MTZ Belarus

Svaka cast, ja ne bih mogao.
Bas i nije lepo da kezes kolegama sa foruma da 95% njih ne odrzava svoje masine i traktore, ovde su vecinom ozbiljni ljudi od struke i posla.
Ti sto sipaju sve i svasta, ima ih u svakom selu svi ih znamo, da li ima smisla komentarisati...?
To nije odlika DOMACINA i ozbiljnog coveka.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Ja kolega nikoga po imenu i prezimenu prozvao nisam, ja sam napisao da 95% vlasnika mtz traktora ih ne odrzava onako kako treba po pravilu i nekim propisima a napisao sam i cast izuzecima, e sad ko se gde pronašao za to vec ne mogu da odgovaram.
Al ajde opet da pitam nesto.
Na koliko sati menjate ulje u motoru.?
Na koliko sati menjate ulje u manjacu ili bolje pitanje da li ste ga ikad promenili.
Na koliko sati menjate ulje u reduktorima?
Na koliko sati proveravate dizne.
Na koliko sati stelujete ventil?
Kad ste promenili fabriciki antifriz u sistemu?
Na koliko sati menjate filtere goriva, ulja, hidraulike, menjaca itd itd itd.
 
Nikoga ne branim, niti kritikujem.
Forum i jeste i nije merodavan.
Ali koliko ljudi je promenilo ulje u menjaču u traktoru marke IMT, po preporuci fabrike.
Da ne računam MTZ, kod njega hoće da curi, pa se često preponavlja ulje.
Mislim da je to ulje mnogo bolje bez obzira koliko sati nije menjano nego ovo preradjeno..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Опусти се колега знам да си се свега нагледао али већина нас овде не спада у ту групу....Уља која користим су Лукоил и Нисотек...
 
Ja kolega nikoga po imenu i prezimenu prozvao nisam, ja sam napisao da 95% vlasnika mtz traktora ih ne odrzava onako kako treba po pravilu i nekim propisima a napisao sam i cast izuzecima, e sad ko se gde pronašao za to vec ne mogu da odgovaram.
Al ajde opet da pitam nesto.
Na koliko sati menjate ulje u motoru.?
Na koliko sati menjate ulje u manjacu ili bolje pitanje da li ste ga ikad promenili.
Na koliko sati menjate ulje u reduktorima?
Na koliko sati proveravate dizne.
Na koliko sati stelujete ventil?
Kad ste promenili fabriciki antifriz u sistemu?
Na koliko sati menjate filtere goriva, ulja, hidraulike, menjaca itd itd itd.
Ovo nije pitanje samo za vlasnike mtz traktora,oni su nam sve a mnogo se lose odnosimo prema njima. Imas ford fokus star 38 godina i vredi 300e i pickas ga i lickas ga a traktor koji ti donosi hleb za porodicu i tebe i koji ti placa racune koji vredi bar 8000e ponasas se kao da je kanta
 
Nemam veliku zemlju i nisam veliki kao dosta clanova foruma sto se tice poseda i masina i nemam neku skolu da mogu da unovcim svoje znanje,samo osnovnu,ali sta imam pazim,odrzavam i cuvam jer me to hrani a druga bitnija stvar,to nije moje,to mi je deda ostavio,kad ja budem kupio nesto ja mogu i da ga istog casa survam niz liticu
 
Na koliko sati menjate ulje u motoru.? 200 RH
Na koliko sati menjate ulje u manjacu ili bolje pitanje da li ste ga ikad promenili. Jednom kad je iscurilo i zeznulo menjač.
Na koliko sati menjate ulje u reduktorima? Nije nikad menjano
Na koliko sati proveravate dizne. Nikad nisam
Na koliko sati stelujete ventil? Nikad nisam
Kad ste promenili fabriciki antifriz u sistemu?Nikad
Na koliko sati menjate filtere goriva, ulja, hidraulike, menjaca itd itd itd. Goriva periodično kad se začepi,ulja svaku zamenu ostalo nikad nisam.

Traktor ima 10 godina i cc 3500 rh ,kaoko god zvućalo surovo Nebojša je u pravu.
 
Опусти се колега знам да си се свега нагледао али већина нас овде не спада у ту групу....Уља која користим су Лукоил и Нисотек...
Lukoil i nekako al Nisotek kad budes par puta video kako ga novog motor u odlicnom stanju bljuje na auspun jer Nisotek nije ni sreo u putu odma ces promeniti misljenje.
Ja drugaru sipam u 1025 ulje u motor, modrica 15w40, 2 kante po deset litara, zamenim ulje u jednom 577 i u 1025 sipam ostatak,ptva kanta imala onu foliju ispod cepa druga ne uzete u istoj prodavnici.
Rus u roku od dva sata poceo da ga izbacuje zivog na Auspuh, motor koji pre toga gram ulja nije trosio a 577 u kod je sipano iz kante sa folijom radi normalno.
Odemo da se pozalimo u prodavnicu gde je kupljeno kaze prodavac mrtav hladan mnogo je kopija.
 
