MTZ Belarus

kad sam kombajn kupovao pa obilazio vojvodinu jedan stari mi je pricao da 552 manje trosi od 82
 
Vi
Nisu ljudi u ``dole`` u Srbiji tako glupi a imaju viska para, ja sam kod vas ``gore`` video vise krseva nego sto se vozi ovde.
Nit sam ja rekao da su ljudi dole glupi, nit sam spominjao da se voze krsevi gore ili dole (sad kako si ti sve to zakljucio ja ne znam)... Hteo sam da kazem da su srbijanci pre spremniji da odrese kesu.
 
А да чувена "фина хидраулика" на белорусу
Radi ta hidraulika odlično samo ljudi neće da probaju a baš je prosto (pričam o 820 seriji koji imaju pozicioni regulator) samo nema ko da pročita uputstvo ali no. Što se tiče IMT-ovog hidraulika (plivajućeg) sigurno nije bolji od ovog u belarusu ( bar u oranju i po mom iskustvu), možda je jednostavniji konstrukciski ali po reakciji sigurno nije.Znam da sam dirnuo u osinjak ali ovo nepišem napamet pošto sam imao dva imt-a 560 10-ak godina, ovo je moje mišljenje i iskustvo sa kojim nemora niko da se složi ali jednostavno nemože niko da mi kaže da plivajući režim kod belarusa nije dobar.
 
Sale,IMT ima precizniju hidrauliku od rusa.A 560 je posebna priča.Ni broj brzinani snage,velika potrošnja,ni težina.Promašen.
 
Radi ta hidraulika odlično samo ljudi neće da probaju a baš je prosto (pričam o 820 seriji koji imaju pozicioni regulator) samo nema ko da pročita uputstvo ali no. Što se tiče IMT-ovog hidraulika (plivajućeg) sigurno nije bolji od ovog u belarusu ( bar u oranju i po mom iskustvu), možda je jednostavniji konstrukciski ali po reakciji sigurno nije.Znam da sam dirnuo u osinjak ali ovo nepišem napamet pošto sam imao dva imt-a 560 10-ak godina, ovo je moje mišljenje i iskustvo sa kojim nemora niko da se složi ali jednostavno nemože niko da mi kaže da plivajući režim kod belarusa nije dobar.
Sale sad si upao u problem 😂😂😂😂😂
 
@milan ub 552 ima 58ks.. Mada malo koji ima tu snagu, uglavnom se to "pojaca" posle generalke...ja bi pre uzeo neku 82 da je barem 00 godiste pa mladje, vizuelno izgledaju isto ali kabina je daleko udobnija, plus fabricki servo, pa fina hidraulika,menjac sa strane,dobro sediste... Sve to 552 nema.
Mozda 552 manje trosi ali mislim da je to spram 82 neprimetno toliko.
 
Sale,IMT ima precizniju hidrauliku od rusa.A 560 je posebna priča.Ni broj brzinani snage,velika potrošnja,ni težina.Promašen.
Uf Zorane ja sam sa 560 (stari tip) počeo i nemogu da kažem da je loš, to su slonovi traktori, kod nas zemlja osrednje težine za obradu i uvek vukao 757 dve glave prvom brzihod a setvospremač rau 2,8m drugom (moji su imali malo usporenu drugu brzinu), nisam imao nekih kvarova a što se tiče potrošnje super, 10-13lit po jutru u oranju ali su moji imali rotacione pumpe, jedino nisu dobri za ljude kad se radi danima kao što sam ja radio, jedne jeseni za dva meseca napravio 600mč.
 
@milan ub 552 ima 58ks.. Mada malo koji ima tu snagu, uglavnom se to "pojaca" posle generalke...ja bi pre uzeo neku 82 da je barem 00 godiste pa mladje, vizuelno izgledaju isto ali kabina je daleko udobnija, plus fabricki servo, pa fina hidraulika,menjac sa strane,dobro sediste... Sve to 552 nema.
Mozda 552 manje trosi ali mislim da je to spram 82 neprimetno toliko.
u svakom oglasu pisu da ima 70 ks pa racunam 577 ima 77ks pa reko tu je to zbog prikljucaka
 
Ima 70ks ja ga imam,dosta sposoban traktor za sve poslove,mali potrosac,jedina mana sto nema reduktor zec/kornjaca pa je malo nezgodno u transportu pod teretom kad se presalta iz 8 u 9tu treba mu puta da se zalaufa...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Jel ima neka slika brošure za 552,je ima 52 ks ili 70,u saobraćajnoj piše 38 kw.
Vidi, ne mogu da tvrdim da sam u pravu. Ali 552 imaš i sa d60 motorom koji ima 50-60 ks, I imaš sa d240 motorom koji je isti kao na 820 ili ti 82 I ima 70 ks zato što su mu pumpa i dizne na 1800 obrtaja podešene, a na 82ki jelte na 2200,i zbog jačeg punjenja na pumpi i većim obrtajima se dobije tih 10ak konja... Uglavnom d60 motor je sa starih 52ki,a one su imale od 50 do 70 ks, u zavisnosti jel običan ili "superaš", u svakom slučaju lud zbunjenog sa tim rusima...
 
Ima 70ks ja ga imam,dosta sposoban traktor za sve poslove,mali potrosac,jedina mana sto nema reduktor zec/kornjaca pa je malo nezgodno u transportu pod teretom kad se presalta iz 8 u 9tu treba mu puta da se zalaufa...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
jel mu mana sto nema reduktor zbog oranja i tanjirace ako je samo transport onda nije opasno bitna je potrosnja
 
Vidi, ne mogu da tvrdim da sam u pravu. Ali 552 imaš i sa d60 motorom koji ima 50-60 ks, I imaš sa d240 motorom koji je isti kao na 820 ili ti 82 I ima 70 ks zato što su mu pumpa i dizne na 1800 obrtaja podešene, a na 82ki jelte na 2200,i zbog jačeg punjenja na pumpi i većim obrtajima se dobije tih 10ak konja... Uglavnom d60 motor je sa starih 52ki,a one su imale od 50 do 70 ks, u zavisnosti jel običan ili "superaš", u svakom slučaju lud zbunjenog sa tim rusima...
po cemu znati koji je koji motor kad odem recimo da gledam traktor
 
Milan Ub ni 82 nije u brazdi kao 577
Mf hidraulik je čudo

Sent from my moto e5 using Tapatalk
E moj luka, tu se nikad ja i ti nećemo složiti... 😊 Koliko smo se u Zrenjaninu rasplavljali oko toga... Imama mom ju tjub kanalu kad ja i milojica oremo I spremamo zajedno, on 2 brazde ja 3,on 2.9 spremač ja 3.7....mislim volim ja oba, i oba imaju prednosti i mane, bolji je onaj koji je više ispravan i ende...
 
Nazad
Vrh