однесем, а у авлији је имао и голфа једног којем ради пумпу. У радионици је имао бошкових пуми од свега и свачега.
 
Toma i pok Pera Krivokuća rade sve pumpe u stvari Pera ne radi!!
Za firmu su mi radili!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
1021.3 bolja opcija. Menjač nema problema da krene 1 brzom kao 1025/1025.3
A i Zadnji deo komplet od 1221.
I debele poluosovine.
 
Losiji izbor "radnih" brzina.
Da ne dodje do zabune rade i jedan i drugi posao, samo prema ljudima koji imaju oba 1025 ima lapsi izbor i po meni ima dosta bolji tj dugotrajniji manja, opet dosta je skuplji za odrzavanje i za popravku jednog dana.
 
Sta mislite dali bih dobio laksi volan na rusu kad bih umesto sadasnjih 100cc stavio orbitrol od 80?
Kontam da bi trebao pola kruga samo vise da motam, ali ne znam dali bi isao lakse?

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
 
Nije li pumpa bitnija ?,ako je 820 u pitanju i imas onu njegovu malu,moze tu stati veca pumpa od vecih rusa ,neko je spominjao da bi se ugradila moras skinuti kuciste precistaca ulja,valjda....
Ne razumem se u hidrauliku bas,ali sa veceg orbitrola prelazis na manji,neces li dobiti kontra efekat ?.
 
Vecu pumpu vec imam.
Fora je sto mi je orbitrol gotov(motam ga u mestu kad je traktor ugasen a tockovi ne mrdaju).Po putu ga nekad nikako pohvatati.
Dobicu pola kruga volana vise da okrenem, a i po nekoj logici trebalo bi lakse da ide, samo sporije.

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
 
Vecu pumpu vec imam.
Fora je sto mi je orbitrol gotov(motam ga u mestu kad je traktor ugasen a tockovi ne mrdaju).Po putu ga nekad nikako pohvatati.
Dobicu pola kruga volana vise da okrenem, a i po nekoj logici trebalo bi lakse da ide, samo sporije.

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
Ako je pumpa dobra nov orbitrol 100cc će rešiti sve!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ma pumpa nema 50h rada.Nova uzeta.
Ali nekako mi se rus nije motao kao imt na primer sto lako ide.

Orbitrol da je ne ispravan sam zakljucio kad sam seo u drugarevog novog rusa.
Kad je traktor ugasen volan ne moze da se mota, a moj okrecem kao da je upaljen

Neka preporuka za orbitrol?
Rusi filuknuli, 26000 traze za ruski.

Ja nesto gledam petoletku ili danfos.

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
 
Najbolje nadjes neki polvovan sa nekog viljuskara... Ja na vladimircu imam od viljuskara i ide lakse nego na rusu, a na ursusu isto od nekog viljuskara al malo veci i bukvalno ide lako kao na prazno da motam cak je malo i problem jer nesmem da pustim volan..
Na rusu mi najteze ide, cak mi ne ide uvek jednako. Nekad ide bas lagano sto bi se reklo glatko a nekag se bas oseti pod rukom sto mi jako smet jer je onda ne precizan. Ja bi rekao da je to do kviteta orbitrola, uzeo sam ga za 80e kod ukrainaca.
 
Ja sam uzeo minimum 10 komada tih po 80_90e kod Ukrajinaca i rade odlično!!!!
Remont ne bi preporučio!!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh