MTZ Belarus

Ma ja sam još davno kupio jedno klasično hidrauličko crevo za spoj manometra u kabini sa blokom. Ali upresovani krajevi nisu baš najbolji, nisu kako da to objasnim onako loptasti na kraju pa da to lepo legne u konus na manometru, već su više duguljasti. I sad manje više oblik, već su i malo duži nego što treba, pa bukvalno mogu da zavrnem samo jedan pun krug holendera, tj hvata samo jedan navoj. I sad treba da naručim drugo crevo pa me pitaju koje hoću, teflonsko ili hidrauličko...
 
Poslednja izmena:
Jedan mi rus, zbog tih gumenih spojki, ide bez hladnjaka ulja pa skoro 10 godina... Nema koje nisam kupio i probao da, stavim, i ono opet pukne, i svaki put motor ostane bez ulja za par sekundi dok ti skontaš, i zadnji put ja bio dosta daleko od kuće i kad sam naručio da mi donesu ulje i spojke na lice mesta, ja se, setim da u alatu imam čepove koji dolaze tu oko filtera na mesto holendera, i ja to lepo privremeno čepiram, i tako svako privremeno rešenje postaje trajno..
 
I sta mu fali? i ja sam pocupao ta creva i mali hladnjak i isti djavo, ni ostali ga traktori nemaju pa im nista ne fali...
 
Ja svakako ne preporučujem drugima da i vi poskidate hladnjak, ja sam to na svoju ruku, popizdeo, pa makar i motor riknuo ja rešio da ga tako teram, i ispostavilo se da je isti andrak..
 
Veci mi problem napravi sto uvek negde curka pa mi zacepi hladnjak vode, i onda dize temperaturu, nego sto mi taj ulje rashladi..meni nije potreban, kome jeste nek ga drzi
 
Kupite kvalitetno crevo i selne pod obavezno kvalitetne tj one njegove originalne na kljuc 10 ili nesto poput toga a ne kineske selnice koje ne mogu da se stegnu u kombinaciji sa jos gorim skartom od creva i eto sranja u najavi.
A taj hladnjak niko dzabe nije stavio, 95% vas i ovako sipa skart od ulja i menjate ga kad vam napamet padne (cast izuzecima naravno) a ne kad treba jos kad mu i to malo hladjenja oduzmete to bude odlicno.
 
Sve je Rusu bolje od onog što se prodaje po 118 dinara na litru u flašama od coca-cole.
 
Mozda sam i preterao a mozda i nisam
Evo kazite iskreno koliko vas na forumu praktikuje zamene ulja i odrzavanja u intervalima koje je prepisala fabrika.
Ja u masine tj motore koje radim sipam Bardahl, znam sigurno da su extra kvaliteta i da kopije nema sigurno.
Sto se manjaca tice tu moze svasta nesto da se sipa.
 
Kad sam bio mladji
@nebojsa100 i opet ides da radis kod takvih musterija??

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Kad sam bio mladji jako su me nervirali takvi ljudi i izbegavao sam ih u sirokom luku a sad kad sam malo omatorio (u poslu) shvatio sam da ja radim za pare, ako im ja ne uzmem pare neko drugi ce i kod takvih ljudi primenjuje politiku "vezi konja gde ti gazda kaze" naravno za takve poslove gde gazde izigravaju majstore a ja fizikalca ne dajemo nikakvu garanciju niti me zanima kako ce to da prodje.
 
Kad sam bio mladji

Kad sam bio mladji jako su me nervirali takvi ljudi i izbegavao sam ih u sirokom luku a sad kad sam malo omatorio (u poslu) shvatio sam da ja radim za pare, ako im ja ne uzmem pare neko drugi ce i kod takvih ljudi primenjuje politiku "vezi konja gde ti gazda kaze" naravno za takve poslove gde gazde izigravaju majstore a ja fizikalca ne dajemo nikakvu garanciju niti me zanima kako ce to da prodje.
Svaka cast, ja ne bih mogao.
Bas i nije lepo da kezes kolegama sa foruma da 95% njih ne odrzava svoje masine i traktore, ovde su vecinom ozbiljni ljudi od struke i posla.
Ti sto sipaju sve i svasta, ima ih u svakom selu svi ih znamo, da li ima smisla komentarisati...?
To nije odlika DOMACINA i ozbiljnog coveka.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Svaka cast, ja ne bih mogao.
Bas i nije lepo da kezes kolegama sa foruma da 95% njih ne odrzava svoje masine i traktore, ovde su vecinom ozbiljni ljudi od struke i posla.
Ti sto sipaju sve i svasta, ima ih u svakom selu svi ih znamo, da li ima smisla komentarisati...?
To nije odlika DOMACINA i ozbiljnog coveka.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Nikoga ne branim, niti kritikujem.
Forum i jeste i nije merodavan.
Ali koliko ljudi je promenilo ulje u menjaču u traktoru marke IMT, po preporuci fabrike.
Da ne računam MTZ, kod njega hoće da curi, pa se često preponavlja ulje.
 
Nazad
Vrh