MTZ Belarus

Nemam komentar al aj da se uozbiljimo.
Ljudi motor koji je ispravan i nema nekih defekata i problema mora da radi normalno i u opsegu nekih fabrickih paramtara(temperatura, pritisak ulja, potrosnja itd.) svako odstupanje od toga tj tih vrednosti znaci da tu nasto nije dobro i treba traziti uzrok a ne izmisljati toplu vodu bez potrebe.
 
Ja ne videh da je neko izmišljao toplu vodu, niko ovde nije spomenuo da će bolje hlađenje biti sa kišnicom i kondezima, već ako neko ne koristi antifriz bolje da koristi kondeze nego česmovaču zbog kamenca. I to je sva priča.
 
Tako je… ja sam naveo slucaj kod nas sta je bilo… inace stari mi je mehanicar bio u firmi 20 godina i sad jos dvadeset kuca i selo nismo bas ne potkovani sto se tice toga tako da kisnica je bila poslednje sto smo uradili i delovalo je.. dok je jedan drugi u selu kupio nov hladnjak i probao da vidi jel to. Traktror mu se preporodio…
 
Kupite obično SIRĆE ono jede kamenac a ništa ne nagriza!!!!
Isto tako ako je hladnjak spolja oksidirao operete ga sirćetom
Obično aluminijumski hladnjak oksidira
Dovoljno je agresivno da sjebe kamenac i oksid a ne šteti hladnjaku ni sistemu za hladjenje!!!!!!!
Provereno više desetina puta

Ako ništa onda MANTIJU
Ali da je vešt bradati NINJA da zna raditi EGZORCIZAM

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Luka možeš li malo detaljnije ovo za sirće, hoće li očistiti kamenac iz hladnjaka jer vidim da se nakupilo. Na mom mtz82 nemam problem sa pregrevanjem ali bi hteo da očistim preventivno. Dakle koliko litara da uspem i jel treba da odem da radim taj dan recimo uzorem jutro dva i onda da ispustim ili da malo odradi u mestu i ispuštanje?
 
Luka možeš li malo detaljnije ovo za sirće, hoće li očistiti kamenac iz hladnjaka jer vidim da se nakupilo. Na mom mtz82 nemam problem sa pregrevanjem ali bi hteo da očistim preventivno. Dakle koliko litara da uspem i jel treba da odem da radim taj dan recimo uzorem jutro dva i onda da ispustim ili da malo odradi u mestu i ispuštanje?
Ми смо стављали 1 кг масне соде и тиме прали хладњак изнутра сипам дан, два и радим и онда испустим па ако треба поновим то још једанпута.
 
Kad smo kod antifriza, g12 je bese za alu hladnjake takozvani crveni.g11 plavi.

U silu nebesku sipam plavi.Al moze g12 za njega posto je on bolji valjda?
 
Ja sam dobio info da ne sipam G12 u motore stare generacije zbog moguće bazne reakcije.U traktoru sa euro 3 motorom stoji zeleni antifriz, tako je došao od preko.
 
Luka možeš li malo detaljnije ovo za sirće, hoće li očistiti kamenac iz hladnjaka jer vidim da se nakupilo. Na mom mtz82 nemam problem sa pregrevanjem ali bi hteo da očistim preventivno. Dakle koliko litara da uspem i jel treba da odem da radim taj dan recimo uzorem jutro dva i onda da ispustim ili da malo odradi u mestu i ispuštanje?
Skineš ga začepiš cevi uspeš 3l sirćeta i mućkaš
Ostaviš 1_2h pa opet
I tako više puta
A sipali smo i u sistem sve sirće i tako vozili

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ja sam dobio info da ne sipam G12 u motore stare generacije zbog moguće bazne reakcije.U traktoru sa euro 3 motorom stoji zeleni antifriz, tako je došao od preko.
Moj sin zapeo da sipa antifriz u 82-u.Ja mu rekoh ne čačkaj mečku ali ne vredi.Kad je sipao antifriz,prvo je procurio na crevu,pa na malom dihtungu-mislim da je od vodene pumpe.Jedva sam ga nagovorio da ispusti antifriz i vrati vodu.Zaključak-ne sipati antifriz u traktore u kojima je bila voda jer ima da curi i gde treba i gde ne treba.Ne mora da znači da će svi tako proći.Ko ne veruje neka proba.
 
Nazad
Vrh