MTZ Belarus

Sale,IMT ima precizniju hidrauliku od rusa.A 560 je posebna priča.Ni broj brzinani snage,velika potrošnja,ni težina.Promašen.
Nit mu treba više brzina niti više snage
Težina taman
Ove jeseni ore sa 610.14 potrošnja u proseku soja kukuruz ispod 14l po kj
Dubina 30_33cm
Vreme 90 min po kj
I tako 60kj
I tako od 1988 i ne znam ni šta je u menjaču ni u bočnom reduktoru osim ulja
Ni u kočnicama.
Setvospremač 2,8 i VATRAAAAAAAA oko 100kj


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
E moj luka, tu se nikad ja i ti nećemo složiti... Koliko smo se u Zrenjaninu rasplavljali oko toga... Imama mom ju tjub kanalu kad ja i milojica oremo I spremamo zajedno, on 2 brazde ja 3,on 2.9 spremač ja 3.7....mislim volim ja oba, i oba imaju prednosti i mane, bolji je onaj koji je više ispravan i ende...
Nikad!!!!!
Dobar S44 sa klipom 101mm i menjačem 3 brzine šije Rusa u brazdi!!!!!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nit mu treba više brzina niti više snage
Težina taman
Ove jeseni ore sa 610.14 potrošnja u proseku soja kukuruz ispod 14l po kj
Dubina 30_33cm
Vreme 90 min po kj
I tako 60kj
I tako od 1988 i ne znam ni šta je u menjaču ni u bočnom reduktoru osim ulja
Ni u kočnicama.
Setvospremač 2,8 i VATRAAAAAAAA [emoji
Nikad!!!!!
Dobar S44 sa klipom 101mm i menjačem 3 brzine šije Rusa u brazdi!!!!!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
578 je ta kombinacija ali nisam nikad imao priliku da rusa probam uporedo da bih znao
 
Ја сам на 52 супер имао мотор Д70 тај је јео малу децу једина мана што нике имао корњачу-зец редуктор и то му је једина мана била у теанспорту овако ни у чему другоме.
 
Uf Zorane ja sam sa 560 (stari tip) počeo i nemogu da kažem da je loš, to su slonovi traktori, kod nas zemlja osrednje težine za obradu i uvek vukao 757 dve glave prvom brzihod a setvospremač rau 2,8m drugom (moji su imali malo usporenu drugu brzinu), nisam imao nekih kvarova a što se tiče potrošnje super, 10-13lit po jutru u oranju ali su moji imali rotacione pumpe, jedino nisu dobri za ljude kad se radi danima kao što sam ja radio, jedne jeseni za dva meseca napravio 600mč.
Radio sam sa 560-stari tip kao tvoj i kad sam ga zamenuo za zetora 5911 i preporodio sam se.Kod vas je laka zemlja ako ideš 1 brzom i 757.Kod nas bi možda mogao 3 sporom.Za njega su maksimum plugovi tipa 756,leopard.Za branje i presu,nema brzine.
Ali reč se povela o hidraulici: ima odličnu hidrauliku i u odnosu na rusa i zetora.
 
Nit mu treba više brzina niti više snage
Težina taman
Ove jeseni ore sa 610.14 potrošnja u proseku soja kukuruz ispod 14l po kj
Dubina 30_33cm
Vreme 90 min po kj
I tako 60kj
I tako od 1988 i ne znam ni šta je u menjaču ni u bočnom reduktoru osim ulja
Ni u kočnicama.
Setvospremač 2,8 i VATRAAAAAAAA oko 100kj


Sent from my moto e5 using Tapatalk
Kod nas se sa tom kombinacijom ne bi naorao.610.14 vuku 82-e,577-ništa ispod 70KS
 
Nikad!!!!!
Dobar S44 sa klipom 101mm i menjačem 3 brzine šije Rusa u brazdi!!!!!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Koliko ja znam 577 ne postoji fabrički sa tri brzine... Stari tip 575,578,579,588 mi ne treba hvala...
Sa zmajevkama rus bolji, setvospremač bolji, podizna moć na polugama rus bolji, rad sa frontalom-neuporedivi, udobnost na strani rusa, imt punoo bolji za lakše radove, potrošnja u lakim radovima na strani imt a u teškim ili isto ili čak rus manje potroši, preglednost iz kabine na strani rusa i to puno, fabrički raspored priključaka hidraulike na strani rusa, takođe i sam rad oko servisa traktora rus ne može da, se poredi sa imt.. Koji je idiot smislio da su pvp i dizne na jednoj strani a ac pumpa na drugoj strani motora, jedan čovek ne može sam da izluftira sistem dok kod rusa malte ne nema šta da luftiraš, grbavi most na rusu lakši za podmazati i promeniti ulje od prednjeg mosta na imt u.. Rus daleko jednostavniji za raširiti točkove za brazde od 50 cm.. Imt uvek bolje pali i leti i zimi... Samo idiot na novoj limariji imt a može da smisli da svako jutro moraš da šrafiš masku da bi izduvao filter fazduha (o starom tipu ne bi da komentarišem, goli otok).. Jel treba još da pišem ili sam udavio?
Svakodnevno koristim 7ice,ruseve I mali yto, I ako je neko imao prilike da uporedi "večiti derbi" između ta dva traktora ja jesam, jel za bolje ne znam, i momentalno ni nemam..
Jebala ih hidraulika na imt u oranju ako je samo zbog toga bolji
 
jel mu mana sto nema reduktor zbog oranja i tanjirace ako je samo transport onda nije opasno bitna je potrosnja
Vise brzina ne moze nikad da bude mana,samo prednost,znaci ako nema redukciju brzina kao sto imaju 820 ,ja mu licno to stavljam pod veliku manu,ti u radu na njivi uvek mozes jos vise malo izvuci brzinu rada i time potrosnju ako imas opciju vise za brzinu kretanja.Npr kad se ore,na jednoj njivi koristim 5 sporohodna ,na drugoj laksa zemlja idem 4 brzohodna,cak i zavisi sta ores,kukuruziste,strnjiku ....ako mozes vise da izvuces iz motora,sto da ne,zato je bitno sto vise brzina imati.
 
Nazad
Vrh