Na koliko sati menjate ulje u motoru.? 200 RH
Na koliko sati menjate ulje u manjacu ili bolje pitanje da li ste ga ikad promenili. Jednom kad je iscurilo i zeznulo menjač.
Na koliko sati menjate ulje u reduktorima? Nije nikad menjano
Na koliko sati proveravate dizne. Nikad nisam
Na koliko sati stelujete ventil? Nikad nisam
Kad ste promenili fabriciki antifriz u sistemu?Nikad
Na koliko sati menjate filtere goriva, ulja, hidraulike, menjaca itd itd itd. Goriva periodično kad se začepi,ulja svaku zamenu ostalo nikad nisam.

Traktor ima 10 godina i cc 3500 rh ,kaoko god zvućalo surovo Nebojša je u pravu.
Gorane hvala za iskren odgovor.
Upravo je to ono o cemu sam pricao. Gorana sam imao priliku da upoznam i da saradjujemo i decko je na mestu i pravi domacin, ko god samo u dvoriste udje to mora da vidi al opet odrzavanje rusa je takvo kakvo jeste i to je tako, to je neka nasa navika koja se promeniti nikad nece.
 
Lukoil i nekakoal Nisotek kad budes par puta video kako ga novog motor u odlicnom stanju bljuje na auspun jer Nisotek nije ni sreo u putu odma ces promeniti misljenje.
Ja drugaru sipam u 1025 ulje u motor, modrica 15w40, 2 kante po deset litara, zamenim ulje u jednom 577 i u 1025 sipam ostatak,ptva kanta imala onu foliju ispod cepa druga ne uzete u istoj prodavnici.
Rus u roku od dva sata poceo da ga izbacuje zivog na Auspuh, motor koji pre toga gram ulja nije trosio a 577 u kod je sipano iz kante sa folijom radi normalno.
Odemo da se pozalimo u prodavnicu gde je kupljeno kaze prodavac mrtav hladan mnogo je kopija.
Ne kapiram šta si hteo da kažeš, da se i Nisotek kopira i da nije original pa zato baca na auspuh, ili da je original Nisotek sranje?

Nisotek koristim u Rakovici i nisam do sad video neke loše efekte (pod uslovom da znam uopšte i da ih prepoznam). Hteo sam da ga koristim i u rusu (do sad korišćen Bison) da bih kupovao samo jednu vrstu ulja. Kad je Bisona nestalo u Sirigu, nagovori me komšija da kupim Total ulje da sa njim zamenim Bison, a možda i u Rakovicu da ga sipam da bih ostvario želju da kupujem samo jednu vrstu ulja.
E sad, tog Nisoteka (Super Long) imam još dve kante po 20l nenačetog (kupio ih na akciji na NIS pumpi). Trenutno radim generalnu na rusu, i planirao sam da posle generalne u rusa uspem Nisotec i da ga promenim na 40-50 sati, a posle toga da nastavim sa Totalom. Sad si me totalno pokolebao sa tim planom ako je Nisotek tako loš. Znao sam da Nisotek nije u klasi nekih boljih ulja, ali računao sam da nije baš toliko loš da ne izgura kako treba tih 50 sati (u rakovici ga menjam jednom godišnje a ona ne napravi ni 100 sati godišnje).
 
Ne ne ne, Nisotek kao Nisotek je sasvim ok.
Problem je u onom sto nasi muckaju iz burica i prepakivanju kojeg ima svuda.
Zato sam i rekao da ja uzimam tu neku vrstu ulja jer sam 1000% siguran da je original i da mucke nema.
 
Ja menjam na 100-150 rh ulje i filtere u menjacu je menjano pre 3 godine pa jos nisam dirao a u reduktorima jos nisam menjao,planirao prosle godine ali nisam,pa mi je u planu pre oranja da menjam,posto sa rusom radim samo teze poslove

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Gorane hvala za iskren odgovor.
Upravo je to ono o cemu sam pricao. Gorana sam imao priliku da upoznam i da saradjujemo i decko je na mestu i pravi domacin, ko god samo u dvoriste udje to mora da vidi al opet odrzavanje rusa je takvo kakvo jeste i to je tako, to je neka nasa navika koja se promeniti nikad nece.
Još jedan dokaz da iako je čovek domaćin i ima uredno dvorište nije siguran dokaz da se traktor održava po propisu. Talianu ništa lično protiv tebe, nego sam i ja trgovao sa jednim što ima španski zid u šupi koja je uredna kao nečija spavaća soba, paučine na tavanu nema a mašina je loše održavana.
 
Još jedan dokaz da iako je čovek domaćin i ima uredno dvorište nije siguran dokaz da se traktor održava po propisu. Talianu ništa lično protiv tebe, nego sam i ja trgovao sa jednim što ima španski zid u šupi koja je uredna kao nečija spavaća soba, paučine na tavanu nema a mašina je loše održavana.
Svi smo pili tu gorku kafu.... nema ko se nije opekao....
 
Nazad
Vrh