MTZ Belarus

Зорге, кад спомињеш ремонтоване налетим на јт неки ремонтни завод или шта ли је већ црно-плави белоруси 10000-12000$. Мислио сам да су нови кад оно ремоновани. Буквално нов трактор.
 
Ма шта "Белорус" - то је нормалан трактор са брдима резервних делова на располагању, ал' по екс-СССР ремонтују и оне зглобне "Кировце" и ХТЗ-ове који као да су из рата изашли, а на крају изгледају боље и функционалнији су него када су истерани из фабричке хале.
 
Интересантно да по Русији највише плаво-црних има, а код нас су такве тракторе фарбали у црвено - црне дали је то нека комунистичка заоставштина или који је разлог био тога?
 
Колико сам скапирао - ствар навике. Јесте да су почели са црвенима, али су у неком моменту прешли на плаве и тако је остало практично до данас.
 
@sale ratar
Delimo misljenje u potpunosti.
Po recima vlasnika, traktor ima pravu satnicu 1.557 sati, ja licno isto mislim da ima oko 3.000 sati. Prvi vlasnik je bio devizni penziner koji maltene nije radio sa njim.
Maltene je sve fabricko na njemu.
Jedina mana je sto volan ne okrece u mestu.
Pa ako moze mala pomoc od iskusnijih kolega, sta prvo da proveravam. Nije pun hidro volan.
 
Ако ћеш са њиме да сејеш онда гледај уграђуј пун хидро, са тим стубом и полухидрауликом се нећеш много усрећити, а руке има да набилдујеш као тинејџер.
 
Ако ћеш са њиме да сејеш онда гледај уграђуј пун хидро, са тим стубом и полухидрауликом се нећеш много усрећити, а руке има да набилдујеш као тинејџер.
Tako nesto i razmišljam. Posto ovo okrece volan u mestu a tockovi stoje, a kad krene ide lepo. Ne znam sta mu moze biti..
Gde mogu naci pun hidro za njega?
Mada mislim da je Nebojsa foruma vec nasao ako sam ga dobro razumeo, ali da trenutno nemaju na stanju
 
Jel fasovao neko traktor бульгарь ТК 82_82
Potpuno isti sklopovi znači motor mostovi menjač kvačilo hidraulik kao MTZ
Kabina i haube su drugačije
Retki su kod nas ali mogu se sresti
A što se tiče tih MADJARA Rusa imao sam dva u firmi dobri su bili 97-98g na oko kao ovaj Manjevićev
A stiglo je 96_99 u selo par remontovanih iz uvoza iz Rusije, preko madjarske su stigli tada za 10_12000DM Nisu imali pozicioni regulator, i kako je crna farba spadala bilo je tu raznih boja od plavih i crvenih preko bele Kave
A te bela kava su svi zvali Bugar iako su baš MTZ stigli su 91_92 u V.U. Nisu imali pozicioni
A bile su i stare 82 sa pozicionim 79-80g
Tako da tu ne možeš ići u trag
Drugar je kupio plavi 82 mala kabina 91g ima pozicioni i imao je ZAPUSKAĆ onaj motorić na benzin sa sve alnaserom da upali glavni motor




Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Колико сам скапирао - ствар навике. Јесте да су почели са црвенима, али су у неком моменту прешли на плаве и тако је остало практично до данас.
Plavo crni i skroz plavi su za rusko trziste. Moj je plavi i sklapan je u Rusiji
 
Drugar je kupio plavi 82 mala kabina 91g ima pozicioni i imao je ZAPUSKAĆ onaj motorić na benzin sa sve alnaserom da upali glavni motor
Je л' им'о тај поклопац на хауби који се види на Мањевићевој фотки, тамо где је трактор сликан са леве стране, тик изнад натписа "Беларус"? Тај поклопац би требало да је на хауби трактора са моторчетом за стартовање. Наравно, људи избацили то моторче и убацили анласер.
 
Takve poklopce imaju sve stare haube koje sam ja video do sada od 50_82_sve do eurolux modela
Ja verujem da je i moj 52l Staljin fabrički imao motorčić
Jer 1966 teško da je kupljen sa alnaserom

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
@sale ratar
Delimo misljenje u potpunosti.
Po recima vlasnika, traktor ima pravu satnicu 1.557 sati, ja licno isto mislim da ima oko 3.000 sati. Prvi vlasnik je bio devizni penziner koji maltene nije radio sa njim.
Maltene je sve fabricko na njemu.
Jedina mana je sto volan ne okrece u mestu.
Pa ako moze mala pomoc od iskusnijih kolega, sta prvo da proveravam. Nije pun hidro volan

Sad se sećam tog rusa iz oglasa, tad je imao 800-900 mč kad ga je vlasnik prodavao a to da sad ima ovu satažu je moguće ako nisu prednje gume menjane tojest da su njegove fabričke pošto izlizanost guma otprilike odgovaraju toj satnici pošto njihov vek je 2000-2500mč, malo me bune ove zadnje ili je to slika ali dosta mi izgledaju izlizano za tu satažu ali no.Volan preradi kao što reče kolega i mir.
 
Слика преузета са огласа. Има пар комада оваквих у суседном селу. Остали су са другачијом хаубом и маском.
b83691a46cef007321378b6568429aaf.jpg
 
Nazad
Vrh