MTZ Belarus

Ништа упиши ме у књижицу🤣...Није ми јасно како функционише док је уље хладно?
Код мене је исто испуштао прикључке. Гумица која се налази између оне две пластике на клипњачи је била нестала услед прегревања. Заменили смо све гумице и сада ради као нов.
 
Видим има свега. Фале тегови у задњим точковима. И радна светла на кабини. И носачи предњих мигаваца. Филтер горива имаш и вишка. Али изгледа добро уклопљено. Само да механика не зеза и гас.
 
Видим има свега. Фале тегови у задњим точковима. И радна светла на кабини. И носачи предњих мигаваца. Филтер горива имаш и вишка. Али изгледа добро уклопљено. Само да механика не зеза и гас.
82.1 nema izbačene migavce kao 820 vec ovakve i nije imao gornja radna svetla, bar onaj kojeg sam ja imao iz 2000.-te godine. Sad ćeš Manjeviću da vidiš šta je sila! Neka je sa srećom kupovina!
 
Naravno da nije nov, verovatno ce biti i nekog uloga.
Pre svega, videcemo na prolece kad krene da seje i prska.
 
Kad se sedne iz imt u rusa brzine sigurno deluju strasno ali kao sto su mnogi pisali za sedam dana udje u stos svako ni nije operisan od voznje,nista specijalno.
 
Jos za 3600din uzmes na najlonu 4 led radna svetla pa ni kuci neces dolaziti

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Da li mogu sejati sa njim sa pneumatskom na brzi kardan ili moram na spori? Mislim na cetiri reda diskosnu.
I na taj brzi na koliko je obrtaja motora 540 obrtaja kardana?
 
Неко се својски потрудио да склопи овај трактор.
Nije se kolega niko svojski mučio da sklopi ovog rusa nego su oni tako fabrički dolazili bez prednjih radnih svetala a rupe ima uzbušene i stavljene zaštitne plastike jer taj isti krov je išao na 820 seriju a oni su imali i napred radna svetla. Tegove u točkovima i stepenice sa desne strane takođe nisu ugrađivane u ovaj model i u kasnije modele a sad imaju tegove u točkovima i radna svetla,kosu masku, ručicu hidraulika sa strane a merdevine sa desne strane nisam siguran ali mislim da i dalje nema.Što se tiče 552 oni nisu imali reduktor zec kornjača i verovatno je naknadno ugrađen eventualno ako nije tako poručen jer je to velik nedostatak za taj model.

Ovaj Manjevićev je u dosta dobrom stanju za njegove godine a mislim da je 97-8 godište, ima njegovo originalno sedište koje je dobro samo šteta što nema naslone za ruke.Zadnje gume su još fabričke belšina a prednje su čini mi se menjane mada moguće da su i one original pošto je to onda rađeno kvalitetno, po potrošenosti guma mislim da ima 3000-3500mč, možda i grešim ali no.
Inače ovo je jedna od najuspelih serija (izdržljiv i kvalitet delova), sve kasnije je opadao kvalitet izrade i delova.
 
У фирми има серија из '94-те и '98-е, нису исте а воде се као један модел. 552 плави немају корњачу/зец а црвени имају. Једни имају тонирана стакла а неки не. Сви су генерално ремонтовани(фарови испред хладњака, мигавци пребачени на кабину). И кад загледаш добро виде се неке разлике. На појединим деловима још стоји ссср.
 
Nazad
Vrh